Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme úgy Pestre jelentk...

Van értelme úgy Pestre jelentkeznem egyetemre, hogy nincs pénzem az albérletre? Kollégiumot talán kapok talán nem.

Figyelt kérdés
Az NKE ÁKK-ra jelentkeztem.De eléggé be vagyok szarva,hogy mi lesz ha nem kapok kollégiumot

2018. júl. 1. 23:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nagyjából egyszerre van, de a félévkezdéstől számítva még van pár heted visszalépni következmények nélkül. Plusz az első félévben amúgy is abba hagyhatod, nem kell fizetned semmit.
2018. júl. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
akkor marad a munka és a megtakaritás. itt a nyár még van 2 hónapod összeszedni a pénzt.
2018. júl. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

2 hónap alatt nem tudok milliókat összeszedni.

Hogy menjek diákként munkásszállóra?

2018. júl. 2. 20:29
 14/21 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk a kollégiumi eredmény hamarabb megvolt, mint a beiratkozás. A legtöbb egyetemen van szociális ösztöndíj, illetve itt van még egy egész nyár, ahol elmehetsz dolgozni, és keresni egy kis pénzt. Én is épp ezt csinálom. :)
2018. júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Hogyhogy hanarabb megvolt?

De a kollégiumba csak a ponthatár kihirdetése után lehet jelentkezni,nem?

2018. júl. 3. 15:50
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen utána lehetett, de már augusztus közepén kb. tudtuk a koli eredményt, a beiratkozás az meg már nagyon augusztus vége volt.
2018. júl. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Magánkollégiumok is vannak albiknál olcsobbak illetve vannak egyházi kollégiumok (egypróbát megér)

Kicsi egyetemek koleszait érdenes megkérdezni hátha külsös is mehet (pl képzőművészeti egyetem)

2018. júl. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Amugy a kolinál szociális helyzet számit gondolom. Tehát ha nem kapsz kolit akkor nem cagy szociálisan rászoroló. Így pedig szoc ösztöndíj sincs ( nem ide járok, ez csak wgy logikus gondolatmenet,)


Bursa Hungarica ösztöndijat viszont kaphatsz, állandó lakcimed önkormányzatán keresztül kell pályázni

2018. júl. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Amúgy ha kutakodsz a neten tuti találsz valakit aki társbérlőt keres albérletbe...vagy mit. Kollégiumba bekerülni szerintem nagyon nehéz. Egyik ismerősöm nem került be pedig 4-en vannak testvérek és kb. 200km-re lakik. Persze lehet kamuzni hogy bekerülj. Pl. Nagyszülőkkel laksz.
2018. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem csak a szociális helyzet számít a kolihoz, a tanulmányi eredmények is számítanak.
2018. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!