Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek én képzeltem be...

Szerintetek én képzeltem be ezeket, vagy tényleg utált a tanár?

Figyelt kérdés

Volt egy tanárom gimiben, akit mindenki szeretett, csak én nem, mert szerintem elég utálatos volt velem.

Szinte minden órán ordibált velem, pedig sose beszélgettem órán, jegyzeteltem, stb. De az ablak melletti padsorban ültem kb. minden órán és ha egy pillanatra ki mertem nézni az ablakon, már elkezdett veszekedni velem, hogy ha ennyire unalmas az óra, akkor ki is mehetek. Eközben pont a hátam mögött ült két lány, akik végigpofázták az egész órát, de rájuk kb. sose szólt.

Emellett nekem minden órán elmondta, hogy meg fogok bukni érettségin és elképesztő, mekkora sötétség van a fejemben, meg hasonló dolgok. Törit tanított mellesleg és tény, hogy mindig is utáltam ezt a tantárgyat, de azért nem mondanám, hogy egy szót se tanultam és tényleg olyan hülye lettem volna..Voltak szerintem nálam is hülyébbek az osztályban, volt egy osztálytársam, aki még szövegeket se volt képes értelmezni. Egyszer valami ábrát kellett nézni az atlaszban és a tanár felszólította és mondta, hogy nézze meg, melyik ország van valamelyik országtól délre, erre nem tudta, merre van dél és csak ott ült csendben, aztán elkezdett bőgni, amiért a tanár megszégyenítette az osztály előtt :D És a szóban forgó tanárnő szerint még ennél az emberkénél is hülyébb voltam, hát okés..

Aztán egyszer, félév előtt nem sokkal minden tanár elmondta, kit hanyasra zár le félévkor és töriből abban a félévben kicsit jobban odatettem magam a megszokottnál és 2,7 lett az átlagom, szóval arra számítottam, hogy 3-ast ad, erre közölte velem, hogy nekem egy ÖSZTÖNZŐ 2-est gondolt..

Egyébként azért is álltam ilyen szarul a tantárgyából, mert amikor kihívott szóban felelni, még ha egész sok mindent el is mondtam, akkor is 2-est adott és persze minden alkalommal hozzá kellett tennie, hogy "Ez egy GYENGE kettes volt". Pedig volt, hogy még pár osztálytársam is mondta, hogy nem értik, miért 2-est adott, pedig nagyon sok jó dolgot mondtam.

Ehhez képest volt pár emberke, akiket nagyon szeretett és egyszer kihívta az egyiküket felelni, ő meg elkezdett hisztizni, hogy nem tud semmit, a tanár meg ott bíztatta, hogy biztos tudja, ne legyen már szégyenlős. Végül kiment és egy szót nem tudott mondani a tananyagról, erre a tanár elkezdett neki ilyen segítő kérdéseket feltenni, amikre megint nem tudott válaszolni és utána olyan kérdéseket tett fel neki, amikre csak egy igennel vagy egy nemmel kellett válaszolnia és a tanár hanglejtéséből is egyértelmű volt, melyik a helyes válasz. És persze így tudta a válaszokat és 4-est adott neki...

Valamint lehet, nagyon betegen hangzik, de meg vagyok győződve, hogy a dogáimhoz igazította a ponthatárokat. Ugyanis szinte minden írásbeli dolgozatnál az én pontszámom+1 ponttól adta meg a 3-ast.

Egyébként a törit leszámítva minden tantárgyból, bármiféle különösebb erőfeszítés nélkül 4es-5ös voltam, de az osztályban nem igazán kedveltek és többször is hallottam, ahogy mondják az osztálytársaim, hogy "A töri tanár az egyetlen, aki nem pofára osztályoz", meg folyton azt mondták, minden tanárnak nyalok és az egész tanári karnak a kis kedvence vagyok, azért állok olyan jól minden más tantárgyból.

Már rég leérettségiztem, de még mindig kb. naponta eszembe jutnak ezek a dolgok és hogy a többiek is azt mondták, jogosan volt velem ilyen szemét a tanár, mert megérdemeltem, stb.

Szóval ezek alapján szerintetek velem volt a baj, vagy tényleg igazam volt abban, hogy velem igazságtalanabb volt, mint másokkal?

(Egyébként az érettségim 4-es lett belőle, míg azoknak, akik szerint "nem pofára osztályoz" a szóban forgó tanár, épp meglett minden érettségi tárgyból a 2-es..)


2018. júl. 23. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen valami baja volt veled ez egyértelmű. Am nekem is volt ilyen tanárom szerintem minden iskolában akad belőlük. Nem alkalmas tanárnak az ilyen.
2018. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, örülök, hogy más is így gondolja. Amikor a barátnőimnek mondtam, hogy szerintem utál engem ez a nő, mindig azt mondták, hogy dehogy utál, csak bebeszélem magamnak...Aztán amikor megkérdeztem, hogy akkor azt mivel magyarázzák, hogy felelésnél egy csomó dolgot, ami a könyvben volt, elmondtam, mégis 2-est adott? Erre annyit mondtak, hogy hát mindenkinek lehetnek rossz napjai...Csak tök érdekes, hogy mindig akkor volt rossz napja, amikor hozzám szólt.
2018. júl. 23. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez már inkább gyűlölet,hisz megaláz mások előtt,ilyen tanár nem is taníthatna.
2018. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akik ezt mondták tuti, hogy nem igaz baratok voltak. Irtad, hogy voltak osztalytarsak, akik pikkeltek rad, mint a tanar. A tanarno ismerhetett teged vagy valakit az osztalybol es ez alapjan direkt szivatott. Eleg egy kocsog no lehetett, es 4 evig kellett birnod? Az osztalytarsak meg mindig feltekenyek az jo tanulokra, csak ezen az oran elozhetek meg... igazsagtalanul. Engem is nagyon sokat kiboritott ez az igazsagtalan rendszer, tanari kar... A gyerekeken toltik le a bajukat. Igazan megerdemelne a kirugast.
2018. aug. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!