Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen tényleg nem kell...

Egyetemen tényleg nem kell minden nap suliba menni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 30. 00:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Igen, lehetséges.

Sok helyen a péntek már levelezős nap.

2018. júl. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
hát én mindig csak a kötelező órákra jártam be
2018. júl. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy állítod össze az órarended, de első évben nekünk összeállították (OE), később meg mindig megszívtam Neptunon a tárgyfelvételt.
2018. júl. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Erősen egyetem- és szakfüggő. Nekem például végzősként sem hétfőn, sem pénteken nem volt órám.
2018. júl. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Előfordulhat szabadnap de ne vedd 100 százalékra.

Nem tudom, értelmezhető úgy is a kérdésed, hogy kötelező-e minden nap, minden órára bejárni, nos nem, az előadásokon nem kötelező (de ajánlott) részt venni, a gyakorlatok a kötelezőek, ott tudtommal 30%-ot (kb. 3-4 alkalom) lehet hiányozni aláírás-megtagadás nélkül, bár ez is függhet egyetemtől is, de gondolom javarészt így van.

2018. júl. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Ezer dologtól függ.


Én például sok "töltelék" tanórára be sem jártam, mert az anyag elérhető volt és át tudtam menni, többet ért a megspórolt idő. Sok szakon össze lehet szedni úgy órákat, hogy 1-1 napod szabad legyen. Nálunk építész karon ilyen mondjuk nem nagyon volt, mert minden napra tettek valami kötelező gyakorlatot.

2018. júl. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
héhány előadás is kötelező sok helyen.katalógus meg miegymás.
2018. júl. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Volt olyan félévem amikor két hétköznapi szabadnapom volt, és volt olyan, amikor a hét minden napján reggel 8-tól 18/22-ig volt órám. Akkor ezt a kritikus félévet nem lehetett máshogyan megoldani.
2018. júl. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Szaktól függ. Van olyan szak, ahol kötött az órarend, meg van szabva, hogy mikor vannak az órák, és ott nem nagyon lehet variálni. Van olyan szak, ahol pedig olyan széles a választék, hogy gyakorlatilag te állítod össze, és ott előfordulhat, hogy nem minden nap van órád.
2018. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Függ a szaktól, tagozattól, aktuális félévtől és az oktatóktól is.


Szorgalmi időszakban:

Általában sikerül az órákat és a csoportokat úgy variálni, hogy az embernek csak 2-3 napon legyen órája, a többin tanulhat a zh-kra, csinálhatja a TDK munkáját.


Vizsgaidőszakban:

Általában hetente van 1 vizsga a többin az éppen soron következőre készül az ember.

2018. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!