Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jogosan követel tőlem pénzt...

Jogosan követel tőlem pénzt az igazgató a saját cuccomért cserébe?

Figyelt kérdés

Hétfőn a kollégiumban az igazgató behozta a társalgóba a tavalyról otthagyott cuccokat (ruhák, tollak, bögrék), hogy "árverést" tartunk, azaz a holmikra lehet licitálni 200 és 1000 ft közt. A befolyt összeg a farsangi bálra megy. A kupacban megtaláltam az egyik blúzomat, amit a kiköltözésnél ott felejtettem. Mondtam, hogy az enyém, de az igazgató közölte, hogy ez van, ha akarom visszavehetem 500 Ft-ért. Közöltem, hogy ne vicceljen, az az enyém, kérem vissza, de nem adta oda. Másnak se kellett, így most ott hever az irodájában. Az a poén, hogy pár dolgot még félrerakott, amiket 12.-esek hagytak itt, mert hátha visszajönnek érte, de az én blúzomat nem hajlandó odaadni. Ráadásul az árverés előtt át sem nêzhettük a kupacot, hogy elvihessük, ami a miénk.

Nem az az 500 ft fáj, a szüleim mondták hogy vásárolják vissza, csak az egészet jogtalannak érzem. Megteheti a tanár, hogy pénzt kérjen olyanért, ami az enyém?


2018. szept. 5. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos megteheti. az iskola/kollégium ilyen despota rendszer. Bár szégyen hogy ilyen attitűdű emberek a közoktatásba vannak...
2018. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg megteheti. Bizonyítani nem tudod. És ezek a szemétládák jól dumálnak és magukról is elhiszik hogy ezzel és ehez hasonló más közegben illegális tevékenységekkel ők jó dolgokat követnek el.

Az ilyen öntörvényű, álszent, undorító magatartásért és az utána lévő álszentkedésért utáltam meg kollektíven a tanárokat. A közoktatásban elszenvedett 12 évem alatt 3 kivétel volt csak akik tényleg rendesek voltak. Irónikus módon a diákok őket vették semmibe, mert nekik nem kellett jópofizni meg nyalni és az ilyen dolgokhoz még üres fejjel bólogatni.


Kérdésedre válaszolva nem. Nem jogos. Felháborító! Legközelebb ha otthagyja valahol az autóját azt is el kéne adni. Majd mikor szól érte közölni hogy semmi gond, visszavásárolhatja. Csak hogy érezze a törődést.

De te is tudod hogy megy ez. Ezek a szemetek mindent megtehetnek. És senki se fog melléd állni mert nyalnak a jó jegyért.


Pont ahogy meg volt nálunk szégyenítve az aki nem ment ennél a kockás inges balhénál tüntetni a tanárok jogaiért. Mint ha nem lenne már így is sok... ez meg egy külön kiváltság hogy velük csak egyetérteni lehet.

2018. szept. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg.

Ellenben felszámíthat az őrzését/tárolásért díjat.

2018. szept. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!