Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért cseszteti néhány tanár...

Miért cseszteti néhány tanár a csendes diákokat?

Figyelt kérdés

Én ilyen vagyok és a legtöbb tanár szeretett a sulis éveim alatt, mert nem beszélgettem órán, jó jegyeim voltak a legtöbb tantárgyból, stb. De volt jó néhány tanár, aki velük ellentétben pont a hozzám hasonlókat szivatta és az olyan diákokkal volt engedékenyebb, meg azokkal cseverészett óra végén/órán kívül, akik mindig megzavarták az órát, épp, hogy nem buktak meg, stb. Volt pl. egy tanárunk tavaly, aki ugye rájött év elején, hogy elég csendes vagyok, és onnantól csak azért is engem szólítgatott fel és amikor épp nem tudtam a kérdésére a választ (ahogy senki más sem az osztályból, mivel SENKI nem tanul minden egyes órára), elhordott mindennek, hogy meg fogok bukni a vizsgán. Ha viszont tudtam a választ a kérdésére, direkt úgy tett, mint aki nem hallja, amit mondok és vagy 8-szor visszakérdezett, hogy "Mii???? Szerintem a mögötted ülők se hallják, amit ott motyogsz magadban!!", pedig annyira azért nem beszélek halkan, csak így legalább nevetség tárgyává tehetett az osztály előtt. Meg amikor kihívott felelni valakit, mindig ott maradt valahol elől, a 2.-3. padsornál, de amikor engem hívott ki, direkt hátrasétált a terem legvégébe, a hátsó padsor mögé és onnan magyarázott, hogy nem lehet semmit se hallani abból, amit mondok és ha a vizsgán is ilyen halk leszek, szó nélkül beírják az 1-est, nem fognak 100-szor visszakérdezgetni, hogy mit mondtam? Ehhez képest amúgy a vizsgán ugyanolyan volt a szóbeli, azaz a tanárok padja mellett közvetlenül volt egy pad és oda ült az, aki épp felelt, szóval egy karnyújtásnyira ültem kb. a vizsgáztatóktól és tökéletesen lehetett érteni, amit mondtam..

Miért zavarja néhány tanárt az, ha valaki csendesebb?


2018. szept. 9. 19:26
 1/5 A kérdező kommentje:
"a vizsgán ugyanolyan volt a szóbeli, mint érettségin, azaz a tanárok..." Bocsi az elírásért :)
2018. szept. 9. 19:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert nem ez a megszokott és az emberek kevésbé tolerálják azt, ami nem az átlagos, megszokott.

Én is csendes gyereknek számítottam. Általános iskolában főleg, ott én voltam a csendes gyerek, a tanárok mindig azzal jöttek, hogy én milyen csendes vagyok és az osztálytársaim is ezzel a jelzővel illettek. Volt osztályszínjátszó, minden évben és amikor nekem adtak valami szerepet, mindig hozzátették, hogy "ordíts, különben nem fogják hallani".

Gimnáziumban már javult a helyzet, én nem tartottam akkor már magam csendesnek, csak nem pofáztam állandóan és nem zavartam az órát, de a tanároktól ott is megkaptam, hogy túl csöndes, visszahúzódó vagyok, legyek bátrabb. Néha azon gondolkoztam, hogy akkor most a tanároknak mi is a jó? Ha nekiállnék órán dumálni az osztálytársammal vagy folyton belekötni a tanárba, hülyeségeket beszélni össze-vissza, akkor az lenne a baj, ha meg csendben vagyok, akkor meg az?

2018. szept. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden pedagógus oda való. Nekem volt egy tanítónőm, általános első és második osztályban, aki a saját kollégái gyerekeit szívatta. De volt egy osztálytársnőm, akinek az apja igazgató volt egy középiskolában, neki meg nyalt.
2018. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden tanár más. Valaki a jó és csendes tanulókat szereti, más pedig a rossz tanuló szószátyárokat (a menőket, lehet épp ezért), ezt ne vedd magadra. Az a tanár ilyen és kész. Bár elég gyerekes, mert én is csendes voltam gimiben, és nekem az osztálytársaim mondtak hasonlókat, hogy hangosabban, mikor tök érthető voltam.
2018. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 nemaRendőrség ***** válasza:
18%
Megpróbál az életre is nevelni. Csendes emberek hatalmas hátrányban vannak majd minden területen(munkától a párszerzésig).
2018. szept. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!