Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Volt-e veled olyan, hogy a...

Volt-e veled olyan, hogy a tanár azzal tartott sakkba, hogy miattad lesz dolgozatírás valamelyik tantárgyból?

Figyelt kérdés
pl. Ezzel akartak nagyobb teljesítményre sarkallni, amit nehéz vagy lehetetlen volt számodra.

2018. okt. 10. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
A kollektív büntetést a NÁCIK alkalmazták 75 évvel ezelőtt. Az ilyen tanárnak a bíróságon a helye.
2018. okt. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vagy, "ha mégegyszer késel, temiattad lesz dolgozatírás" fenyegetés az osztály előtt kimondva.
2018. okt. 10. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben is meg főiskolán is volt néhány úgy sikerült beszólásom, aminek az lett a vége, hogy "akkor papírt elő!"

Nem tartott vele senki sakkban, röpdolgozat volt, ezeknél a tanároknál szinte mindennapos volt az ilyen esemény.

2018. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hollófernyiges ***** válasza:
94%
Azt kell egyértelműen tisztázni az ilyen zsarolásoknál a fejedben, hogy nem miattad, hanem miatta. Ő dönti el, nem te.
2018. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt kilencedikes koromban egy eset, amikor az egyik lány miatt mindannyian dolgozatot írtunk és senkinek nem ment fényesen, a legjobb jegy (ami az enyém volt) hármas lett, a többieké egyes (talán volt 1-2 kettes is).


A szotrihoz hozzá tartozik, hogy tudtuk előre, hogy ha az előző dolgozatból bárki is egyest kap akkor írunk egy másik dolgozatot, már nem tudom miből, tehát nem abban a pillanatban tudtuk meg, hogy dogát írunk a csóri lány elégtelen eredménye miatt.


Utána a lányt kiközösítették és hónapoking bántották szóban, egyre durvábban, illetve nekem is íropgattak róla MSN-en, hogy ő gusztustalanul néz ki, stb...


Én nem értettem miért szekálják, elvégre az, hogy mindenki ilyen rosszul írta meg a büntetés dolgozatot, nem az ő hibája volt - nem ment oda a gyerekek lakására és lopta el a könyveket, hogy "Már pedig Te nem tanulsz".


Szerencsére következő évre már megenyhűltek és újra barátkzni kezdtek vele :)


***


Egy másik eset, az azeléőtti gimiben volt, hogy ha órán valaki engedély nélkül beszélt akkor a tanár egy vonalat húzott a táblára és ha 3 vonal összejött, röpdogát írtunk. És egy lányra egy nap rájött a szájmenés és valéakivel beszélgetett óra alatt és a tanár kétszer rászólt, de ő csak mondta tovább a magáét és így írtunk miatta röpit.


Ennél az esetnél senkit sem érdekelt hogy a lány miatt írunk, semmi rosszalló tekintet vagy piszkálódás nem volt se közben sem utána. :D

2018. okt. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Én ilyenkor csak ennyit mondok:


Tanár nő/Tanár úr.


Engem nem szivat meg, mert tanultam és, ha valakik miattam szereznek rossz jegyet, akkor sincs semmi gáz, mert ennél jobban már úgy sem tudnak rühelni :D

2018. okt. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!