Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van olyan akinek nagyon...

Van olyan akinek nagyon rosszak voltak a középiskolás évei? (főleg az utolsó)

Figyelt kérdés
Egy 4 éves gimnáziumba járok, nagyon alacsony az osztálylétszám, 6 lány van az osztályban. Minden évben ment nálunk a kiközösítés, és az utálat ami leginkább rám irányult. Beszélünk egymással, de nyilván én tartok egy kis távolságot, de néha úgy eldurvulnak a dolgok, hogy sírva indulok iskolába és 18 évesek vagyunk. Az osztály közösségben minden feladatot nekem kell csinálni amit az utolsó évben szükséges (szalagavató, tabló, osztálypénz...) és mindig engem bántanak, és gúnyolódnak velem. Próbálom kizárni az életemből ezeket a negatív dolgokat, de nem jó mindennap egy olyan közösségbe menni, ahol tudod, hogy utálnak és nem szólnak hozzád szinte, csak a gúnyolódás megy. Van valami tanácsotok, hogy hogyan tudnám "túlélni" ezt a kis időd ami még van hátra? Esetleg valakinek valami ilyesmi tapasztalat volt? Privát üzeneteket is küldhettek, aki tudna segíteni.

2018. nov. 29. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. Ahhoz képest hogy 18 évesek, elég éretlenek.
2018. nov. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Passzold át a teendőket valamelyik okosra
2018. nov. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Ne csinald meg es kesz szard le. Am az elet szar nem akarlak elkeseriteni de lesz meg ennel sokkal rosszabb is az eleted.
2018. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mindent Neked kell megcsinálni, mit jelent? Hogy a tanárok konkrétan Téged kérnek meg vagy senki sem vállalja, így Te teszed?


Azt tudom javasolni, hogy ignoráld a feladataidat. láss el annyit, amennyit szeretnél, a többit hagyd. Ha a tanár számonkéri rajtad, hogy miért nem végezted el, elmondhatod, hogy mert nem akadt, aki segítsen és hiába kérsz mást, nem nyújtanak segítő kezet.


Ha konkrétan semmire nem voltál felkérve és mindent bevállaltál, nem hiszem, hogy számon fogják kérni.


Mindig téged bántanak, gúnyolnak. Szeretik, hogy Te önfeláűldozóan intézed az osztály dolgait a sértésekkel együtt is és általában a leggyengébb láncszemet pécézik ki. Ha bármilyen reakciót váltanak ki a bántással másból az egy visszajelzés nekik, hogy vihetik tovább, van akire hatással vannak.


Én annyit tudok javasolni, hogy a szalagavató, osztálypénz, stb-t ne intézd. Kicsit maradj ki a dolgokból, mert némi tehertől megkíméled magad. Azt a fél évet bírd ki valahogy.


Én az osztály strébere voltam, nem igazán kedveltek a társaim, de én ki is vívtam az ellenszenvüket. Meghúztam magam érettségiig aztán egyetemen kezdtem tiszta lappal.

2018. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, konkrétan az osztályfőnök engem hív telefonon (mikor otthon fekszek betegen, és a többi ember ott van iskolában) nekem ír facebookon, mert a többiekre nem számíthatnak. A szalagavató után én azt mondom, hogy befejzetem. Majd meglátjuk, hogy mire megy az osztály... Teljesen igazad van, egyetértek, látják, hogy én csinálom, mint egy bolond és semmibe néznek. Már nagyon várom én is hogy vége legyen és új fejezetet nyithassak az életemben. Köszönöm a válaszod.
2018. dec. 3. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!