Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most le fog cseszni?

Most le fog cseszni?

Figyelt kérdés

Három óránk volt megtartva, én amikor kérdezte a tanár, azt mondtam egy óra múlva jönnek értem, de aztán elvittek a barátnőmék, és mivel siettek, elfelejtettem szólni bárkinek is.

Ma találkozott az egyik tanár anyummal, hogy nem talált, mert azt hitte h anyum jön értem. És akkor anyukám mondta is,hogy elvittek a barátnőmék, de ahj...



2018. dec. 2. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Hány éves vagy?
2018. dec. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most nem értem, hogy kérdező, mulasztottál e tanórát vagy arról van szó, hogy az órák után Téged más vitt el, nem az, akit bejelentettél, de, ha az előbbiről;


1., Szerintem ennek a megválaszolásához nem releváns, hány éves a kérdező.


Ugyanis akár tanköteles, akár nem (és kérdező, ez hozzád is szól) amíg a tanuló be tud mutatni egy érvényes orvosi- vagy szülő által írt igazolást (ha még van lehetősége a szülőnek igazolnia; vagyis nem használta el), az osztályfőnöknek kötelessége igazoltnak tekinteni és feltüntetni a hiányzást, mindegy, hogy valójában a tanuló tényleg azért távozott hamarabb, amiért mondta vagy elvitték a barátnői.


Kérdező, a gond annyi lenne, ha Te a hiányzást nem igazoltatnád le gondviselővel vagy orvossal írott formában. Mindegy, hogy x órát voltál csak távol és nem efy teljes napot. Pl ha x órán nem lennél csak jelen, arra is kéne az igazolás.


Az, hogy leteremt e a tanár vagy lexarja, nem igazán lényeges, mert nem kerül be az érettségi bizonyítványba, a megjegyzésekhez, hogy "2018.12.03-án kiabáltam vele egy sort. Üdvözlettel, az ofő".


Ha arról van szó, hogy nem mulasztottál tanórát csak elmondtad, hogy X visz el és Y tette, akkor pedig:


Mivel a kérdés az, hogy meg fog e szidni; Megkérdezheti, miért adtál meg mást annak, aki elvisz és akkor elmondod, hogy barátnődék felajánlották, de siettek és nem volt időd jelezni, de az eredeti tervben a szüleid vittek volna el, a változás hirtelen volt.


Maximum azért lehetett esetleg ideges, mert az iskolában ő felel érted, ergo, ha megérkezne az édesanyád, Te meg sehol se vagy, őt teszik felelőssé.


Megint más kérdés, hogy egy gimnáziumban nem törődnek azzal, hogy ki visz haza tanítás után (főleg, hogy már nem lehetsz tanköteles, elvégre akkor a Gyakorin se lehetnél felhasználó 16 alatt) tehát ebből nem is lehet, hogy gondod adódjon, de lehet, Nálatok, figyelem előtt tartva, hogy az iskola felel érted, más normák vannak.

2018. dec. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 16 éven felüli személy nem tesz ki ilyen nevetséges kérdést!

3 órájuk lett megtartva, a tanár kérdezte, hogy mikor tud haza menni. A kérdező vlaszolt, hogy 1 óra múlva jönnek érte, de a barátnői előbb elvitték. A kérdés arra irányult, hogy nem szólt a kérdező a tanárnak arról, hogy előbb megy haza és ezért lecseszheti-e.

Szerinted egy középiskolás feltesz egy ilyen kérdést? Szerinted egy középiskolásért az anyja megy? Rengeteg 16 éven aluli gyerek van regisztrálva az oldalon. Mit gondolsz miért nem reagál? Mert ha leírja a korát, jelenthető és törlik a regisztrációját.

2018. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!