Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehet meghallotta a főnököm,...

Lehet meghallotta a főnököm, hogy ki akarok cseszni vele? Megteheti ezt?

Figyelt kérdés
Sziasztok kirugtak es a felmondasi idom toltom, a fonokom viszont behivott hogy odaadja a papirjaim es a fizetesem (tobb mint 1 hettel a felmondasi ido lejarta elott) en viszont pereskedni fogok ellene es felek meghallotta es igy elobb el kell mennem. Ettol fuggetlenul hogy odaad mindent ugyanugy addig szol a felmomdasi idom ameddig a kirugasos papiron volt? Azt nem tudja megvaltoztatni? Koszi a valaszokat

2018. jan. 10. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Ilyen helyrol mennek minel hamarabb mint amilyen helyen te vagy. A reszleteket nem tudom miert, de a felmondasi idot tudtommal nem muszalj letoltened ha te mesz el. Ha o kuld el akkor tudtommal kell felmondasi ido DE ha csak kevesebb mint 3honapja alkalmazott -akkor azonnali hatalyal indoklas nelkul elbocsajthat.

Amugy mi volt az ok?

2018. jan. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Tehat kirugtak.. miert? Attol fugg.
2018. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
1-es: ez nagyon nem így van, munkaszerződéstől függ.
2018. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2 évet dolgoztam ott es azt mondta letszamleepites miatt rug ki. ( nem kell ledolgoznom a 30 nap felmondasi idot, amibol eddig 21 nap telt le) Ezert nem ertem miert akarja mar most odaadni a papirokat!! Arrol nem szeretnek beszelni mi lesz a munkaugyi biirosagon...annyi a kerdesem hogy felvehetem-e nyugodt szivvel a papirjaim es a fizetesem a mai napon, utana is lesz lehetosegem pereskedni?
2018. jan. 10. 11:11
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Lehetseges. De az az atlagos felallas.

Amugy az a kerdes ha itt tartunk hogy miert rugtak ki?

2018. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyszerre irtunk, ott a felso hozzaszolas
2018. jan. 10. 11:13
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Hm.. lehetseges hogy a szabadnapokat is beleszamitotta azert kellett csak 21et ledolgozzal.

Akkor viszont minden rendben lenne. A lenyeg hogy 30napra fizessen ki- ha megvan a szerzodesed neki kotelezo akkor is ha nem kotelez h ledolgozd

2018. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Nezd meg a szerzodesedben a felmondasi idod. Ha 30nap akkor kotelezo h kifizesse. Es azt most a fizunal emlitsd hogy ne kelljen kesobb jarkaljal.
2018. jan. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Na, megint olyan perl, akinek fogalma nincs semmiről...


Jó eséllyel semmi mást nem tett, mint betartotta a törvényt. Az utolsó munkában töltött napodat követő legkésőbb 5. munkanapon ki kell adnia az igazolásaidat, kifizetni a béred. Ettől még a munkaviszonyod a felmondási idő végén szűnik meg. Nézd meg az igazolásokat...

2018. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a torvennyel, munkajogasz segitett mivel igazam van!

Az utolso munkaban toltott napom decemberbe volt...most pedig 17.ig szol a felmondasi idom. Szoval csak siman nem ertettem miert akarja mar most hogy alairjam a papirokat

2018. jan. 10. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!