Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan lehet még kibírni ezt...

Hogyan lehet még kibírni ezt a pár évet?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, és ritka nagyot csalódtam az itteni emberek többségében. Egyszerűen hányingerek. Kifejtem:

Az egyik ismerősöm házas nő, gyereke van, és egy közös "buli" alkalmával megd..atta magát egy másik ismerősömmel. Tudta róla, hogy házas. Egy másik ismerősöm mindenkire rámászik, akit a barátnői kiszemelnek maguknak. Ezek a barátnők pedig képesek eltűrni ezt, nehogy kimaradjanak valamiből. A másik ismerősöm egy srác, aki magának akar nagyon, csak a hűség fogalmát nem ismeri és meg akarta veretni a barátomat, amiért összejött velem...tovább nem is sorolnám.

Ez az egyetem egy fertő, nagyon nem erre számítottam.

Én vagyok az egyik legtisztességesebb a szakomon és a karon egyaránt, ezt bizton állíthatom. Sosem csaltam meg senkit, egyenes vagyok, vállalom a konfliktusokat, és van tartásom.

Mégis engem kevernek mindenféle pletykába, amikkel már nem foglalkozom és nem is tudom a legtöbbről, hogy miről szól pontosan. Csak azt, hogy bekavarnak nekem.

Nekem ezektől az emberektől hányingerem van, és nagyon nem tudom kezelni a helyzetet.


Hogyan lehet megmaradni olyanok mellett, akiktől undorodom?


2018. dec. 10. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Próbáld meg nem észrevenni, én ezt tettem, minden csak az akaraterőtől függ, sok sikert és kitartást.
2018. dec. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Büfé-ruhatár szakon ne csodálkozz ha fertő van.
2018. dec. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy én csináltam rosszul, de valahogy az egyetemi kapcsolatokat nem tartottam annyira fontosnak, mint ahogy azt sokan sok helyen mondják. Persze, fontos a kapcsolati tőke, de ha valakit nem bírok elviselni, mert hányingert kapok, akkor nem fogok a 15-20m-es körzetében tartózkodni.


Szóval én relatív elég kevés embert ismertem meg az egyetemen, kezdtük a szakot kb. 300+ an, annak kibukott a fele, a maradék 150-ből meg látásból kb. mindenkit ismerek, de személyesen csak 30-40-et.


Hogy kibírni hogy fogod azt nem tudom, de a legjobb amit tanácsolni tudok az az, hogy az egészre tekints egy rövid állomásra, mert az is. Egész életedben jönnek-mennek az emberek, de ez az egyetemen a leggyorsabb, szóval senkit sem kell hosszútávon elviselned, főleg nem jófejségből.


Felnőtt ember vagy, el kell tudnod dönteni, hogy kiket tűrsz meg a környezetedben.



Amúgy én is nagyot csalódtam az egyetememben, de nem a hallgatók miatt, sokkal inkább az inkompetens alkalmazottak miatt. Elég gáz, hogy ezt a nagy rakás fekáliát felsőoktatásnak merik nevezni.

2018. dec. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne maradnod mellettük? Nem kell velük barátkozni, nem kell részt venni a kis játszmáikban. Rohadjanak meg. Azt pletykálnak, amit akarnak, pár év múlva senkit sem fog érdekelni.


Szakíts meg minden kapcsolatot ezekkel. Ki mondta, hogy kötelező összejárnod velük?

2018. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Hanyad éves vagy hogy vannak házas szaktársaid?

Legalábbis nekem igy csapódott le az ismerősök megnevezés.


Én első éves vagyok és még a stabil párkapcsolat is ritka a szakon.


Amúgy én is csalódtam, infantilis a többség. (biológia szak, mielőtt jönne valami büfészakozós megmondóember.)


Mondjuk ennzire nem proli a társaság szakon belül, mint amit leirtál. Persze kolin belül már találni szép számmal ilyeneket is.

Összezárva ezekkel 0-24-ben... Az a szép.

Hogyan lehet kibirni? Fülhallgató, és legalább 1-2 emberrel barátság, hogy benned tartsák a lelket, plusz kerülni a konfrontációt. Óra előtt 1 perccel érkezni, és óra után rögtön lelépni. Ez az egyetlen recept.

2018. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hatalmasat csalódtam. Visszahúzódó csendes típus vagyok, ez eddig nem volt baj sehol...mindig volt társaságom. Itt viszont csak a beképzelt nagyképű gazdag emberek vannak, akiken azt érzem mintha tényleg átnéznének rajtam. Illetve a másik véglet akiket csak a tanulás érdekel és mindenen keresztül gázolnak a jó jegyért... szétnyalják a tanárok valagát, emellett ők is hihetetlenül el vannak szállva maguktól. És igen a tanárok is...semmi oktatói érzék, semennyire nem érdekli őket, hogy a diák egy szavukat nem érti, pocsék diasorokat készítenek...ha nem tetszik ott vannak a több száz-1000 oldalas könyvek és tanuld meg abból az anyagot. Hihetetlenül undorító az egész és ez az "értelmiségi osztály". Az exem egy nagyon normális nagyon aranyos csaj volt...majd elrángatták a barátnők bulizni és totál más lett. Vége is lett egy két és fél éves diákszerelemnek és nem én szakítottam. Szóval igen...nem véletlen van ott az ország ahol.
2018. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy barátom mindig azt mondja, hogy azért később vigyázzak ezzel, mert sokan ilyenek és egy idő után túl sokan lesznek. És hogy sok lúd disznót győz. Én nem félek azért, mert többségben vannak. Inkább szomorúnak tartom, mert tudom miért vannak az ilyenek többségben.
2018. dec. 11. 09:50
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy nem tök mindegy, hogy hanyadéves vagyok? Anonim oldalon ne azt akarjátok kideríteni, hogy ki tette fel a kérdést, hanem a segítőkészség a lényeg!
2018. dec. 15. 08:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért érdekes, hogy hányad éves vagy, mert elsőben minden szakon iszonyatosan sok az idióta, aztán jön egy-két keményebb vizsgaidőszak és hullik a férgese. Jó esetben. Továbbá az sem mindegy, hogy mennyi idő lenne még hátra neked.
2018. dec. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vagy nem érted vagy valami paranoid képzeted van hogy ezzel te kiadod a kilétedet.


Ha azt irom hogy 2-od éves vagyok biosz-kémia tanárin akkor már meg tudnál találni? Sok sikert, vagyunk kb 2000-en országszerte.

2018. dec. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!