Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tisztelt tanárok! Önök mit...

Tisztelt tanárok! Önök mit szólánank ehhez?

Figyelt kérdés

A régi ofőmmel tartom a kapcsolatot és idén úgy gondoltam, hogy egyedi ajándékot adok neki.

Sok a dolga és pont mikor neki jó lenne akkor nekem nem jó és ha nekem jó lenne akkor neki nem jó, így sosem tudunk összehozni egy kis találkozót, hogy átadhassam az ajándékot.

Nem tudom a címét így postán sem tudom elküldeni, de lehet kellemetlen lenne neki, hogy ajándékot szeretnék neki adni és postázni kell.

Viszont azt az ötletet kaptam, hogy beszéljek vele arról hogy elvihetném-e hozzájuk az ajándékot és így talán elkerülhető a kellemetlenség.

Mit gondolnak erről?



2018. dec. 17. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem gondolod, hogy esetleg kellemetlenül érintené a dolog, mivel azonnal felmerülne benne a viszonzás "kényszere", miközben ő nem készült fel erre. Emellett biztos vagy benne, hogy a régi ofőd nem csak az általános jó modor részeként tartja veled a kapcsolatot és semmi különlegeset nem érez irántad, szóval hogy Te vagy az, aki mintegy erőlteti ezt a kapcsolattartást, miközben neki vagy semmit nem jelent, vagy kifejezetten terhes ?
2018. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viszed be a munkahelyére?
2018. dec. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Rengeteget segített nekem és nagyon sokat fejlődtem.

A viselkedésén is meglátszik, hogy ő is szeretné ezt a kapcsolatot tartani és nem csak hasraütéssel mondom ezt, és érvel alá tudom támasztani, ha szükséges.


#2 Elég sok helyen dolgozik és ahol engem tanított, ott már nincsen és nem csak tanárként dolgozik, viszont fogalmam sincs, hogy hol dolgozik.

2018. dec. 17. 15:25
 4/8 A kérdező kommentje:

Illetve, szerintem pont ezért nem érheti kellemetlenség, mivel nem odamegyek random, hanem előtte megkérdezném, hogy ez lehetséges-e, csak tartok ettől azért.

Logikusan átgondolva nagyon jó a kapcsolatom vele, de nem szeretném kellemetlen helyzetbe hozni.

Ezért is gondoltam arra, hogy esetleg megbeszélhetném vele és ezért is született ez a kérdés, mert fogalmam sincs, hogy ezt meg merjem-e kérdezni, mert nyílván neki is megvan a magán élete amit én szeretnék tiszteletben tartani.

Ő egyébként tudja, hogy szeretnék neki ajándékot adni és nem várom el, hogy ő is adjon valamit.

Én azért adom, mert hasznát tudná venni a hétköznapokban és mert kedvelem, illetve sokat segített nekem.

2018. dec. 17. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Tolakodásnak tartanám, ha egy diákom (ráadásul volt diákom) a lakásomon zavarna. Kínos, kellemetlen szituáció lenne. A diák a tanár számára a munkahelye része, magánéletre a tanárnak is szüksége van. Ha jó emlék akarsz neki maradni, akkor maradj meg iskolai emléknek, ne akard rá tukmálni magad.
2018. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Többször is átgondoltam ezt és ugyan ez volt az eszemben, de a barátom valamiért eztaz ötletet adta (gondolom màr nem tudott mást mondnai, így ezt javasolta), de egyébként nem mertem megkérdezni, mert tényleg nagyon furának tartom én is és inkább megpröbálok vele beszélni erről, hogy valahogy oda tudjam neki adni idén.

Köszönöm szépen mindnekinek aki segített! :)

2018. dec. 22. 23:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már késői válasz, de miért nem írsz neki/hívod fel, hogy valahol oda szeretnéd adni neki az ajándékot? Valamikor csak össze tudtok hozni egy időpontot.
2018. dec. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, teljesen normális ajándékot adni egy kedvelt tanárnak, akinek sokat köszönhetünk. Idős tanár rokon temetésére is eljött egy csomó régi tanítványa, pusztán mert még mindig hálásak voltak neki, pedig sok-sok évtizeddel ezelőtt tanította őket. Egyes helyeken egyáltalán nem ciki és tolakodás megőrizni az ilyen szép emlékű emberi kapcsolatokat! Persze nyilván, akinek az életében (sajnos) nem volt ilyen, az el se tudja képzelni, hogy lehetséges. De ez inkább nagyon szomorú, az ilyen ember szegényebb ezzel. Aki hivatástudattal tanít, annak egyáltalán nem ér véget a tanítás az iskolakapunál. Ezek a vérbeli pedagógusok szívvel-lélekkel támogatják a diákjaikat az iskola falain kívül is vagy akár végzésük után, ha ezzel is segíthetik őket az életben. És az már csak "jutalom" számukra, ha látják "beérni" munkájuk gyümölcsét, látják, hogy a diák megtalálta a helyét az életben. Az ajándékozás pedig egy természetes gesztus, hála kifejezéséül juttatott ajándékot egy egészséges lelkületű ember nem utasít vissza, van ennek egy lélektana. Ha valaki nem érti, akkor gondoljon bele abba, hogy ő szeretne meghálálni valamit valakinek, de az nem hagyja...
2018. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!