Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » "Gyenge" lennék, ha ezt tenném?

"Gyenge" lennék, ha ezt tenném?

Figyelt kérdés

10.osztályba járok és már a gólyatáborban megmutatkozott, hogy az osztályom nem éppen a legjobb magatartásban és egyebekben.

Már nagyon elegem van, hogy minden tanárnak elege van az osztályból és minden órán fegyelmezéa folyil tanítás helyett, amit persze élveznek a többiek, mivel telik az idő. Én normális jövőt akarok magamnak, ezért fontos lenne számomra, hogy az érettségi jól sikerüljön, de úgy néz ki, ez a többieket nem izgatja. Ők beszélgetnek és rendetlenkednek, emelett Ők is álmodoznak a jövőn, csak azt nem veszik észre, hogyha nem tanulnak, akkor valószínűleg az az álom az is marad.

Azon gondolkodom már egy jó ideje, hogy átiratkozom egy másik gimibe. Itt amúgy is mindneki nagyon felszínes és nincsenek értékeik. De ez olyan mintha egyszerűen csak feladnám, valamint akivel már 10 éve osztálytársak vagyunk, Őt is nehéz lenne itthagyni, mivel Ő is ugyanúgy kikészül, mint én.

Viszont, ha azt nézem, hogy nekem mi lenne a megfelelő, lehet, hogy bármennyire is nehéz itthagyni pár embert, de ezzel nem haladok sehová.

Az osztályt már több tanár is le szeretné adni. És az a baj ebben, hogy ez egy nívós osztály, mármint nyelvi tagozat (tehát állítólag az elit), de amellett, hogy egyébként értelmes a társaság, nagyon rossz a magatartásuk.

Szóval. Ha másik iskolába iratkoznék, az úgy jönne le, mintha összeroppantam volna és hisztérikusan távozom?

16F



2019. jan. 30. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem, tök okés döntés.

Én is meghoztam ezt a döntést, ha szeretnél beszélgetni ezzel kapcsolatban, írj.

16l

2019. jan. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Nem,nem úgy jönne le. Vagyis,van akinek talán mégis. De neked a saját jövőd legyen az első. Ha van célid,azért bátran tenni kell. Akit nehéz ott hagyni,mert jóban vagy vele,azzal a későbbiekben is tarthatod a kapcsolatot. Aki pedig hülyének néz azért,mert elmész,azért nem kár.

Szerintem az a legokosabb döntés,ha nem hagyod,h visszahúzzon egy olyan társaság,amiben nem érzed jól magad. Akinek pedig számítasz,annak akkor is fogsz,ha máshol leszel.

2019. jan. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Biztos, hogy átiratkoznék. Az osztálytársad is átiratkozhat.
2019. jan. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Az osztálytársaddal együtt iratkozzatok át másik gimibe.
2019. jan. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Okos döntés, ne félj tőle! Sok szerencsét!
2019. jan. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Csinálhatsz akármit, de egy dolgot jegyezz meg. Ha le akarsz jó eredményekkel érettségizni, bármilyen osztályban csak rajtad múlik. Nem az órán kell tanulni, ott fel kell venni a tananyagot, amit a tanár lead. Tanulni otthon kell, a szünetekben, iskola után, iskola előtt.

Amikor én gimibe jártam, olyan csoportom volt németórán, amit leírtál, 4 évig igazán csak a fegyelmezés zajlott. Mégis volt, aki fegyelmezés közben is magának olvasta a tankönyvet, feladatokat csinált, otthon nagyon sokat foglalkozott a némettel és meg is lett a nyelvvizsgája és az érettségije németből annak ellenére, hogy az órai tanítás a csoport magatartása miatt értékelhetetlen volt.

Én az életemben soha egy percig nem figyeltem informatika órákon se általános, se középiskolában, mégis amikor gonodltam egyet, 2 hónap alatt magamtól, tankönyvek autodidakta áttanulmányozásával és online források segítségével felkészültem az érettségire és majdnem hibátlant írtam.

Nem az osztályodtól függ az, hogy te tanulsz-e, csak tőled. Ha akarsz tanulni, megoldod szemét osztállyal is. Ezt azért fontos megjegyezned, mert lehet, hogyha átmész más iskolába, ott ugyanez lesz. Lehet, hogy ittmaradsz érettségiig.

2019. jan. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!