Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Rossz döntés olyan egyetemre...

Rossz döntés olyan egyetemre jelentkezni, ami igazából nem is érdekel különösebben, viszont közel van és itthon maradhatok?

Figyelt kérdés
Van messzebb olyan suli is,ami tetszene,de nagyon félek a kollégiumtól és az albérlettől is.

2019. febr. 19. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Igen rossz dontes.

A kifogasod meg vegkepp gyerekes.

2019. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Elég rossz döntés. Az új dolgok megrémisztenek, tartunk tőlük, de hosszú távon megéri fejest ugrani. Azt tanulni, amit szeretsz, sokkal kifizetődőbb, mint otthon szenvedni. Ha nem mész el, mindig ott motoszkál majd, hogy mi lett volna, ha...

20/N

2019. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért cs.sznéd el a jövőd, mert "Jajj, anyucit nem látom majd minden nap!" Nemá.
2019. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Az tuti ,hogy rossz döntés.Azt kell választanod ami érdekel...a csapból is az folyik,hogy azt válaszd amit szívesen csinálnál.


Én is majdnem úgy jártam,hogy oda jelentkeztem ami nem is érdekel,csak sodródtam. Bánom is meg nem is a dolgot, de ezen már változtatni nem tudok.


Kollégiumok mindenhol mások, minden szoba is más, szerintem ne félj tőle, remélem egy összetartó kolit fogsz kifogni. Albiról ne is álmodj,ha nem ismered akikkel összeköltözöl. Sokkal több vitát, nézeteltérést okoz mint egy koli és még drágább is. A Koli egy nagy közösség,legalábbis Miskolcon az. :)

2019. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rossz.

Nagyon rosszul fogsz járni, ha csak a közelség a szempont nálad.

2019. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kollégiumra /albérlet. létezik Levelezős stb. lehetőség neked ez kellene. mert ha nem is érdekel a szakma amit tanulni fogsz még ha el is végzed az egyetemet nem leszel jó benne
2019. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Rossz döntés. Lehet, hogy az egyetemi évek kényelmesebbek lennének, de az csak pár év, utána meg lehet hogy egész életedben szívnál amiatt, hogy nem azt tanultad, amit szerettél volna. Így ráadásul az egyetemi évek is szenvedősek lennének, a legtöbb szakot amúgy sem gyerekjáték elvégezni, de ha nem is érdekelnek a tantárgyak, meg nincs ott a motiváció, hogy a diplomával eléred a célodat, akkor szenvedés lesz.


Egyszer úgyis elköltöznél otthonról, nem? Én is nagyon szerettem otthon lakni, nagyon jó viszonyban voltam a szüleimmel, és 18 évesen én is féltem az idegen várostól, a távolságtól. De kiderült, hogy szükségem volt a költözésre, jólesett a szabadság, a függetlenség, a sok új impulzus.

A szüleimmel továbbra is szuper maradt a viszonyom, így néha hiányzott az otthoni élet, de legalább tök jó érzés volt mindig hazamenni, otthon jobban értékeltük az együtt töltött időt, még jobb lett a kapcsolatunk annak ellenére, hogy csak hetente találkoztunk.


Ha azért félsz a kollégiumtól, mert introvertált és félénk vagy, akkor ajánlom az albérletet. Persze az sokkal drágább, de érdemes összeállni másokkal (lehetőleg ismerősökkel), ha vállalsz mellette diákmunkát (vagy már előtte nyáron elkezdesz erre gyűjteni), vagy ha a szüleid tudnak támogatni, akkor megfizethető.


Hajrá!

2019. febr. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
A te esetedben rossz döntés. Valamikor le kell szakadni a szülőkről, meg kell tanulni egyedül is elboldogulni... és inkább fiatalkorodban szorulj rá / kezdd megszokni, mint 30, 40, 50 évesen. Max. akkor mondanám azt, hogy tökmindegy, ha egyik szak sem érdekelne jobban... de te írod, hogy van olyan, ami neked jobban kézre állna.
2019. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Rossz döntés. Most még félelmetes, de valójában nagyon gyorsan beleszoknál, felnőnél a dologhoz. Valószínűleg amikor a helyi egyetemen megismerkednél a többi szaktársaddal, és látnád, hogy ők is kolisok/albérletben laknak, már akár egy hónap múlva te is el tudnád képzelni magad ott, de addigra késő lesz.

Ha pedig még csak 11-es vagy (hiszen végzősként már jelentkezned kellett), akkor pláne ne félj tőle, rengeteget fogsz fejlődni addigra.

2019. febr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De albérletre amúgy se lenne pénzem.Meg sokkal drágább is lenne elmenni másik városba.

Extrém introvertált vagyok,szociális fóbiám van,egy barátot nem sikerült még szereznem az életben.Hogy bírnám ki a kollégiumot?

2019. febr. 20. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!