Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Diszráfiások! Járt még így...

Diszráfiások! Járt még így valaki rajtam kívül a tanárával?

Figyelt kérdés

Én általános iskola alsó tagozatában alapból még szerettem olvasni, a szövegértéssel sosem volt problémám, viszont a helyesírásom és az írásképem borzalmas volt, ami miatt rendszeresen kritizált és megalázott a tanárom.

A rossz magyarjegyeim miatt a szüleimtől is rendszeresen megkaptam, hogy milyen szörnyű gyerek vagyok, mennyi probléma van velem. Mindig különféle szövegeket másoltattak velem, hátha attól majd fejlődök, és amikor ez a tervük nem jött össze, csak még idegesebbek lettek, és még többet ócsároltak.

Állandóan azt hallottam a körülöttem lévő felnőttektől, hogy én milyen "lusta" meg "buta" vagyok, hiába próbáltam megfelelni nekik.

Pár évvel később kiderült, hogy diszgráfiám van, ami azelőtt még csak fel sem merült se a tanárom, se a szüleim fejében.

A mai napig úgy érzem, felrobbanok, ha arra gondolok, hogy egy olyan dologért aláztak meg napi rendszerességgel éveken át, amiről még csak nem is én tehetek, ahelyett, hogy utánajártak volna a problémámnak. Mert én 7-9 évesen még csak nem is tudtam ennek a betegségnek a létezéséről, és a felnőttek feladata lett volna tájékozódni és érdembeli segítséget nyújtani a sok szapulás és másoltatás helyett, amivel véglegesen hazavágták az önbecsülésemet.

Ma már ott tartok, hogy keserű szájíz nélkül jóformán rá se bírok nézni egy irodalomkönyvre, mert automatikusan eszembe juttatja a gyerekkori kudarcaimat.

Ezzel együtt az összes többi humán tantárgyat is utálom, hiszen minden kudarcélményem hozzájuk köthető.

Hiába fejlődtem a diszgráfiám diagnisztizálása óta rengeteget, egyszerűen tudat alatt irtózom a humán tárgyaktól. Sokkal több időbe telik megtanulnom a történelem és irodalom tananyagot, mint a fizikát vagy a matekot, mert amint meglátom, hogy mi a téma, hiába olvasom el többször egymás után a leckét, az agyam blokkolja az információ-áramlást, amit csak órák alatt sikerül feloldanom. Bezzeg például biológiából sosem volt ilyen jellegű problémám, azt elég 1-2× elolvasnom és már tudom is, mert a humán tantárgyakkal ellentétben nem irtózom tőle.



Más is jár hasonló cipőben?



2019. febr. 28. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Nekem a testvérem diszgráfiás és diszlexiás. 90-es évek elején, még nem volt ennyire ismert.

Ott is voltak tanár gondok, iskolát is kellett váltani, mert az osztálytársai is piszkálták. Mondjuk otthon nem alázták, de értetlenség volt, mert még az is lehet, hogy akkor hallottak először erről.

Szóval amiatt nem hibáztathatod a szüleid, mert nem ismerték fel egyből a problémádat. A stílusért annál inkább.

2019. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam, tudták az okát, de én is csak később jöttem rá, felajánlottákt 2-re írt dogát, hogy kell e a jegy? Így volt ez az matekkal, irodalommal és a törivel is, forgalmazási készségek ellenére, tudtam írni és számolni is, de a segítséget meg is adták, később még pszichológus is nem egyszer fordult meg nálam, amit ma sem értem miért? De mindezt máig, nem vet lábat bennem és foglalkozom a saját utammal, a többi mellékes már! Több sulit váltottam, mint azt a legtöbb gyerek hinné, a beilleszkedés is rosszul ment mindig, külön álló voltam mindig is, de ennek köszönhetően, a magány és az egyedül lét akkoriban, segített önállóan gondolkodni, és most önállusulni képes vagyok 19 éves létemre, nem szorultam senkire. Meg tanultam az évek alatt,, egyedülani magamra és céltudatos lenni, ami mögöttem van, az segített talpra állni és kizárni mindent és csak előre! Bár sok pszichológus küldtek a nyakamra, amit ma sem értek nagyon, de mindig szelíd és békés termeszetem volt, sosem tapostam másokba, ha kellett valami nekik, önzetlenül segítettem, bár sok őrültet láttam a sulis éveim alatt, de őket valahogy sosem zaklatták az agy turkászok, pedig nem ártott volna nekik. Na mindegy, én is diszráfiás vagyok, de sose tűnt fel, be tudok illeszkedni ha kell, meg sok vizet nem zavart, de volt lehetőségem a jegyeket elfogadni vagy megtartani.
2019. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!