Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 2020-tól felvételi emelt...

2020-tól felvételi emelt érettségi követelmény?

Figyelt kérdés
Nem tudom még pontosan hogy milyen irányban szeretnék továbbtanulni. Most 10.-es vagyok, és úgy terveztem hogy 11.-től felveszem a földrajzot, és abból fogok emeltezni majd (ebből tudnék szerintem legkönnyebben). De most tudtam meg, hogy nem mindegy miből emeltezek szaktól függően. Földrajz elég kevés helyre jó. Tényleg nem elég ha van középszintű nyelvvizsgám, meg egy emelt föci továbbtanuláshoz?

2019. márc. 1. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A földrajz tényleg kevés helyen felvételi tantárgy. TTK-n belül van pár szak, ahová jó és ennyi. Földrajz, földtudomány, környezettan és kb ennyi.
2019. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ hová szeretnél menni.Értelem szerűen nem mindegy pl egy orvosnál nem számít hogy emeltess vagy földrajzból de a földrajz tanárnál sem érdekel senkit hogy matekból van e emelted.
2019. márc. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először tényleg azt kéne eldönteni, milyen szakon tanulnál tovább.

Gazdasági, mérnöki terület: matek pl., fixen sok helyre jó, de tudom ez nagyon nehéz.

Nyelvből könnyű még az emelt, de ha pl nem anglisztikára mész, vagy hasonló, az se számít.

Bölcsész, tanár, ovodaped. stb a magyar emelt jó.


Nézelődj a felvin. Ha konkrét szak nincs is meg, gondolom azt tudod, hogy ha pl. orvosira tuti nem akarsz menni.


Ha kihagysz egy évet érettségi után, mert nem jöttél rá időben, kb 30 ezer az emelt érettségi újratétele, aztán felvételizel akkor.

2019. márc. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp nézegesd a szakokat a felvin és a döntésed szerint vedd fel a fakultációkat. Nem biztos, hogy a föci a legjobb megoldás, csak mert az lenne számodra a legkönnyebb. 10. Osztályos vagy még, 2 év alatt bármilyen tárgyból fel tudod magad húzni ha nagyon akarod, akár még kémiából is. Sok sikert! :)
2019. márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!