Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme megbuktatni a...

Van értelme megbuktatni a diákokat testnevelésből?

Figyelt kérdés

Van értelme egyáltalán osztályozni?


Nálunk általánosban elég szigorúan osztályoztak, aki nem tudott adott idő alatt meghatározott távot futni, az bukott. Aztán visszavonták, és lett helyette kettes.

Kitűnők is kaptak kettest, ha elváráson alul teljesíették a futást vagy valami gyakorlatot.

Gimiben már más volt.

Ott mindenki ötöst kapott, aki aktívan részt vett az órán. Aki nem volt hajlandó átöltözni többször (2 alkalom volt elnézve), az négyest, de inkább mindenki részt vett az órán, mert senkinek sem hiányzott, hogy lehúzzák az átlagát.


Àltalánosban viszont elég szomorú dolgok mentek.

Ha valaki megállt 12 perces futás során (2,5km-t kellett lefutni ennyi idő alatt), akkor újrakezdették az egész osztállyal.

Ha kellett, akkor 90 percen át.

6.-os koromban rosszul lettem, amikor lefutottam, mert nem voltam hozzászokva, csak rövidtávfutásban voltam jó. Persze nem törődött vele senki, mert hogy csak megjátszom, miközben úgy szédültem, hogy azt hittem, ott halok meg.

Illetve veréssel fenyegették, aki nem bír eleget futni, akinek nem volt fehér zoknija, azt mondták, azzal fogják büntetni, hogy levetkőzik, és meztelen fog tornázni (alsóneműben).

Ugyanez, aki nem vette le a harisnyát.

Persze erre nem került sor, mindenkinek volt zoknija.


Van egyáltalán értelme osztályozni az olyan tárgyakat, mint a torna, a rajz meg az ének? Minek?


2019. márc. 2. 23:37
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nincs. De magyar rendszer már csak ilyen. Középkori.
2019. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs értelme. A tesire még azt se lehet mondani, mint rajzra és az énekre. A rajzban van pl művészettörténet, az énekben is. Ráadásul még ott van a népdalelemzés is... A tesiben nincsenek ilyenek, amit csak úgy leülsz és megtanulsz
2019. márc. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A testnevelést és a rajzot, éneket azért nem vonnám egykalap alá.

Rajz során tudsz fejlődni és ezt osztályozza a tanár, látszik ha nem csak összecsapod akkor is ha semmi tehetséged. És ahogy mondták van történelmi oldala is mindkét tárgynak. Az ének memóriafejlesztő is, olyan mint verset tanulni.


A testnevelés során történő osztályzást viszont mindig is furcsállottam. Rendben kapjon a gyerek jegyet, ha nem lenne valamilyen hajtóerő mindenki lekakilná. De testi adottságokból kiindulva is mindenki másban jó. Nézhetné a tanár az egyéni eredményeket és egyéni fejlődést, mint mondjuk rajznál vagy éneknél nem pedig azt, hogy x idő alatt mit vagy mennyit tudsz teljesíteni.

2019. márc. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Mindenki úgy teljesit ahogy tud ezt kellenne figyelembe venni. Általànosban nàlunk is ilyen bolond tesi tanàr volt azt képzelte még mindig a katonasàgon van. De még az se buktatott meg senkit még én is hàrmas voltam nàla. Középiskolàban meg màr mindenki ötös volt.
2019. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Én be se járok tesire mégis ötös vagyok. És a hiányzást se írják. Az egész tesi órának semmi értelme
2019. márc. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem az ügyetlent, lassút, gyengét, gyenge állóképességűt, egészségűt kellene buktatni, hanem a lustát, akinek nincs felszerelése, nem öltözik át, nem hajlandó részt venni.
2019. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs értelme osztályozni. Bőven elég lenne a megfelelt, nem felelt meg, jól megfelelt. Nem megfeleltet csak az kaphasson, aki nem is próbálkozik, nem vesz részt az órai munkában. Aki testnevelésből akar érettségizni vagy általános után sport-középiskolába menni, az tegyen osztályozó vizsgát.Nem igaz, hogy csak osztályzással lehet motiválni. Etika tantárgyból / hittanból sincs osztályzás, mégsem a csilláron lógnak a gyerekek az órán. Egyszerűen a tanár feladata, hogy motiváljon, nem az, hogy ugráltasson és parancsolgasson.
2019. márc. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Abban az esetben megértem, ha vki lóg és tojik bele az egészbe, mert annak igenis legyen következménye. De az nem oké, hogy vkinek a jegyét a teljesítménye miatt húzzák le, ha amúgy aktív és nem lógja el az órákat, csak nem olyan atletikus. Amiatt én is téptem a hajam, hogy pl. a fiúknál az osztályunkban egy izomagyú f...fej volt a tanár, és egy alapvetően kitűnő osztáytársamnak csak azért 3as év végi jegyet adott, mert nem tudott felmászni a kötélre.


Ének meg rajz - ha vki a lexikális tudásanyagot nem képes megtanulni, meg lóg, azt lehessen buktatni. Akinek nincs jó hangja meg nincs kézügyessége, azt ne. Ennyi.

2019. márc. 5. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Máskülönben kitűnő bizonyítványba testnevelés hármas? Na bumm, és akkor mi van?
2019. márc. 5. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!