Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » "Sokat törekedsz, de nehezen...

"Sokat törekedsz, de nehezen megy a tanulás" - mondta a kémiatanárom. Van értelme így tanulnom? Meg se próbáljak jelentkezni egyetemre?

Figyelt kérdés

Ma ezt mondta a kemiatanarom, mert nem tudtam felirni egy kepletet. Azt mondta, hogy amugyis ezt beszelte rolam a fizikatanar a tanariban.. Ami elegge szivenutott, hisz 3 jegyunk van es abbol 2 hibatlan dolgozatos otos lett, a masik meg par hibas otos. Plusz meg faktra is jarok, mert ajanlotta nekem a tanar. Ha nem is eleg, en vagyok a legjobb belole szerintem... Legalabbis jegyek alapjan biztos.

Nekem ugy jott le ez a mondata, hogy tanulsz, de hiaba, mert hlye vagy.

Van ertelme igy folytatnom? 4,4 a tanulmanyi atlagom, nem gyenge gimiben. Annyira beleepult ez a mondat az agyamba, hogy tegnapi tanulasomat teljesen feladtam, kicsit sirtam is. Belegondoltam, hogy mi van, ha igaza van es a betervezett egyetem helyett egy hlye etteremben leszek pincerno.

NAGYON EL VAGYOK KESEREDVE:( mit tegyek?

17L


2017. nov. 28. 18:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Es nem a pincereket szerettem volna megbantani!!! De apukam haverjanak a fia az lett, mert rossz tanulo volt, es ez jutott eszembe hirtelen.
2017. nov. 28. 18:32
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Majdcsak túléled valahogy...
2017. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Egy ilyen megjegyzés, ennyire tacsra vágott?

Kislány... Az életben ennél sokkal több és durvább beszólás fog várni.


Ha ennyi miatt felakarod adni.. akkor gondolom az egyetem első évében felakasztod magad, amikor találkozol egy olyan oktatóval, aki állítja majd, hogy éhen fogsz halni ezzel a diplomával.

2017. nov. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nem számít annyit, hogy mit mondanak rólad a tanárok meg az eredményeid annyit mint gondolod.

Rólam nem igazán feltételezte senki se, hogy egyetemista leszek, mert rossz tanuló voltam (gyenge suliban). Aztán felvettek érettségi duplázással meg nyelvvizsgával. Rajtam kívül voltak okosabbak is, még se kerültek, be vagy nem végzik el. Azon is múlik ám, hogy mennyire szeretnél elvégezni egy szakot, lehetsz nagyon okos is, itt már nem lehet átmenni tanulás nélkül.

Aztán az egyetemen is vannak hülyék... Én is azt hittem, hogy aki idejár az biztos nagyon okos. :D Meg sajnos sok olyan szak van ahova csak bekerülni nehéz, vagy azt se.

Nem kell mindig mindenből a legjobbat hozni... 2 év múlva már téged se fog érdekelni, hogy huhh egyszer nem lett hibátlan a kémia dogám.


Hova akarsz felvételizni?

2017. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szeretnél továbbtanulni? Hacsak nem orvosira mennél, vagy gyógyszerésznek, aligha hiszem, hogy annyit számítana a kémia, hogy a sorsod tönkretegye. Én is kitűnő voltam, de a kémiához semmi érzékem nem volt... nem is érettségiztem belőle, kítűnő lett az érettségim. Na bumm, hol van már a kémia. Ne vedd annak ezt a megjegyzést, hogy hü.lye vagy, nem erről van szó, mindenkinek vannak erősségei és gyengeségei is. Túl vannak a gimisek terhelve, lehet, hogy te is, és erre több energia kellene. Azon is állhat vagy bukhat a dolog, hogy ő hogy tanít, magyaráz. Plusz a diagnózison kívül tesz még valamit? Segít? Ajánlott plusz anyagot, más módszett, stb? Vagy csak beszél? Ha a jegyeid jók, akkor nem tudom, miről beszél. Lehet, hogy csak nem csíp?

Semmi esetre se ostorozd magad, és ne keseredj így neki a világnak. Az életben nem annyi opció van, hogy vagy kémia ötös, vagy mehetsz kukásnak.

2017. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

A sikeres emberek szerint 10% tehetség, 10% szerencse és 80% szorgalom a "titok".


Ha figyeltél, akkor a kémiatanár nem azt mondta, h nem megy, hanem h nehezen megy a tanulás. Burkoltan megdicsérte a kitartásodat, azt h oda teszed magad -nem vetted észre?!

2017. nov. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor csak tulreagalom?:(

Bocsi a hisztiert, de annyira tanulok a fontosabb tantargyakra, es talan tul sokat varok el magamtol.

Amugy nem tervezek a kemiaval tovabbmenni, alig varom mar hogy vege legyen, utalom a tanart kezdetektol es o is engem. Inkabb az erintett meg hogy a fizikatanar is ezt gondolja rolam, ha igaz amit mondott... Pedig arra pont hogy oran odafigyelessel is irok otost, ra tanulok a legkevesebbet. Plusz mernok szeretnek lenni, amihez fontos lenne :(

2017. nov. 28. 21:05
 8/9 anonim válasza:
53%

Milyen mérnök szeretnél lenni?

Engem sem tartottak túl nagyra középsuliban a tanárok, és most mérnöknek tanulok, és igen sikeresen veszem az akadályokat.

Az egyetem különben is más légkör. Nekem ott jött meg a kedvem a tanuláshoz. A középsuli csak szenvedés volt, csak tudtam, hogy mi érdekel, és nem foglalkoztam a negatív emberekkel. Ajánlom neked is ezt!


Másfelől, ha valóban beszólt a tanár, akkor mire fel? A középsulis anyag túl vékony ahhoz, hogy normálisan meg lehessen érteni a dolgok működését. Az igazi tudást majd egyetemen szerzed meg, ott fogsz mélyében rálátni a középsulis fizikára is, és nem csak úgy, hogy van ez a képlet, ezt használjuk és csókolom. Aztán miért? Mert ez valaminek a valami szerinti integráltja vagy deriváltja, de ez nem középiskolai anyag. Ennek így sok értelme nincs. legalábbis nekem nem volt.

Sok sikert és mindig higgy abban, amit igazán szeretsz!

2017. nov. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem azóta már a szakot elvégezted, ahova jelentkezni akartál
2022. okt. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!