Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi történik azzal, aki 12....

Mi történik azzal, aki 12. -ben (érettségiző osztályban) megbukik?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, 11.-ig úgy van, hogy, ha max 2 tárgyból bukott, akkor augusztusban pótvizsgát tehet (kivéve, ha az matek és irodalom egyszerre), ha háromból, akkor a tanárok engedélyezhetik a pótvizsgát, de el is utasíthatják, ha három fölött, akkor automatikusan évet ismétel.


Ebből kiindulva;


1. Ha pl a gyerek megbukott 12.-ben (érettségi előtt, nem érettségin) matekból, töriből és irodalomból és így automatikusan évet kell ismételnie, ő mit csinál, amíg a társai május-júniusban érettségiznek? (11-es osztályba beteszik addig? vagy április végén hazamegy és szeptemberben visszamegy? vagy más dolog történik?)


2. Ha megbukik pl egy tárgyból, akkor ő tehet pótvizsgát még gyorsan érettségi előtt? (Abban az esetben IS érdekelne, ha olyan tárgyból bukik, amiből NEM érettségizne).


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 9. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbukott, akkor augusztusban mehet pótvizsgára, szeptemberben meg jelentkezhet az őszi érettségire.
2019. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én anno matekból buktam, egy tök más városba kellett mennem pótérettségizni később, így az érettségi bizonyítványomat is ott kaptam meg, az ottani iskola adataival
2019. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, május-júniusban betettek egy másik osztályba vagy május elejétől kezdve nem kellett bejárnod az iskolába?
2019. ápr. 9. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Milyen másik osztályba? Nincs olyan 12. évfolyamos matek óra ami mrg van tartva májusban
2019. ápr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, másik osztály alatt alsóbb évfolyamot értettem; hogy amíg a többiek érettségiztek, Te mit csináltál; otthon készültél május elejétől a pótvizsgára (tehát május elejétől már nem kellett bejárnod az iskolába) vagy be kellett járnod június közepéig (tanév végéig) az iskola épületébe pl egy 11.-es osztályba vagy a könyvtárba?
2019. ápr. 9. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamelyik tantárgyból buksz 12-ben április végén, akkor azokból a tárgyakból amelyekből átmentél (és jelentkeztél) mehetsz előrehozott érettségire ami vagy sikerül vagy nem. Augusztusban pótvizsgázhatsz ha egy vagy két tárgyból buktál. Három vagy több tárgyas bukás esetén szeptembertől újra 12-es leszel és az sikeres érettségidet abból a pár tantárgyból átmínősítik előrehozottra. Például ha van sikeres érettségid matekból es informatikábol de év végén buktál magyarból, töriből és angolból akkor 12-ben újra tanulsz mindent.
2019. ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Mindenkinek zöld kezet adtam!
2019. ápr. 9. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!