Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szamodra milyen volt a kozepis...

Szamodra milyen volt a kozepiskola?

Figyelt kérdés
2019. máj. 14. 10:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem vegyes èrzelmeim vannak a gimivel. Az első èvem pokoli volt , cikiztek az osztály "nagymenői " az akkori kinèzetem miatt , kiröhögtek miközben feleltem stb stb a tanárok is borzalmasak voltak , ketten rendszeresen aláztak , a többi meg tanítani nem tudott. Egy èv után ott is hagytam ezt a sulit s átmentem másik gimibe egy másik városba. Itt sem voltam az osztály nagymenője ( introveltált , szerèny lány vagyok/voltam) de itt nem piszkált senki, elfogadtak elvoltunk egymás mellett szèpen, s volt akikkel jóba lettem , s akikre szeretettel gondolok a mai napig. De mèly barátságot nem kötöttem senkivel. A tanáraim nagyrèszèt is ugyahogy szerettem ,vagy legalább is nem utáltam itt egyiket sem. Az előző sulim tanári kara után ez maga volt a megváltás :D Ami a tanulást illeti èn se szerettem a magolást , a magas óraszámot , s a rengeteg dogát s felelèst , a sok felesleges töltelèk tárgyat s anyagot. De amik számomra fontos tárgyak voltak azokból mindig igyekeztem a maximumot kihozni magamból. :)
2019. máj. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 _torpennyo_ válasza:
49%
Csak azért válaszolok mert volt kb 1 pozitív válasz. Én éppen az érettségi közepén vagyok. Tehát elég friss az élmény. Alapból mikor elkezdtem volt egy barátnőm de nem az a túl közeli de amúgy nem igazán szeretett senki mert nagyon hangos és hirtelen vagyok. Aztán szépen lassan lenyugodtam és egyre több barátom lett akik igazi barátok. A tanulásrol szólva ha komoly terveid vannak húzz bele. Én eleinte óvónő szerettem volna lenni aztán mikor megismerkedtem életem szerelmével (igen ez is a gimnáziumban történt) akkor rájöttem hogy nem lenne türelmem a gyerekekhez. Úgy hogy így kicsit átformáltam a jövőbeli terveimet. Mindenesetre engem a kémia nem nagyon érdekelt ezért volt hogy éjfélig puskát csináltam... Ki lehet bírni ha tanulni akarsz akkor tanulsz. Max csak az osztályfőnök meg a szüleid fognak piszkálni de úgy is a te döntésed. Állj a dolgokhoz nyíltan és nem lesz baj. Sok sikert :)
2019. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Imádtam. Tavaly érettségiztem és nekem ez az öt év valami csodálatos volt. A válaszokból lejött, hogy azoknak nem volt jó akiknek hatalmas a szigor/nem túl szociálisak. A tanárok szerettek, ha kérdeztek válaszoltam ezen kívül nem beszéltem vissza. Az osztályom szeretett mert mindenben benne voltam. Tehát nekem jól ment. Megvan az érettségim, meg van a szakmám. És még az ott töltött idő is jó volt számomra. 4,0 volt az átlagom egyébként ami szerintem elég jónak számít.
2019. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
11es válaszoló vagyok. De most olvastam el a 9.választ , naah ezen teljesen ledöbbentem ,hogy azèrt kaptál nègyest a magatartásodra mert szorgalmas voltál ès foglalkoztál a jegyeiddel???😂☹😦 Kajak vannak olyan tanárok ,akiknek az a baj ,hogy valaki szorgalmas??? Azta rohadt. Az se jó ha lusta, de ha meg szorgalmas s foglalkozik a jegyeivel az is baj... Király!👌😟
2019. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Sajnos én is csatlakozom azokhoz, akik utálták a középiskolát. Egy nagyon ramaty állami általános iskolából mentem egy nívósabb egyházi suliba, annyira besokalltam az osztálytársaimtól általánosban. Gimiben az osztálytársakkal nem is volt gond, visszahúzódó típus vagyok, sok vizet ezért nem zavartam, nem is bántottak, nem cseszegettek, egyszerűen csak nem foglalkoztak velem, nekem meg ennyi pont elég volt. Az igazi gondok a tanárokkal voltak. Vicces, de pont a hittantanárok voltak a legrendesebbek, a többi meg prűd, álszenteskedő mocsok.

A legrosszabb természetesen az osztályfőnok volt. Ő tipikusan az a bepókhálósodott p.ájú vénlány, aki midenkit bszogat ok nélkül, ha olyanja van. Annyira ráért, hogy először iwiwen, majd később facebookon leste a diákokat állandóan, épp ezért én elég hamar le is tiltottam, azóta is ott van a tiltólistámon.

Kb minden évben kiszúrt magának valakit, akit ok nélkül szívathatott, beszólhatott. Asszem 11-ben lettem én a soronkövetkező. Borzalmas volt, rengeteget sírtam az állandó terror, megalázás miatt, sőt, mai napig van, hogy vele álmodok (6 évvel a ballagás után..), és izzadva riadok fel. Igen, ilyen nyomokat hagyott bennem az a szemét k.va.


Sluszzpoén az, hogy anyám könyvelte az osztálypénzt, ofőm anyám nélkül megpusztult volna a könyvelésben meg egyéb ügyintézésekben, plusz én szerencsétlenkedtem minden évben a tanárok karácsonyi ajándékaival, ballagásra faterral vittünk rengeteg tujaágat, meg dekorációkat. Ehhez képest 11-ben négyes lett a magatartásom meg a szorgalmam :D (12-ben négyes magatartás, ötös szorgalom, lol). Persze ezek rohadtul nem számítanak sehol, engem csak azért dühítenek ezek, mert egyetlen egy tanár sem mondta, hogy baja lenne velem, soha senki nem mondta, mit kéne változtassak. Elvileg az ilyent osztályozó konferencián döntik el, aztán utolsó 2 évben ofó fanyar pofával dobta oda nekem év végén a bizonyítványomat, hozzátéve: hát igen, a többi tanárnak sem tetszett a stílusod. Ok. Tök jó, hogy senki sem a szemembe mondta a hibáimat, hanem a hátam mögött ennyivel lerendeztek. Am én kérek elnézést, hogy a végén nem hagytam magam ok nélkül megalázni és vissza mertem szólni ofőnek.


És ezek után, 5 évvel később osztálytalálkozó előtt írt anyámnak facebookon, hogy jajj nem talál engem (na vajon miért), de ugye tudok az osztálytalálkozóról és megyek :D. Soha többet nem szeretném látni az életben.

2019. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

73-ban érettségiztem.

Mivel a nehezen tanul, könnyen felejt + rossz megfigyelők

társaságába tartozom, de értelmiségi családból, nekem nagyon megterhelő volt a tanulás. Megvolt a saját hobbim, én azt szerettem volna inkább űzni.

Ahol én forogtam, 30 körüli létszámú osztályoknál a gyerekek határozták meg az osztály hangulatát. Már az általánosban olyan rosszak voltak matekórán, hogy nem tanultam semmit. Majdnem 0 matektudással mentem a gimibe.

A gimiben két kiváló tanárral kezdtünk. A gépjárműszerelés-oktató volt az egyik. Bár rájöttem, hogy én tévedésből kerültem ide, ő kedves szigorral kiváló szerelőket képzett volna belőlünk, ha meg nem hal pár hónapon belül. Utána már nem is tanultam semmit ebből a tantárgyból.

A matektanárnőnk (dirihelyettes) csak nekünk tartott órát. Ha akadt volna egy lyukasóránk, beviharzott, és matekoztunk. A matekhoz bénák is azt vallották, a matek a kedvencük a hangulat miatt. Mivel nekem ehhez volt tehetségem, az osztály legjobbjai közé kerültem ebből a tantárgyból. (később a főiskolai matek szigorlatom is meglett, de ott újra nem értettem semmit)

A tesitanárunk normális volt, de ott történt egy emlékezetes dolog. A legelső órán feladat, hogy fussunk át a salakos pályán. Futok teljes erőből, hát én vagyok az utolsó. Senki nem tette szóvá, csak magam előtt szégyenkeztem. Hogy lehet ez, az általánosban szinte mást se csináltunk tesiórán, csak futottunk a teremben körbe-körbe. Elhatároztam, hogy esténként lemegyek a sötét utcára, és futok. Mivel senki nem okosított ki ez ügyben, minden rossz előfordult. Teli hassal indultam, gyomorgörcs. Izomláz. Megrándult láb. Érettségi előtt már ott voltam a legjobb futók között.

A földrajz tanárunk egy nagyon rendes, szigorú férfi volt, mégis ott volt a legrosszabb a gyereksereg, fogalmam sincs, hogy miért. Gyakran kezdtük az órát nála vigyázzállásban a fegyelmezetlenség miatt. Nem hatott.

Az osztályfőnökünk a Cetli becenevet kapta. Csodálkoztunk, amikor hallottuk, hogy más osztályokat fegyelmezni tud, minket nem tudott. Rendes ember lévén tudtuk, hogy aki az ő tantárgyából érettségizik, az át fog menni. Én is gondolkoztam, hogy a nulla tudással ezt válasszam, vagy a kedvencemet. Szerencsére a kedvencemet választottam.

A 4 év alatt a kémia a kedvencből az érdektelenbe fordult nálam, a biológia érdektelenből vált kedvencé.

Csodálkozva láttam, hogy az eső két év tankönyvei meseszerűek. Csak a növény és rovargyűjtés miatt voltak utálatosak. A biosztanárom odavolt a gyönyörtől, hogy valaki az ő tantárgyából érettségizik, és tud is mindent.


Gimis emlék, hogy egy osztálytársam ötletére zárás után visszalopóztunk az épületbe, és ott tanultunk. Főleg a muri miatt. Bent laktunk egy hétig, csak enni mentünk haza.


Az osztálytársakról. Én visszahúzódó vagyok, az általánosban szekáltak is egyes társaim. A gimis osztályban remek emberekkel találkoztam, akikre felnézek. Sajnos komolyabban összebarátkozni senkivel nem tudtam. De ez nem az ő, hanem az én hibám volt. Mindig siettem haza a hobbim miatt, hogy aztán otthon keseregjek, hogy nem hagynak nyugton a családtagok.

2019. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 tomika187 válasza:
49%
Akkor még nagyon nem szerettem. Ki nem álltuk. Ugy voltunk vele, hogy kihúzzuk valahogy ezt a napot is. Utána, ahogy eltelt 2-3 év, rájöttem, hogy milyen jo is volt, mennyit hulyeskedtunk, nagyjábol egy korosztály, ha volt valami tema mindenki vette a lapot jókat nevettünk. De sajnos akkor még nem ertekeli az ember azokat a pillanatokat és később dobben rá, hogy nem is volt az olyan rossz.
2019. máj. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Hatosztályos gimi. Tűrhetően kezdődött, de az évek során egyre jobban meggyűlöltem. A tanárok hülyének néztek (nagyon gátlásos, csendes, és szorongó voltam, ami miatt lassúnak tűnhettem), az osztálytársaim kiközösítettek. A szüleim nem engedték, hogy iskolát váltsak, úgyhogy tűrni kellett. Tizedik osztályban már depressziós voltam, elkezdtem szépen "kivonni magam a forgalomból". Ha egy program nem volt kötelező, én nem vettem részt rajta. Osztálykarácsony, kirándulás, tábor - gondolkodás nélkül visszautasítottam. Nem beszélgettem szinte senkivel, csak gyomorgörccsel ültem a padban egész nap, aztán hazamentem, teljesítettem a minimum tanulást, aztán aludtam. Pokoli évek voltak. A középiskolai karrierem idegösszeomlással és öngyilkossági kísérlettel fejeződött be, az érettségi után. Azóta sem jöttem teljesen rendbe, pedig már lassan egy évtizede, hogy végeztem.

Ez egy fővárosi "elit" iskola volt egyébként.

2019. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!