Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Introvertaltabb emberek,...

Introvertaltabb emberek, nektek milyen volt a kozepiskola?

Figyelt kérdés
2017. nov. 12. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Kevés haver, 0 barát sulin belül. Szünetekben elvoltam magamban, mert nem érdekelt, hogy a hétvégén ki hol kit csinált fel részegen.

A suli legjobb része az utazás volt oda de főleg hazafelé.

2017. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Egy pokol volt az általános- és a középiskola is. Ki voltam fogva, napi szinten meg voltam alázva mind szavakkal, mind tettekkel. Azóta sem tudtam túltenni magam a történteken, nagy önbizalomhiányom én önértékelési zavaraim vannak emiatt és mind a mai napig félek az emberektől. Amikor pedig ki akartam állni magamért, összefogtak öten ellenem és esélyem sem volt, hogy megvédjem magam, volt, hogy meg is vertek. A tanárokat pedig nem érdekelte az esetem, az iskolapszichológus is csak annyit volt hajlandó mondani, hogy "növessz már tököt és védd meg magad", az igazgató pedig elküldött, hogy ne zargassam már ilyen hülyeségekkel. Ha pedig kiszabadultam az iskolából, folytatódott a megalázásom otthon, a szüleim által.


24/F

2017. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az általánossal és az egyetemmel ellentétben meglehetősen kellemes. Mondjuk én gimnáziumba jártam.

Voltak barátnők, haverok, mivel kicsi volt maga a létesítmény (kb 300 diák), mindenki ismert mindenkit, az iskola háromnegyedével köszönőviszonyban voltam végig a négy év alatt (ugye cserélődtek a diákok évente).

Az egyetem sem rossz, de rengetegen vagyunk a szakon, illetve olyan szakpárom van, hogy az egész évfolyamban én vagyok az egyetlen, aki ezt a kombinációt vette fel, kevés embert látok napi egynél többször, így nem is alakult ki semmi komolyabb senkivel egyelőre.


24l

2017. nov. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok középiskolában 10.-es és 17 éves. Számomra elég sok idegeskedéssel, szorongással jár és néha szinte minden életkedvemet elveszi. A szóbeli felelésektől különösen rettegek, mert ha ideges vagyok gyakran elfelejtek kulcsfontosságú információkat, szóval kb. csak fele annyira jól vagyok képes teljesíteni, mint írásban. Ráadásul az is nagyon zavar, hogy olyankor mindenki rám figyel, pedig még halkan is beszélek. Szünetekben általában egymagamban üldögélek a padomban, elég ritkán szólok bárkihez is, mert többnyire nincs rá okom. A csoportmunkákat egyszerűen utálom, mert képtelen vagyok másokkal együtt dolgozni. Soha nem merem elmondani a véleményemet, ötleteimet, mindig attól félek, hogy nem fog tetszeni nekik. Szóval a suliban nagyon magányos vagyok és azon kívül sem sikerült összebarátkoznom senkivel, de talán majd egyszer.
2017. nov. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb volt, mint elsőre sokan gondolnák, volt egy szűk baráti köröm, tanultam, sportoltam, zenéltem stb. A nagy bulikból kimaradtam (kihúztam magam), de emiatt sikerült elkerülnöm az ilyen tipikus tinikori problémákat (alkohol, dohányzás, csajok). A rossz pillanatok nekem azok voltak, amikor középpontba kerültem pl. feleléskor, vagy felolvasni kellett valami hosszabb dolgot, az annyira nem volt jó érzés.
2017. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nehézkes. Igazából nem is azért, mert olyan nagyon rosszul érintett volna, hogy nincs társaságom, hanem mert azt éreztem, hogy szégyellnem kéne, amiért nem vagyok olyan társasági ember, mint mások.

Ja, amúgy én 8osztályos gimibe jártam... 6.-ig volt egy barátnőm az osztályból, akiben csalódtam, mert lekoptatott, amiért nem voltam elég menő meg lázadó. Onnantól kezdve volt egy haverom a másik osztályból, akivel, ha szünetben összefutottunk, jól elvoltunk, egyébként meg szünetben folyton olvastam, írkáltam. Kiközösíteni nem közösítettek ki, de sokszor frocliztak, amiért csendes vagyok meg jó tanuló.

2017. nov. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!