Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanévzárónak van bármi értelme...

Tanévzárónak van bármi értelme? Nem mentem el és akkor mi van bizonyítványt akármely szerdán megkapom ügyeletei időben 1 perc alatt

Figyelt kérdés

Van aki meg tudja mondani a tanévzárónka mi értelme? 40 fok, az igazgató egy órát pofázik a kutyát se érdekli, mindenki az óráját nézegeti, mert senkit más nem érdekel cska az hogy megkapjuk a bizit. Ha megkapjuk 5 perc és ott se vagyunk.


Én idén el se mentem a tanévzáróra, nem állok én ott 1 órát a semmire, bementem másnap a titkárságra és 1 perc alatt a kezemben volt a bizi. A kutya se kérdezte miért nem voltam.


Mi értelme a tanévzárónak?

Mert a tanévnyitó az lehet más. Annak se sok értelme, de az új tanulók esetleg kapnak 1-2 instrukciót. A régi tanulóknak persze itt sincs értelme.


De a tanévzárónak értelme mi?


2019. jún. 20. 06:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyi, mint a tanévnyitónak, a kötelező ünnepségeknek vagy a ballagásnak, semmi. A tanárok is utálják. Be kellene szüntetni az egészet.
2019. jún. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Pszichésen én azért élveztem annak idején az évzárókat, mert nagyon jó érzéssel töltött el, hogy ki is lett mondva, hogy vége a tanévnek. Ugyanúgy ennek ellentettje, hogy az évnyitók pedig nyomasztottak nagyon.

De effektív értelme semmi, inkább csak nyűg mindenkinek.

Különösen azt utáltam benne, hogy mindig ugyanazt a sok bullshit sületlenséget hordták össze és kb 5x addig tartott, mint amennyi elegendő lett volna. Másfél órás baśżakvás helyett egy 20 perc bőven elég lett volna.

2019. jún. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Én soha nem voltam se évnyitón, se évzáron.

Marhaság.

2019. jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem kötelező elmenni a tanévzáróra ennek ellenére én mindig elmentem. 32 fős osztályból 25en voltuno a tegnapi tanévzárón. Az osztályomban sok jó tanuló volt (köztük én is). Nekem személy szerint jól esett hogy megemlítették a nevemet és az oktv helyezésemet. A szüleim rettentően büszkék voltak rám. Jövőre érettségi.

Ha nem akarsz akkor nem kell elmenned ezekre az iskolai rendezvényekre. Egy tanár ismerősöm meg a szalagavatóval van úgy mint te a tanévzáróval, csak ő nem teheti meg azt hogy kihagyja.

2019. jún. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is baromság. Már mindenki menne haza, a dög melegben ácsorog az ember. Nálunk minden évben jött valakiért a mentő. Kegyetlenség egy órán keresztül ácsorogtatni a népet.

Mellesleg minden résztvevő csak muszájból van ott. Az igazgató is a tanárok is, a szülők, meg a diákok.

A jelenlevők közül valójában senki nem akar ott lenni.

2019. jún. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szükséges rossz.

Tudod, vannak, amiket meg kell tenni, mert "ez az elvárás". Egy igazgató nem mondhatja azt, hogy nem tartunk évzárót, mert egyből szétcincálnák. Viszont lehet jól is levezényelni egy tanévzárót. Nem kell, hogy abból álljon, hogy 40 percen át sorolják az unalmas statisztikai adatokat.

2019. jún. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gimnáziumban 1x voltam 9. osztályban évnyitón aztán minden évzáron ott voltam mert mindig kaptam valami oklevelet vagy jutalmat. Egyébként én sem láttam soha értelmét egy felesleges dolognak tartom. Főleg, hogy református gimiben 1,5 óra volt az alap mert évzáró+Istentisztelet volt mindig a lelkész aki tartotta pedig nagyon húzta az időt egyszer 2,5 lett a vége de utána megemlítették neki, hogy azért ez már sok volt.
2019. jún. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Egy igazgató nem mondhatja azt, hogy nem tartunk évzárót, mert egyből szétcincálnák. "



Hogyne mondhatná. Tesóm úgy csinálta végig a 4 évet hogy se év nyitó se évzáró nem volt, ez ott "negatív hagyomány".


Az ottani igazgató úgy döntött még a 2000-es évek elejkén hogy itt se év nyitás se zárás nem lesz többet mert minek és nem is lett. AZ az igazgató már rég ott sincs de az utódja se állította vissza ezeket a szarokat.


És lám mi lett semmi. A suli ment és megy és menni fog.

2019. jún. 20. 09:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Semmi értelme nincs. Ez valami hagyomány lehet inkább, ami még a szocializmusból ránk maradt. Csakhát a mai gyerekek ezt nem nagyon értik

Ígyis-úgyis eltelik a tanév, ha akarjuk, ha nem, szóval nem valami olyan dolog amit ünnepelni kéne.


Én se látom értelmét, az utolsó pár alkalommal el se mentem, nem mellékesen másnap ha bemegyek a biziért, csak egy papírt kell aláírnom, és át is vehetem, kb. 2 perces művelet, akkor minek szemvedjen az ember a melegben ünneplőben, öltönyben stb.


Szvsz. normális ember nem jár évnyitóra/évzáróra manapság ha csak nem muszáj...

2019. jún. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem olvastam még a kommenteket, úgy írok.


29 éves vagyok, mostanában a neten láttam pár tanévzárót és tanévnyitót; rokonok által feltöltött meg ott vannak az emlékeim a sajátjaimról.


Külföldön amúgy nem volt évnyitó; Szeptember végén kezdődött, június végén ért véget a suli - Szeptember végén bementünk az első napon, semmi ünnepség nem volt, csak ott várt az ofő a teremben, kiadta az órarendet, stb. Utolsó napra már mindenki lepótvizsgázott (nem augusztusban volt a pótvizsga, hanem utolsó tanítási heteknél), aztán elmentünk kirándulni vagy bent játszottunk és nap végén jöttek értünk vagy vitt el a sulibusz. A biziosztás pedig; kijelöltek egy napot amikor bemehettünk a biziért, bementünk, amikor bértünk (tehát nem egyszerre volt ott mindenki), ott ült a teremben az ofő és átadta, ha kellett, mondott egy-két szót - ez volt így kb 5 perc, amit eltöltöttél odabent.


Ami Magyarországot illeti.


Tanévzárónak max annyi értelme van, hogy jó érzés annak, aki kitűnő vagy jeles lett, hogy bemondják a nevét és kimehet a könyvjutalmáért.


Ezen kívül egész amúgy egy vicc, szerintem.


Alapjáraton meleg van - ha jól emlékszem, volt olyan, aki elájult emiatt.


A verseknek, amiket szavalnak, kb semmi köze sincs a valósághoz.


Pl a tanuló nem ilyen szentimentális a tanév végén, ahogy leírják, nem könnyekkel a szemeiben hagyja hátra a társait, nem vágyakozik a könyvei, tolla, ceruzája és a tanár "puszilnivaló arca" után...


Évnyitó? Dettó. Pl elsős koromban nem voltak olyan érzéseim, amiket elmondanak évente; hogy visszasírom az óvónéni meleg dédelgető kezét és, hogy vajon mi fog velem történni az iskolában és értékes felnőtté érhetek e... Melyik kisgyerek gondol ilyet, hogy ő értékes felnőtté érik e?


A többi évben, gimiben sem izgatottan mentem, hogy a társaimat lássam, a tudást végre szívhassam magamba, ahogy a versekben mondták...


Volt suli, ahol a Himnusz első versszakát elénekeltük és a tüöbbit elszavalta egy gyerek, csak, hogy még húzzák az időt...


Akkor mindenki elmondta a hosszú beszédét, ami igazából senkit sem érdekelt... Egyáltalán, minek fárasztját magukat a megírásával vagy miért nem rövid?


Szerintem bőven elég lenne, ha a jeleseket és kitűnőket megjutalmaznák pl utolsó tanítási napon (ofő átadná az ajándékot), a nevüket pedig a hangosbemondóba bemondanák és a biziért meg be lehet menni valamikor, amikor ráér az ember és nyitva van a titkárság.


Külföldön amúgy a kitűnök és a jelesek semmit sem kaptak az iskolától. Max 1-2 dícsérő szót a tanártól négyszemközt.


***


Hogy valami pozitívat írjak; egyszer volt egy nagyon jó évnyitóm. Ott az igazgató elmondta, hogy a saját élményei alapján nem akar unalmas évnyitónak kitenni minket; rövid nyitóbeszéde után táncosok tartottak bemutatót, tényleg jobb volt, mint a hagyományos évnyitó :)

2019. jún. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!