Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a szimbiózis jelképe?

Mi a szimbiózis jelképe?

Figyelt kérdés
Ezt ajándékoznám egy tanáromnak, akit nagyon szeretek.

2019. jún. 28. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem konkrétan a szimbiózisnak nincs úgy jelképe. De igazából úgy tűnik, mintha nem lennél tisztában a szó jelentésével. Kb. azt jelenti, hogy nem tudnak élni egymás nélkül, segítik egymás életét. Nem hinném, hogy ilyen helyzetben lennél egy tanároddal.

Szerintem megteszi egy szívecske vagy esetleg egy jing-jang jel (utóbbi talán jobban kifejezi a szimbóizist, de továbbra sem vagyok biztos, hogy ez igaz lenne az esetetekre). A szív is félreérthető lehet, főleg, ha ellenkező nemű.

Szerintem megteszi egy csokor virág is vagy csoki, de ha mindenképp maradandót szeretnél, akkor vagy mű virág, vagy egy könyv is jó lehet (bele személyes üzenettel, pl. "hálám és tiszteletem jeléül"), de tökéletes lehet, egy általad készített dísztárgy (ha van rá kézügyességed). Vett dísztárgyból pedig pl. egy szárny formájú is kifejező lenne (szárnyakat adott neked).

2019. jún. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Fenyőfa + gomba

Zuzmó

Ilyesmik

2019. jún. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 az első bekezdésedre: de igen, pont abban a helyzetben vagyok a tanárommal,amit leírtál.
2019. jún. 28. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy krokodil hátán több madárka csipegeti az élősködőket.


Így néz ki ez a csinos madárka


[link]

2019. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!