Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Igazgatói intővel a tanuló...

Igazgatói intővel a tanuló kaphat könyvjutalmat, ha minden tantárgyól ötöst szerzett vagy maximum 1-2 négyese van?

Figyelt kérdés

A könyvemhez kéne ezen infó, amit írok.


A diák minden tárgyból ötöst fog kapni (bár lehet két tárgyból csak négyest).


A magatartására nem volt panasz, jól viselkedett, viszont egyszer nagyon elborult az agya és olyan rossz dolgot követett el, hogy igazgatói intőt kapott érte.


Ezáltal a magatartása "példás" helyett már csak "rossz" lesz.


A kérdésem, hogy ennek ellenére is kaphat majd a tanév végén könyvjutalmat vqagy az csak akkor jár, ha az ötösei mellé a magatartésa is példás?


Előre is angyon szépen köszönöm a választ!



2019. júl. 4. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak kitűnők kapnak.
2019. júl. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Iskolafüggő. Van, ahol adnak egyéb teljesítményre is, családban van olyan gyerek, akinek a magatartása borzasztó, de tanórán kívüli tevékenység (versenyek, extra szorgalom - nálunk pl könyvtárosnak segített rengeteget) miatt kapott könyvjutalmat, beleirva hogy miért kapta.

De ez nem mindenhol jellemző, általában csak a kitűnők kapnak.

2019. júl. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Én is kaptam könyvet és oklevelet még alsóban amikor kitűnő voltam de a magatartásom nem volt példás. Ja, és intőt csak akkor kaphat ha már van egy figyelmeztetése.
2019. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Én csak magamból tudok példát mondani, mindig erős 4-es tanuló voltam, de minden évben kaptam könyvet. Irodalmi szereplések az ünnepélyeken, énekkar, külön éneklések, tanulmányi versenyek miatt. Elég aktív voltam, de ez 20 évvel ezelőtt volt, nem tudom manapság hogy mennek a dolgok.
2019. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Ja, és intőt csak akkor kaphat ha már van egy figyelmeztetése." - ezt jó tudni, hogy akkor változott. Anno nálunk 2 lány kaptt igazgatói intőt és nekik nem volt figyelmeztetésük. Rögtön intőt kaptak. Jó tudni, higy azóta ez változott.


***


Illete jó tudni, hogy már csak a kitűnők kapnak könyvjutalmat (régebben nálunk a jelesek és kitűnők kaptak) - akkor úgy alakítom a sztorit, hogy megússza egy szóbeli figyelmeztetéssel és, hogy kitűnő legyen.


***


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Mindenkinek adtam zöld kezet.

2019. júl. 4. 11:54
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
egy könyvben bármi megtörténhet... ahogy az író szeretné, úgy történnek a dolgok.
2019. júl. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem csak a kitűnők kapnak. Kapnak a jelesek is, és azok is, akik csak tanulásban jók, de rossz a magatartásuk. Meg azok is, akik valamilyen versenyen nyernek, vagy jó sportolók.

Ugye azt szokták beleírni, hogy "Kitűnő tanulmányi eredményéért és példamutató magatartásáért".

Na most ez lehet kitűnő tanulmányi eredmény magatartás nélkül, hiszen a magatartás nem játszik bele az ember tanulmányi eredményébe, lehetsz kitűnő tanuló akkor is, ha minden óráról kiküldenek.

2019. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!
2019. júl. 4. 15:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a suliba a négyes tanulók is kaptak.
2019. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

Könyvjutalmat csak a kitűnők (vagy egyéb kiemelkedő eredményt elérők, pl kiváló sportolók) kapnak. Azonban a kitűnő megítélése iskolánként eltérő lehet, van ahol 5,0-es átlag kell minden tekintetben, viszont van ahol csak a tanulmányi átlagot (4-es ott sem fér bele) veszik figyelembe, tehát a magatartás jegy nem számít, így az intő akár bele is férhet.

Kivételt képeznek ez alól még alsóbb osztályokban a jeles (4,7-4,8 feletti) tanulók, akik szintén iskolai szokástól függően szoktak könyvet kapni, bár nem az igazgatótól, hanem az osztályfőnöktől.


Szóval nagyrészt a helyi szokások alakítják, így a könyve is úgy írod, ahogy neked jól esik ;)


Azért megjegyezném, hogy a példás (5) magatartás és a rossz (2) magatartás között van egyéb átmenet is, a jó (4) és a változó (2).

Egy darab igazgatói intő szvsz nem vonz 2-es magatartást magával, ha amúgy nem zűrös a gyerek.

2019. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!