Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy vetélkedőn a döntő szerepl...

Egy vetélkedőn a döntő szereplői az első és a második helyért versenyeznek. Tudjuk, hogy pontosan 56 lehetőség van a két különböző díj megszerzésére. Egy versenyző maximum egy díjat kaphat. Hányan szerepelnek a döntőben?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy variációt kell használni, de magát a kérdést sem értem rendesen, mi a francot kéne kiszámolni.

2016. szept. 8. 17:07
 1/3 dq ***** válasza:
Olyan N-et kell találnod (ahol N a résztvevõk száma) hogy N variációja éppen 56 legyen. Ez a kérdés.
2016. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, de nemtudom hogy kéne levezetni
2016. szept. 8. 18:12
 3/3 dq ***** válasza:

Próbálj meg egyszerű és gyors N-től függő képletet vagy eljárást találni. Utána pedig megkeresed az N-t bináris kereséssel (megnézed hogy N=100-ra több vagy kevesebb variáció van mint 56, aztán hogy 50 versenyző esetén, 25 versenyző esetén stb.)


Két, három és száz ember esetén hány különböző lehetőség van?

(két és három emberre fel tudod írni, száz emberre pedig valami megfelelően gyors módszert kell kitalálnod, hogy összeszámold az eseteket. (Úgy fog kinézni, hogy felírsz néhány esetet, aztán megunva az írást a többiekre azt mondod hogy "így meg úgy fognak kinézni és ennyi meg annyi van belőlük".)

(ez az eljárás majdnem tuti biztos, hogy nem csak N=100-ra fog működni, hanem kisebbekre is)

2016. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!