Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szomorúan tapasztalom, hogy a...

Szomorúan tapasztalom, hogy a mai világban az emberek nem törekednek arra, hogy egymáshoz - ismerősökhöz és ismeretlenekhez egyaránt - kedvesek legyenek. Ti is így látjátok?

Figyelt kérdés
A boltban, az SZTK-ban, az ismerősökkel való találkozáskor is azt tapasztalom, hogy az emberek már nem előzékenyek, nem mosolyognak rá egymásra, egyre ridegebben viselkednek. Vajon miért van ez így? Gyerekkoromban más volt a helyzet. Bementem a könyvtárba, s a könyvtáros néni már széles mosollyal üdvözölt. A gyógyszertárban a gyógyszerkiadó asszisztensnő kedvesen érdeklődött a szüleim hogylétéről, miközben ideadta a kért gyógyszert. Manapság az emberekben már a törekvés sincs meg arra, hogy - családi körön kívül - kedvesek legyenek. Vajon a mai 30-asok, 40-esek már az a nemzedék lenne, amely nem kapott elég stabil érzelmi nevelést? Mert ha ilyen ridegek, akkor a gyermekkorukban rontottak el valamit a szüleik. Engem mindig arra neveltek, hogy legyek mindenkihez kedves és előzékeny.

2019. júl. 24. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem a neveltetés kérdése. Egyszerűen az emberk feszültek, mert sokat dolgoznak, alig van szabadidejük, mellé még rosszul is keresnek és alig tudnak megélni. Ráadásul a többi ember is úgy áll hozzájuk ahogy, ezért elmegy a kedvük az egésztől. Nem azon múlik, hogy hogyan neveltek otthon.
2019. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Ismerös arcok ==》

"

Az emberek már nem nevetnek,

Nem élnek, csak nem tudják

Éhesek és nem szeretnek,

Mint a kolduló kutyák "

2019. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"Bementem a könyvtárba, s a könyvtáros néni már széles mosollyal üdvözölt. "

Jársz manapság könyvtárba?


Érdekes, én meg pont az ellenkezőjét tapasztalom. Ha én megyek valahova, kedvesen mosolygok, illedelmesen köszönök, és mindig ezt is kapom vissza.

2019. júl. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Hát engem gyerekkoromban is állandóan lebacott a könyvtáros nő, amiért két nappal később vittem vissza a könyveket és szerintem egyszer sem köszönt vissza, mikor bementem és köszöntem neki. A gyógyszertárban legfeljebb akkor ismer mindenkit személyesen a gyógyszerész vagy asszisztens, ha valami 30 fős faluban él az ember, több ezer vagy tízezer fős városban ez nem játszik és szerintem ez 40 éve sem volt másképp. Ennek ellenére nem vagyok bunkó és nem is voltam soha, de különösebben kedves sem vagyok idegenekkel, nem csak ez a két véglet létezik. Szeretem elválasztani a családom, barátaim, személyes kapcsolataim (akikkel kedves vagyok) a formális kapcsolatoktól (akikkel udvarias, előzékeny, de távolságtartó).
2019. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
En nem ezt tapasztalom, sem Magyarorszagon, sem itt, ahol elek. Szerintem regen is voltak kedves es kedvetlen eladok/pincerek/gyogyszertarosok/kollegak. Ha ez ennyire zavar legy kedves azokkal is, akik nem mosolyognak rad, hidd el a nagyresze atvalt majd.
2019. júl. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem mikor 1994-ben beutalt az sztkba a háziorvosom, majd az sztk-ban fél órán keresztül k***va anyáztak engem hogy ilyen kis problémával hogy mertem odamenni. Megőrízve a hidegvéremet sikerült megkérnem őket hogy utaljanak akkor át az orvosi bőrgyógyászatra. Először voltam ott, a portást megkérdeztem hogy merre találom az osztályt, ő flegmán visszaszólt hogy kussoljak mert mennek a déli hírek. A bőrgyógyászatot megtalálva ott is engem teremtettek le, hogy miért nem láttak el az sztk-ban.
2019. júl. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
kórházi*
2019. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem régen is pont ilyen bunkók voltak.
2019. júl. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem is jól írják itt többen, régebben még bunkóbbak voltak. Én még most valami javulás félét vélek felfedezni, ha ügyintézek (pl. okmányiroda, stb.)
2019. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg a kiégett ember.
2019. júl. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!