Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy manapság sok 14-16 éves is, aktívan résztvesz a fesztiválokon?

Figyelt kérdés

2019. aug. 12. 16:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon nem jó irány... Belőlük lesznek később a selejt felnőttek.
2019. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
16 évesen voltam először fesztiválon, ami itt volt nálunk helybe. Nem hiszem hogy ez bármilyen negatív irányba befolyásolt volna.
2019. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Amíg nem isszák le magukat le a sárga földig, és nem fekszenek össze random srácokkal, nem használnak drogokat, addig nincs róluk különösebben rossz véleményem. Végülis sokkal nagyobb élmény mint a négy fal közt ülni. Új barátságok, kapcsolatok születhetnek. Stb.
2019. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Nincs közöm hozzá, ő dolguk. De nem olyan típusú emberek akikkel barátkoznék vagy hasonlók.
2019. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Semmi. Fesztiválon baráti körbe volt ilyen lány, semmi baja nem lett. Mindenki vigyázott rá, de ő is tudta mit akar, mit nem, és ehhez tartotta is magát. Szóval nyugodtan... :)
2019. aug. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Van aki dugni megy ilyen helyre, valaki csoportosan szórakozni egyfajta nyaralásként, és valaki kifejezetten egy-egy előadó miatt látogat el.

Én 15 éves voltam mikor kikönyörögtem hogy motoros fesztiválra vigyenek el, a családból, volt ott is minden, erotikus motor mosás, testfestéssel mászkáló nők... Én mégis látni akartam élőben azokat a motorokat, és hallani a hangjukat amik érdekeltek.


Egy nevesebb fesztivál tudtommal nem olcsó dolog, egy 14-16 éves meg nem fog feketén építőiparozni, meg gazdaságban dolgozni valaki másnak, hogy eljusson a Soundra, mondjuk. Ezek a kamaszok, tinik nem vetemednek ilyenekre, viszont sokuknak erős 4-es 5-ös átlaga van a suliban, a szülők meg két keresetből vígan kifizetik.


Nem a fesztiválokkal van gond, hanem az emberekkel akiknek nincs helyén az eszük olyankor, kicsit isznak utána felkínálják magukat akár külföldinek is, aki persze jól kihasználja a dolgot, ha már itt van... Na ezek a fiatal kölykök megérdemlik ha pórul járnak.

27F

2019. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Manapság? Nem csak manapság. Attól is függ melyikre, kivel, hány napra, stb. 8. nyarán mehettem a 20 percre lévő "fesztiválra" (ami inkább csak egy nagy színpad volt több fellépővel), éjfélre otthon voltam. Azután folyamatosan jártam messzebbre, többnaposra, nagyobbakra is, nem inni, drogozni, meg kefélni, hanem mert szeretem a jó zenét. Előbbieket nem egy ekkora rendezvényen teszi az ember, mert ahhoz minden túl drága, minden túl koszos, és én még azt is nehezen viselem, ha a poharamba bárki más is beleiszik, nem még hogy...
2019. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Ezzel utánozni akarják, idősebb társaikat. Mert menő azt mondani mikor visszamennék a suliba hogy jaj csajszik egész nyáron fesztiválozgattam.
2019. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Összetett kérdés, és bármit is mond az ember erről a témáról 2 mondatban, tuti hogy leegyszerűsít, ezáltal téved.


Van olyan ember aki a családjából hozott rossz példák miatt tökmindegy hogy hova jár, hova nem jár, mindig megtalálja az utat önmaga életének a tönkrevágására.

Ha otthonról a jövőkép nélküliséget, a gyenge akaratot, és az önmaga felé támasztott elvárások hiányát hozza, akkor élhet fesztivál mentes életet, akkor is el fog zülleni.

Annyi lesz a különbség hogy nem fesztiválon fog partidrogoktól napokig öntudat nélkül lődörögni, hanem a helyi kiskocsmában fogja leinni magát, vagy a helyi herbálos srác visszatérő vevője lesz.


Aki önmaga ellensége, az minden életkörülmény közt az lesz, és minden döntési helyzetben a rosszabbat választja.


de ugyanígy van olyan is, aki otthonról felszed magára annyi önmaga felé támasztott elvárást, önérzetet, akaratot, hogy egy fesztivállal nem aljasodik bizonyos szint alá. Pláne nem cseszi szét az életet egyszeri buli alkalmával.


Egyénfüggő.


Mindkettőre vannak példák a környezetemből.


Volt olyan aki két végén égette a gyertyát ezerrel kamasz korában, de még 20-30 közt is, és ma elismert fotós, ország szerte ismerik, és a munkája tulajdonképpen a hobbija is, amiből remekül megél.


De volt olyan is aki szintén úgy bulizott ahogy a csövön kifért, 18 éves korára könnyebb volt felsorolni milyen szereket nem próbált, és mas utolsó hír róla hogy valami kisegítő munkát csinál valahol, osztálytalálkozókra nem jön, facen nem nagyon mutat semmit a magánéletéből, tőmondatokban beszél csak.


Felteszem ő nem a "bejött neki az élet" tábort gyarapítja.


Szóval az egyes válaszoló, és a kettes válaszoló is végső soron csak az érme egyik oldalát látja.

Valakit tönkretesz, valakinek meg tök jó élmény, és folytatja felfelé az életét.

Emberfüggő.


Gondoljunk a ma 60-70 éves kőalkoholista alakokra.

Biztos őket is a rengeteg fesztiválozás tette taccsra, ugye?

2019. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk egy Sziget fdsztiválra elmegy 4-5 14-16 éves lány, 2-3 napra, kb. d.u 4-től, hajnali 3-ig. Valószínüleg isznak is valamit.

Erről így mi a vélemény?

2019. aug. 13. 00:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!