Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Te hogy rázod le a beszélgetni...

Te hogy rázod le a beszélgetni akaró nyugdíjasokat?

Figyelt kérdés
Nyilván van aki szeret velük beszélgetni, de szerintem a többségnek kellemetlen egy vadidegenek meséjét hallgatni, miközben lenne más dolga (tanulni, zenét hallgatni, filmet nézni, mobilozni, aludni, stb). Sőt sokszor kötekedni is szoktak, múltkor egy nagymama mesélt 1 órán keresztül az unokáiról, majd megkérdezte mivel foglalkozom, kijelentette hogy semmire nem vittem az életben. De volt aki elkezdett bammegelni, mert közöltem vele kedvesen hogy aludni szeretnék a hazaúton, nagyon fáradt vagyok. Volt aki azért szólt hogy vegyem ki a fülest, "mert így nem tudunk beszélgetni". De azon is meg szoktak sértődni, hogyha megkérnek egy szívességre (szálljak le vele félúton és kísérjem el a buszmegállóba, aztán várjak a következő vonatra 3 órát).
2019. aug. 17. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Velem nem akarnak beszélgetni. Biztos olyan fejem van.
2019. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Sehogy. Ahelyett, hogy a mobilomat nyomkodnám, zenét hallgatnék, filmet néznék, vagy tanulnék (na persze haver, ne röhögtess) inkább beszélgetek velük. Tök jó sztorikat lehet hallani.
2019. aug. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Második, örülök hogy nem igazán sikerült értelmezni a kérdésleírást...
2019. aug. 17. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nálam a morcos arc hatásos, nem nagyon mer beszélgetni senki sem...
2019. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Néhány mondat erejéig kedvesen válaszolgatok, aztán, ha halódik a beszélgetés, akkor szépen lassan visszamélyedek a könyvembe/telefonba.

Van azért átmenet aközött, hogy paraszt vagy, vagy hogy végigbeszélgeted az utat.

2019. aug. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Egyszerűen ignorálom őket. Ha próbál is kezdeményezni és épp nincs rajtam a méretes fülesem, akkor látványosan előre meredve felteszem. Nem biztos, hogy zenét is hallgatok, de azt már úgyse fogja tudni. Vagy fogom és bevágom a szunyát. Mindig egy leheletnyit érzetetve, hogy _nem_ óhajtok kommunikálni, keressen mást, akit fáraszthat.

Nem szeretem az embereket, hát istenem. Ha ezért morogna rám, vagy akármi, hát tegye. Ha meg még ebből se ért és nekiáll nyúlkálni (senki idegentől nem veszem jó néven ha hozzámér) meg bökdösni, hogy figyeljek rá akkor a legundokabb arcommal fordulok oda egy semleges és rövid beszélgetés erejéig. Ha esetleg útbaigazítást kér, megadom normálisan, de nem hétszáz karátos mosollyal, és kedvesen. Csak és kizárólag semlegesen. Ha ezek után még nyomni akarná a felesleges rizsát, arra meg nem figyelek, a kérdésre ha be akar vonni tőmondatokkal felelek és egy adandó pillanatban kiszállok a beszélgetésből, füles vissza, hagyjanak békén.

De igazából van annyira visszataszító a tekintetem, hogy elég csak ránézni valakire, hogy mellém se akarjon ülni.

Igen, bunkó vagyok. De kifizetődő.

2019. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően szeretek beszélgetni mindenkivel. Ha valami miatt épp mégse, akkor több lehetőség is adódik.

-Elnézést, de most nagyon sietek.

-Ne haragudjon, sajnos most nincs időm.

-Ne haragudjon de nagyon rossz passzban vagyok/álmos vagyok, most ne,mtudok beszélgetni.

Ha láthatóan nem jönne be ezek közül egyik se, akkor:

-Bocsánat nem beszélni jól magyar.

-Jehova szeretetet és békét hoz a világra vagy Ne, tudja hol tudnék kecskefejet venni a satanista ritualemhoz?

Illetve nagyon jól működik még szó nélkül csak meredten rabamulni

2019. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Kedvességgel is meg lehet húzni a határokat, nem kell feltétlen bunkónak lenni. Én legalábbis kedves szoktam lenni.
2019. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Némelyikükkel jó beszélgetni, de nekem is volt olyan, aki egy idő után elkezdett kritizálni meg rámförmedt a képzelt dolgai miatt (azt állította, hogy mást mondtam, mint amit valójában mondtam, és azért kezdett szidni, amit nem is mondtam).

Akkor elhatároztam, hogy ilyen hülyékre többet nem fecsérlem az időmet, hiszen végülis pár perc után már látszott, hogy hülye, akkor mégis maradtam sajnos.azóta is bánom.

2019. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeretem hallgatni a nyugdíjasok történeteit, de ha nincs időm akkor illedelmesem megmondom az öszintét. Meg fogja érteni hogy 5 percel ezelött oda kellett volna érj ahova még 10 perc odaérni. De megoldás ha kész magyarázatokat nyomtatsz oda adod a kezébe és annyit mondasz olvasd el. Mire előkeresi a szemüvegét, te leléptél.
2019. aug. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!