Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek a felnőtt kapcsola...

Szerintetek a felnőtt kapcsolatok felszínesebbek, mint a tini kapcsolatok?

Figyelt kérdés
Főleg a baráti kapcsolatokai illetően is.
2019. aug. 31. 01:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Más jellegűek. A tiniknek mindenből az első tapasztalatokat jelenti.

De a felnőttek jó esetben n8ncsenek olyan korlátok közé szorulva, mint a tinik. Gondolok itt a szülői ellenőrzésre, a takarodóra, az anyagi függő helyzetre, stb.

A felnőtt kapcsolatok szabadabbak (ezzel persze több felelősség is jár).

A tini kapcsolatok meg jó esetben könnyűek és felhőtlenek.

2019. aug. 31. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy tini kapcsolat pár hónapos.(Van kivétel persze.) A felnőttek években számolnak. Ez a különbség. A tinik még nem tudják mi az a kapcsolat csak azt hiszik hogy ez menő és együtt vannak 2 hónapig és van hogy az egyik elkezd sírni. Összedőlt a világ, a másik pedig gond nélkül tovább keres. Ezért hülyesség tini korban a párkapcsolat. Sokkal értelmesebb ha az ember felnőttkorban találja meg az igazit akivel leéli az életét vagy ha nem vele de nem pár hónapos hülyesség hanem évekbe telik. Ezért értékesebb és jobb.
2019. aug. 31. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés: a tini kapcsolatok alapból nem tökéletesek, mert vágyakozások, próbálkozások garmada egy addig, a személy részére ismeretlen terepen, ami többnyire csalódásokkal ér véget. Itt csak az a ciki, ha valaki valóban mély érzelmet táplál a másik felé, és mégis csalódás lesz a vége.

A felnőtt kapcsolatok meg már egy bejáratottabb rutin szerint megy.

2019. aug. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem baráti kapcsolatokban, a felnőtt sokkal felszínesebb. Bár itt meglehetne külónböztetni azt, hogy a barátság mikor alakult ki, tehát, hogy pl középsulis korotok óta barátok vagytok vagy a munkahelyen jött létre a barátság. Nyilván az akinek iskolás kora óta megvannak a barátai, az sokkal mélyebb kapcsolatról beszélhet, együtt nőttek fel, átvészelték a felnőttséggel járó változásokat. Ilyen esetben ugye a tini és a felnőtt barátság se felszínes.


Viszont felnőttként (főképp) az új emberekkel kapcsolatban bizonyos elvárasokat támasztunk, mivel addigra kialakul egy ideális kép, amihez ragaszkodunk. Pl. legyen határozott az illető, ne szórja a pénzt stb... Szóval minél jobban passzoljon a saját életvitelünkhöz vagy legalábbis az alapkövei a miénkhez. Felnőttként kevésbé toleráns az ember, így az "új" barát rigolyáit nem fogja sokáig megtürni, ha ad neki esélyt. A másik az, ilyenkor már egyre nagyobb bizonytalanságot táplálunk idegen emberek felé, nehezen bízunk, ami később a kommunikációra is kihat. Ugye ezek tiniként elenyésző pontok, hisz nem függnek a karriertől, házasságtól, gyerektől, amit egy másik ember pillanatok alatt tönkretehet.


Magam nevében beszélge: nekem általános suli óta a legjobb barátom az egyik személy a baráti körömből, viszont nem csak vele, hanem a többiekkel is, kezd egyre felszínesebb lenni a kapcsolatunk (főképp az én részemről), mivel egyre kevésbé vagyok toleráns a hülyeségeikkel, egyre kevesebb személyes dolgot vagyok képes velük megosztani, és kezdem azt a gondolatot táplálni egy-két kérdésükre, hogy mi közöd hozzá? Sajnos már nem vagyok arra vevő amire régen, de próbálom menteni a menthetőt. Új baráti kapcsolatok terén meg annyit, hogy egyre nehezebb megnyíljak ahogy idősödök, jelenleg folyamatban van egy "új" barátság kialakulása, viszont itt már látszik, hogy felnőtt fejjel tudatosan is alakítjuk ki a határokat, nem tolakszunk bele a másik életébe, és a legfontosabb: itt van magánügy, amit nem fírtat egyikünk se.


Konklúzió: gyerekként könyebb mélyebb kapcsolatokat kialakítani, de ugyanúgy szemethunyni felette is.

2019. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 Hú, ezt nagyon jól összefoglaltad az egészet.


A helyzet az, hogy ugyanígy gondolkozom, mint te. Pl. Gyerekkori baráttal is kezd felszínessé válni a viszonyom. Megmentem, mert ér annyit a barátság, de van olyan ugyanígy gyerekkori barát, akit meg pont amiatt kezdtem hanyagolni, mert ő lett felszínes. Szar dolgok ezek...


Másik meg, tényleg régen nem húztuk úgy meg a határokat, de pont ezek miatt, hogy az egész kapcsolatépítésre rá megy egy nagy adag bizalmatlanság, "2 lépés távolság" nehéz igazi, mély barátságokat megtartani és kialakítani.

2019. aug. 31. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Barátság. Én nem látok különbséget.

Max annyit, hogy a felnőtteknek más a témájuk, mint a fiataloknak.

2019. szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!