Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek felnőttesebb?...

Hogyan legyek felnőttesebb? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval èn egy 16 éves lány vagyok és nem jövök ki a korosztályommal. A jó barátaim mindenki 16 felett van. Az emberek akik között meg mozgok 18+ mindenki szeretném ha komolyan vennének. A fiú is aki tetszik úgymond ebbe a nagy közösségbe tartozik ő majdnem 20. Alapjáraton egy igen komoly lány vagyok, de sokszor vicces és gyerekes vagyok és ezt a gyerekes oldalamat akarom kinőni. 14 évesen odakerültem abba korosztályba és már akkor 18-nak néztek mert elvileg annyira okos, inteligens vagyok és úgy is nézek ki. De néha úgy érzem nem vesznek komolyan hogyan kéne viselkednem, hogy felnőttnek kezeljenek ? Meg a kinézetemen is szeretnék változtatni mitől számít valaki felnőtt nőnek kinézetben mert az adottságaim megvannak csak nem tudom mit vegyek fel, hogy elég csinos legyek és, hogy viselkedjek nőként ? Tudom, hogy csak 16 vagyok és, hogy ne akarjak hamar felnőni de már gyerek sem vagyok és keresem az utam. Kiváló tanuló vagyok, nem járok bulizni, antiszociális vagyok egy kicsit, naiv (szerintem), mindenemet feltettem 1 bizonyos célért ebből láthatóan komoly céljaim vannak. Mostanában vagyok rossz állapotban depressziós vagyok nem találom a helyem a világban de ez ebben a korban elvileg normális és utálom magamat. Anyukám folyton leszól mindenért ez is kiakaszt mostanában. Szóval segítséget szeretnék kérni bárkit meghallgatok ha értelmes választ ad. Előre köszönöm a válaszokat.

2018. aug. 3. 23:27
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

nem tudod te mi a jó..

bár sose érezném magam felnőtt, komoly embernek..

2018. aug. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még legyél gyerek egy-két évig szerintem. Most még megteheted. De ha már most felnőtt akarsz lenni, később hiába bánod meg, nem fogod visszakapni ezt az időt. Elvégre ígyis-úgyis felnőtt leszel, ha a fene fenét eszik is. Akár sietteted, akár nem, el fog jönni.
2018. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tinédzserkor valóban erről a szól, az útkeresésről, azonban az, hogy felnőttes légy, nem egy tanulható magatartás, mert ha erőlteted, az feltűnő lesz másoknak. Hagyd, hogy magadtól megérj, mert ha belekényszerítenéd magad ebbe a szerepbe, ugyanúgy rosszul éreznéd magad, mert nem önmagad lennél.

Azonban jó úton haladsz, ha teszel is a céljaidért, és fontos számodra a fejlődés. Mi az a bizonyos életcélod?


Mondok azért valami hasznosíthatót is. Ha felnőtté szeretnél válni, meg kell tanulnod felelősséget vállalni. Erre például remek lehetőség az, ha elmész dolgozni például a nyár végéig, és magad finanszírozni, amit csak tudsz, hogy ki alakuljon benned egy értékrend.

2018. aug. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A "felnőttességet" nem lehet tanulni. Idővel magától jön majd, ne aggódj :) Ennyi idősen még nem baj, ha nem úgy viselkedik az ember, mint egy 30 éves.
2018. aug. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Hányszor ismételjük, mindenféle szakemberek is mondják: felnőtt akkor leszel, ha van felelősség tudatod. Lehetsz ergo 15 évesen is felnőtt, akit az élet erre kényszerített, de mennyi mennyi 30-40 éves nagy gyerek van, akik félnek a felelősségtől VAGYIS gyerekek.

Ha te kinézetben akarsz felnőtt lenni?m, de mindemellett kislány vagy belül, azt a többi gyerek lehet be”szopja”, de egy felnőtt pontosan látja, hogy még gyerek vagy...

az utkeresés jó... azt soha ne hagyd abba ;)

2018. aug. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Láthatóan a tőbbség aki itt írt, szintén nincs tisztában a felnőtt fogalom jelentésével. Ami nem megdöbbentő, mert általában nem tudják az emberek, az mit jelent... remélem én tudtam segíteni egy kicsit ;)
2018. aug. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ne akarj felnőtt lenni, ha 16 éves vagy, akkor viselkedj úgy, mint egy 16 éves, legyenek ilyen barátaid, stb. Akkor komolyan fognak venni. Akkor tűnsz a leggyerekesebbnek, ha 16 évesen felnőttesdit akarsz játszani.


Ez nem egy szerep, hogy holnaptól kezdve te eljátszod a felnőttet. "Hogyan tűhnetnék felnőttnek?" - ilyen nincs. Ha valaki felnőttesen viselkedik, akkor ösztönösen viselkedik úgy, és nem megjátssza, azaz te soha nem fogsz tudni felnőttesen viselkedni, amíg a szándék van benned, hogy eljátszd. Te csak 16 évesként tudsz viselkedni ösztönösen, és ha nem ösztönösen viselkedsz, akkor szánalmas vagy, mint ahogy a kérdésfelvetésed is az.

2018. aug. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!