Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyetemen kinek milyen tapaszt...

Egyetemen kinek milyen tapasztalatai lettek a társasági élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem baromi nagy csalódás már ez az egész.

Másodéves lettem, de még mindig pofonvág a felismerés, hogy itt milyen mélységesen távolságtartó a legtöbb ember.

Első évben konkrétan semmilyen kapcsolat nem alakult ki.

Vagy azt kéne kapcsolatnak neveznem, hogy arcról vágjuk egymást, esetleg a keresztnevét is tudom, és ha ráírok hogy "Merre van a GK-701-es terem?", akkor van olyan kedves hogy visszaírja a választ?

Ez inkább ilyen alap dolog, ezt egy random utcai járókelőtől is elvárhatónak tartjuk, hogy pl "Merre van a Blaha Lujza tér?" kérdésre válaszol ha tudja...


Na mindegy, a lényeg hogy olyan semmilyen, tartalmatlan ismeretségekre tettem szert.

Pedig én többször is próbáltam 5-10 főt összefogni valami vizsgaidőszakos, vagy azutáni chillelős sörözésre, vagy épp erdei túrára, esetleg közös bográcsozásra tiszaparton...

Nulla valódi érdeklődés...

Ez a tipikus "JAAAJ, EZ TÖKJÓÓÓ!!! Csak hát, izé...de mégse."


Most lett egy szobatársam albiban, akivel végre kijövök, és tudok vele egyetemen kívüli dolgokról is beszélni, tökjó arc. (mindketten last minute kerestünk helyet, és összebeszéltünk látatlanban hogy ketten hátha gyorsabban kevesebbért találunk, végül bejött)


És a durva hogy ő is ugyanerről számol be (ő most első éves), hogy full lepattintó, unkommunikatív mindenki.


Mi van a világgal?

21 vagyok, nagyvárosi gyerek, de lemaradtam arról hogy normává vált a se szó, se semmi életmód.


Netflix, fész, meg egyéb időcsesző dolgok egész nap, és ezek lennének azok a visszasírható csodás 20-as évek?



2019. szept. 4. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Én pont azt tapasztalom a szakomon hogy senkivel nem érdemes barátkozni, és a kommunikációhoz sincs affinitásom ilyen társaságban, pedig alapból nyitott, szívesen barátkozó ember vagyok, viszont tényleg nincsen senki akivel hasonló felfogásunk lenne. Lehet azért mert egy pár évvel idősebb vagyok mint aki frissen kijött a középiskolából.
2019. szept. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most lett pl valami dékáni szünet is elrendelve péntekre (ilyenből nincs sok, évente talán 2-3).

Szóval holnappal vége a hétnek, szabad 3 napunk van.

Első hét az egyetemből, még alig van valamiből tanulnivaló, még mindenkinek frissnek, energikusnak kéne lennie.


Erre már most hallottam óra előtti-utáni 5 percben, mikor még a terem előtti folyosón voltam, hogy elsős kiscsajok azt tárgyalják, hogy csütörtökön hány órás vonattal tudnának leghamarabb visszamenni Bp-re.


Mi van a fiatalokkal?

Mielőtt bárki azt hinné, hogy egy folyamatosan 200-as fordulatszámon pörgő lumpen partiarc vagyok, elárulom: Nem.

Rendes házibuliban pl még soha nem voltam, de szeretek jó társaságban inni, beszélgetni.


És egyszerűen nincs. Annyira nincs közösség, de még csak a közösségépítésre való hajlandóság se, hogy az félelmetes.


Azt hinném hogy mindenki magamögött tudja a gyerekes középsulit, kitárul hirtelen a világ, szülői házat is letudhatja 150 km-re, VÉGRE nyer némi felnőttes szabadságot, de nem...

Minden héten visszamegy, mintha szabályosan fájna 5 napnál többet távol lenni anyuéktól.


Ráadásul mekkora burzsoáság már elverni havonta 8 napnyi otthon lébecolásra kb 16000 forintot? Bakker, ennyit arról hogy "jaaaj, de rászorulók az egyetemisták".


(btw, én valóban az vagyok, de nem is cseszek el vonatozásra 16 k-t)


Idén is arra számítok mint tavaly. Pénteken a 11:30-kor véget érő kötelező órára mindenki már 40 kilónyi bőrönddel érkezik, mint tavaly.

Annyi beszélgetést nem lehet így indítani, hogy megkérdezzem a nevét...

2019. szept. 4. 23:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Bezzeg az en idomben!.. ja, nem, akkor sem. En 7 eve vtam egyetemista, volt nehany baratnom, de egyikkel sem maradt meg a tartos baratsag. Nalunk vt kozossegi elet azert, de ertem mirol beszelsz, mert igy felnottkent viszont ugyanezt tapasztalom, h marhara kihalt az emberekbol a masik iranti kivancsisag. 🤷‍♀️😫
2019. szept. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Netflix helyett sportolhatnál, fészbukk helyett diákmunkázhatnál... máris nem cseszted.el az idődet, és ezek által új embereket is megismerhetsz.


Az a te bajod, hogy a problémára koncentrálsz a megoldás helyett... 🤔

2019. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Valami étt félrement nálad utolsó.


Nem magamról írtam, hanem a többiekről.


Látástól mikulásig dolgoztam végig az augusztust, és most év közben is MINDEN hétvégén elmegyek diákmunkázni.


kb 40 perce voltam diákszövetkezetnél óráim után, és már lezsíroztam hogy szombaton megyek gyárba húzni az igát.

Ha holnapig felszabadul hely, akkor vasárnapra is lebeszélek munkát, mert kell a pénz.


Hét közben meg tanulás van.

Ha tippelnem kéne, akkor a felső egy negyedben vagyok hasznos elfoglaltságok tekintetében a szakomon, tehát többnyire nem értelmetlenül megy el az időm.


Az más kérdés hogy magányosan.


Egyébként üvölt belőled hogy még nem voltál diákmunkában úgy rendesen, max egyszer-kétszer elnéztél hogy bérletre legyen zsé.

Egy gyárban, ahol pl raklapot pakolsz 8 órában, vagy futószallagon terméket ellenőrzöl, vagy csomagolsz, vagy bármi mást csinálsz, kivel ismerkedsz meg közben?


Ezek a hülyeségek olyan könnyen csúsznak ki a hozzád hasonló okostónikból, mint zsírral bekent gyerek a vizicsúszdából.

A diákmunkák gány melók, ezt szögezzük le.

Repetitív, monoton, és legtöbbször ordenáré zajban kell dolgozni gépek mellett.

Nem ritkán egyedül vagy.

És a munkavezetők sem díjazzák, ha azért vagy fél másodperccel lassabb munka közben, mert épp valakivel poénkodsz és nem a feladatodra figyelsz.


A diákmunka nem barát és társkereső, oda tényleg nem szórakozni mész.

De majd meglátod ha nagyfiú/nagylány lettél, hogy bizony, van olyan munkahely ahol száj befog, és csak csinálod a feladatodat.


Imádom amikor valaki bedobja ezt a "dE te cSAk a kIFOgÁst kEREsEd" szöveget.

Ha én a kifogást keresem arra hogy miért nem találok társaságot, akkor egy leukémiás is csak kifogást keres arra miért nem tud meggyógyulni.

2019. szept. 5. 17:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk se volt közösség, kivéve azok között, akik eleve egy iskolából/városból érkeztek voltak együtt. Én is egy-két emberrel voltam rendszeres beszélőviszonyban, de az se terjedt nagyon túl az iskolán. Ez ilyen, emberi viszonyt, közösségi szellemet nem lehet kierőszakolni. Mondjuk ha tananyaggal kapcsolatban írtam rá valakire, az mindig visszaírt, meg én befénymásoltam oldalakat olyan szaktársaknak, akivel egy szót sem váltottunk azelőtt, mert az alap volt, hogy a közös "munkában" támogatjuk egymást.


Mondjuk nem tudom, te miért ítélkezel az emberek felett, akikről nem tudsz semmit, hogy ők miért utaznak vissza, miért "pazarolják" a pénzt (ami nem a tied). Lehet ha lejjebb vennél a fölényességből, többen hallgatnák meg a tirádádat.

2019. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ok-okozat a következő:


nulla interperszonális kommunikáció ---> ellenszenves lettem a közeggel szemben.


Nem fordítva, hogy én jöttem eleve ellenszenves stílusban mindenki felé.


Nem az ablak betörése okozta a focilabda elrúgását, hanem a focilabda elrúgása törte be az ablakot.


Amúgy kb itt eresztem ki a gőzt, szóval a gyakoris aktivitásom jócskán hevesebb mint ami élőben megmutatkozik rajtam.

2019. szept. 5. 18:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg félrement akkor 😁


Az viszont tény, hogy nem mentem gyárba, pont az ilyen embertelen monotonitás miatt. Kiskereskedelem és host diákmunkáim voltak. Néha még ügyféllel is lehetett ismerkedni, nemhogy munkatárssal... 😃

2019. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!