Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vak embertől hogyan illik...

Vak embertől hogyan illik elköszönni?

Figyelt kérdés
A "viszontLÁTÁSra!" gondolom rossz ízű egy vak számára. Mit lehet érdemes használni helyette elköszönéskor?

2019. okt. 10. 22:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ugyanúgy, mint bárkitől. A fogyatékkal élők nem szeretik, ha másként kezelik őket.
2019. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értem, de ez az elköszönés véletlenül pont olyan eset, mintha direkt szívóznál vele, szerintem kb. lehet, hogy azt hiszik, direkt sértegetni próbálod.
2019. okt. 10. 22:26
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha más információd nincs, akkor viszont látásra.

Simán használják a "Látod?" "Ezt nézd" formulát

2019. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Ahogy illik. :)
2019. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

Viszonthallasra :D

Akkor gondolom azt se mondod egy toloszekben ulo embernek-"bocs, de rohannom kell!"

:D

2019. okt. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Van egy vak csoporttársam, aki az első elbúcsúzásunkkor úgy köszönt el, hogy "Holnap látjuk egymást".


A többségük valóban nen szereti, ha másképp bánsz velük.

2019. okt. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
A hatos válaszoló által említett példához hasonlót már én is tapasztaltam. Mármint, hogy ők mondják azt nekem, hogy "látjuk egymást" stb. Szóval szerintem emiatt ne aggódj. Egyébként attól függ milyen kapcsolatban vagy vele. Ha közelebbi ismerős, akkor esetleg "majd még találkozunk, szia". De szerintem nem kell annyira figyelni rá, mert persze embere válogatja, de sokan nem szeretik ha másként bánnak velük.
2019. okt. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanúgy, mint mástól. Nem sértő a viszontlátásra. Egy vak srác mondta nekem, hogy nem kell velük máshogy beszélni.
2019. okt. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Kérdezd meg tőle, de ha aggályosnak tartod a viszlátot akkor nyögjél be egy csővázt, esetleg további szép napot vagy üdvözletemet.
2019. okt. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Bátyám vak.

Tőle mindig úgy köszönnek el a barátai, üzlettársai, hogy

- viszontlátásra

- Holnap újra látjuk egymást

- viszlát stb

Bátyám is szokott olyanokat mondani, hogy

- Gyere hugi, nézd mit láttam..:) ( amikor a neten felfedezz valamit. Hangos felolvasó van a neten neki)

Vagy amikor anyum vagy én a fodrásztól jövünk haza, és mondja:

- Lányok, tök jó lett a hajatok, szép lett..( nem lát, de jó a szaglása, mégis úgy adja elő, mintha látná)

Vagy amikor veszekszünk, egyszer csak.

- Anyu, látom megint forgatod a szemeidet!

( megérzi anyu illatát, és ha anyu nem szól egyből akkor tudja, hogy mérges rá..:)


Szóval a vakok teljesen hétköznapi módon élnek, és úgyanugy kommunikálnak.

2019. okt. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!