Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miert derogal egyeseket az ha...

Miert derogal egyeseket az ha pl megmondom mikor érek csak rà? Miert hiszi ebböl azt hogy magas lorol beszelek?

Figyelt kérdés

Szamtalanszor megbantanak azzal hogy sértésnek veszik amit irok/mondok es bosszubol visszaadjàk azt remelve hogy nekem fàjjon.


A fentebbi pelda


Pl ir vki hogy talalkozzunk ekkor akkor, visszairok, mikor vagyok suliban itt vagy ott, mikor jo, erre felhaborodas, hogy ö mondja meg neki mikor jo, ne tegyek ugy mintha en lennek vmi elfoglalt igazgato vagy ilyesmi.


Vagy volt akit varakoztattam pl mindjart irok csak akarhol vagyok, erre ezutan szandekosan bevagja hogy pl felhiv vkit, majd visszaszol mit mondott, azaz varakoztatasra kenyszerit (közben en siman beszeltem azzal a vkivel es nem is hivta), aztan joval kesöbb ir vmit de en mar tudom hogy csak direkt varakoztatni akart csak mert en varakoztattam öt.


Vagy megesik hogy valaki hosszasan mesél valamiröl folyamatosan odafigyelek,neha mondom is pl igen? Tenyleg? Es utana mi lett? (Meg ilyen "töltekek szavakat"pl aham), hat erre is kepesek sertödni hogy mit igenezek meg ahamozok, en meg pislogok hogy mi van??,es legjözelebb mikor meselek valamit es ö igenezik, mar tudom hogy azert csinalja mert meg akar bantani.


Vagy pl baratom elutazott a tesojaval x ügyben, es amikor többesszamban kerdeztem hogy megerkeztetek, ott vagytok, ettetek? stb, kiborult hogy miert nem egyes szamban kerdezek mit erdekel engem a tesoja, megint csak pislogtam hogy mi van??es legközelebb direkt ö is többesszamban irt nekem hogy megbantson.


Szoval olyat jatszanak, hogy "bosszubol visszaadjàk amit sértésnek vettek".


Csaladtagokkal, vagy az altualis parommal vannak csak ilyen kommunikacios deffektek szoval pont a legklzelebbi hozzamtartozokkal, azaz pl baratokkal, osztalytarsakkal, sehol senkitöl soha ilyeneket nem kapok. Lazan elfecsegek bàrkivel. Mosolyt kapok vissza, fesztelenül meghallgatnak, oldottan mesélnek, sehol soha nincsenek ilyen szurkalodasok.


A csaladtag bbaratomnak mi baja van hogy aut hiszik lekezelem öket???


2019. okt. 31. 06:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Neked pl. miért derogál, ha ugyanezt kapod vissza? Gondolkodtál már ezen?

Azért van ez a családtagokkal és a pároddal, mert őket igazán érdekled. A többieket meg nem annyira, így fesztelenebb lehet a csevegés velük. A hozzád közel állók meg megbántódnak.

2019. okt. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mertem remelni hogy szövegertes az van.

Mert ök banto szandekkal szànjàk viszont nekem.

2019. okt. 31. 07:08
 3/18 A kérdező kommentje:

Probalok egyszerübb idiota peldat irni jo?


Mondjuk veszek valakinek viragot.

De mondjuk utközben haboruban vagyok vagy lefagy a növeny, vagy baleset ert, igy sajnos mire atadom mar csoffadt kicsit.(pl filmben mikor a terminator plüssnyuszit vitt a gyerekenek de közben harcolt vegig vigyazva a nyuszira, igy amikor vegre talalkoztak a plüssnyuszi tiszta mocsok volt megsem az szamitott hogy fekete foltos)


Ezen megsertödve ök szandekkal vesznek a boltbol mondjuk leselejtezett kiszaradt viragot meglepni.

2019. okt. 31. 07:12
 4/18 A kérdező kommentje:
Miközben mas nem bantodik meg ilyenen hogy igy sikerült viragot adnom. Söt fel sem tételezi azt hogy banto szandekkal adtam
2019. okt. 31. 07:14
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Na igen, ezen a "csoffadt virágon" pl. valóban hülyeség megsértődni és visszavágni hasonlóval.

De a többit tartom.

2019. okt. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ugyanaz.


En abszolut nem banto szandekkal mondtam/kerdeztem barmit, de ök besertödnek es bosszubol megbantasbol visszadobjàk.


A kerdes arra iranyul eleve miert sertödnek be azon lasd a fö kerdest amit mondok??

2019. okt. 31. 07:23
 7/18 A kérdező kommentje:
Csak olyan irjon màr akinek atmegy
2019. okt. 31. 07:25
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom, s stilusod miatt sértödnek meg. Ahogy itt válaszolgatsz, attól is kinyílik az ember zsebében a bicska. Ilyen arrogáns válaszokat ritkán lehet olvasni!
2019. okt. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Tehát csak olyan írjon, aki ugyanúgy látja a dolgot, mint te. Értem. Szép napot!🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2019. okt. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 dornstadter ***** válasza:
95%

Legalabb ne hasznalnal olyan szavakat aminek a jelenteset sem tudod. Nem fogsz okosabbnak tunni tole, foleg ha helytelenul hasznalod.


derogál – nincs inyere, méltóságán alulinak tekinti (hogy valamit megcsinaljon stb.), nem szivesen teszi.


A miertet pedig a 8as leirta. Az az oka, amit o is leirt.

2019. okt. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!