Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért oyan nagy baj a telefono...

Miért oyan nagy baj a telefonozás?

Figyelt kérdés
Csomó cikk őrjöng, hogy az emberek eltávolodnak egymástól, mert mindenki telefont nyomkod. Na de ha telefont nyomkod, akkor valakivel éppen kommunikál, nem? Ha már van lehetőségem azokkal írni, akiket szeretek, akkor miért kéne idegenekkel beszélgessek a metrón? Ha a kollégákkal semmi közös témánk nincsen a munkán kívül, miért ne beszélgethetnénk inkább olyanokkal, akikkel sok a közös pont? Nem értem, mi ezzel a baj. Számos barátságom az internet miatt maradt fent. Ez győzi le a fizikai távolságokat. Kicsit túlkapásnak érzem, amikor a 200. világvége hangulatú cikket látom a témában.
2019. nov. 6. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem inkább arról van szó, amikor az ember a párjával, a gyerekeivel, a szüleivel, nagyszüleivel van és akkor nyomkodja végig a telefont, ahelyett, hogy velük foglalkozna.

Rengetegszer látni párokat étteremben, hogy egymáshoz se szólnak, csak a telefont nyomkodják. Vagy anyuka a játszótéren fel se néz a telefonjából, miközben a gyereke hozzábeszél.

Az, hogy a metrón nyomkodod vagy a munkahelyen szünetben, szerintem nem gáz. Valóban érthető az indokod.

2019. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

A mértékén van a hangsúly.

Mikor azt látod, hogy egy társaság elmegy egy bárba és ahelyett, hogy egymással beszélgetnének, mindenki a telefonját nyomkodja. Na ez problèma.

Vagy mikor nem veszed észre egy autó közeledését, mert éppen rossz helyen mész át és majdnem elcsapnak. Na ez is probléma.


Társas magányban élnek az emberek nagyrésze. Hiába szajkózod, hogy b.romság, amit írnak, nincs igazad.

2019. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Nem idegenekkel kell beszélgetned. A fizikai távolság legyőzése meg a rendelkezésre állás növelése leépíti a személyes kapcsolatokat, és azok is hajlamosak inkább virtuálisan társalkodni, akik megtehetnék, hogy találkozzanak. Csak egyszerűbb, gyorsabb, nem kell kiöltözni, kimenni az utcára, utazni, hogy a másikkal kapcsolatba kerülj. Egyik oldalról közelebb hoz egymástól, másik oldalról pedig elidegenít egymástól ez a dolog.

Másrészt hosszú távon torzítja a kommunikációt, rombolja a nyelvet, meg degenerál azzal, hogy 3 emotikonnal fejezel ki egy mondatot vagy hangulatot, ahelyett hogy megfogalmaznád szavakkal (azt sem helyesen, hiszen "telefonról írok, itt lehet", meg "ez nem nyelvtan óra, hogy helyesen írjak"). Az pedig tényszerűen bizonyítható, hogy a gyerekek évről évre hülyébbek, pedig az utóbbi időszakban csak két tényező jött be az életbe, amire fogni lehetne ezt: okostelefon és internet.

2019. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Telefon elveszi a figyelmedet másról, miközben irogatsz a családi ebéd alatt nem a másokkal való kapcsolatban vagy hanem éppen egy virtuális világban, ami lehet nem is igazi.

Nem veszed észre, ha az apád vagy a párodnak problémája van mert te végig a telefont bújod.


Szerintem semmi baj nincsen, hogy barátaiddal chatelsz, de ennek meg van a mikorja és hogyanja. Pl nálunk a családban telefon, tablett tilalom van az asztalnál.

Ha barátokkal találkozom legtöbbször nem is nézek a telóra, csak ha nagyon fontos üzenetet várok.


Az emberek úgy tanulnak, hogy látják a másikat. Látod ahogy a metron egy embernek kilóg a popója a gatyából, legközelebb ha szük gatyát húzol ez a kép be fog villani, és te nem mutogatod a hátsódat. Ha telefon nyomogatsz nem tudsz a krönyezetedre figyelni. Nem látod a szegénységet, a boldogságot, a szépséget, a hangoskodást... Azt gondolod, hogy a filmekben van az élet, de elötted ott pereg egy film.


Szerintem kapcsolj ki minden chatet és közösségi oldalt 1 hétre. Csak telefon hívást vegyél fel, vagy te is csak telefonon beszéljél. Nézd meg mennyien fognak vissza hívni, vagy mennyien lesznek 1 hét után kiváncsiak még mindig rád.

2019. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Mert mindig kell valami, amit első számú közellenségnek be lehet állítani. Most éppen az, ha valaki a telefonjához mer nyúlni ahelyett, hogy a buszon mellette ülő random alkoholistával kezdene el társalogni.
2019. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Akik szeretnének másokkal beszélgetni, és a régi világban nőttek fel, azokat rosszul érinti.


Mivel introvertált vagyok, a buszon, vonaton mindig telefonozok vagy olvasok. Ha 100 évvel ezelőtt élnénk, akkor csak olvasnék, de akkor sem beszélgetnék random emberekkel. :D

2019. nov. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
A probléma nem csak az hogy telefonozik hanem az hogy ott mit csinál. Nyomatják a facebookot instagramot élik a kis kitalált kamu virtuális életüket meg irigykednek mások kitalált kamu virtuális életére, közben meg valós emberi kapcsolataik nem is nagyon vannak. Nekem is volt olyan csajom aki egész nap a tefont nyomkodta. Elvittem Balira ott is csak elkattintott par fotót aztán ült a szállodában és instasztorit csinált hogy mindenki irigykedhessen rá. Én az ilyet se megérteni se tolerálni nem tudom.
2019. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%

Mert függőséghez vezet. Nem annyit telefonozol, amennyit akartál, hanem többet, eltűnik közben az időérzéked.


A szünet nélküli telefonozás (értsd alatta: óránként 10 perc szünet) károsítja a vegetatív idegrendszert, főleg gyermekek esetén. A gyermekeknek arra van szüksége, hogy óránként szünetet tartsanak, bármit is csinálnak. A károsodott vegetatív idegrendszer következménye aztán a sok neurotikus probléma.


Ezenkívül rossz hatása van a szemre, a gerincoszlopra, a csigolyákra is.


Akadályozza, vagy lenullázza a személyes kapcsolatokat.


Abban gátol, hogy aktív résztvevője legyél saját életednek, azaz, hogy veled történjenek meg dolgok, ne csak azt nézegesd, hogy másokkal mi történik.

2019. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

A baj ott kezdődik, amikor már nem tudod, hogy miért baj...

Mértékkel használva oké, de nézz már körül, lassan mindenki virtuális életet él.

2019. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

#5:

Most ezt teljesen úgy írtad, mintha pisztolycsövet tartanának a fejedhez, hogy szólítsd meg azt a "random alkeszt"...nem, nem kötelező vadidegenekhez hozzászólni, de vannak alternatívák a telóbökdösés helyett.

2019. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!