Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A telefonozás nem veszélyeztet...

A telefonozás nem veszélyezteti az ilyen ember életét?

Figyelt kérdés

Tegnap este jöttem haza, és ment előttem egy családi egyterű, 30-40-es sebességgel.

Fokozatosan kezdett el felbosszantani, míg nem a vasúti átjáró felé közeledve láttam,hogy szabad jelzés van az autósoknak.Ő 30-cal ment, és pont mikor odaért az átjáróhoz az pirosra váltott, meg is állt.

A baj,hogy a sorompó akár 5-6 percig is zárva marad, és ha legalább megközelítette volna az 50-et akkor átérünk mindketten, de még mögöttünk is jó páran.Az átjáróig 5-en araszoltunk mögötte, az 5-6 perc várakozás alatt már 20-30 autó gyűlt össze.

Letelt az 5 perc, másodpercek óta szabad jelzés volt mire nagy komótosan elindult.

Nem dudáltam, nem villogtam, le volt sötétítve hátul, és bármennyire is irritált azt gondoltam hogy valami balek anyuka.

A 90-es táblánál már felgyorsított 40-re.

1-2 km múlva végre nem jött szemből senki, így elkezdtem előzni.Átnéztem amikor melléértem, egy 40-es férfi vezette, és a tetves telefonját nyomkodta.

Itt követtem el gy hibát, hirtelen úgy berántott a gépszíj, hogy annak ellenére,hogy senki sem jött szemből bevágtam elé, és annyira közel, hogy még magam is megijedtem,hogy össze fogunk érni.

Szerencsére nem, ő erre rám villogott, aztán mentem tovább 90-el, ő meg szépen eltűnt mögöttem.

Ki sem írnám a kérdést, mert én vagyok a véres hús az oroszlánok előtt, a gyakori rögtön ítélő bírósága mindenképpen kivégez, de úgy gondoltam az a korrekt ha leírom,hogy én mit tettem.


Ma reggel pedig az fogadott, hogy a városi fórumon egy elmosódott kép szerepel a kocsimról, látszanak a betű karakterek, meg a lámpáim, a posztoló hozzáírta a kocsim színét meg márkáját, és hogy gratulál amiért bevágtam elé itt meg itt (ott ahol történt) és hogy az egész családja az autóban utazott, gyerekek,a felesége, és nem értik miért volt erre szükség.

Gondolkoztam, illetve gondolkozom,hogy oda írjak e vállalva a történteket, mert annak ellenére,hogy én is egy farok voltam, gusztustalan,hogy ő kilométereken át telefont nyomkod vezetés közben a gyerekei és a családja társaságában, és érdekes,hogy rögtön tudott képet csinálni a kocsimról, vajon miért?

Hogy nem egy embert feltart, mert nem bírja ki hazáig a telefon nélkül?Ráadásul egy újabb egyterű volt amiben fix,hogy van kihangosító ha esetleg fontos hívásról lenne szó.Bár ő pötyögött a telefonba, azon meg nem segít a modern autó.


Harmadjára is leírom, hogy hibáztam.Viszont ha ő nem a telefonját nyomkodja, és az útra figyel, akkor eleve nem húzta volna fel az agyam, és meg sem történt volna az egész.

Nem egy embert tartott fel, és én hirtelen felindulásból cselekedtem.Mit szólt volna ha egy igazi idegbeteget fog ki?Ezzel nem ő veszélyezteti a saját családját?

Eleve a telefonnyomkodással, de közvetetten azzal is,hogy feldühíti a többi autóst a közlekedési moráljával.


2019. febr. 9. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én beírtam volna. Rendőrségi ügy egy balul kivitelezett előzésből (khm) úgysem lesz, de jó roast lett volna a birka fejének, hogy fotózgatni van esze, meg kiírogatni, de a telefonját a szent családja érdekében sem teszi el.
2019. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nincs igazság. Ez a tipikus esete annak, amikor 2 marharépa találkozik. A telefon nyomkodós egy agyelágyult és ennek ti isszátok meg a levét, előfordul sajnos. Neked meg nem ártana nyugodtabb életet élni, mert ha ennyire felkapod a vizet ilyeneken akkor hamar agyvérzésed lesz. Ezeket el kell engedni ha sokat vagy úton már fel sem tűnik.
2019. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Írd le nyugodtan, hogy mi történt, hogy lássák a többiek a másik oldalt is. Gondolom tanultál az esetből.
2019. febr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Feldühíti...és?


Az, hogy feldühít, nem jogosít fel arra, hogy veszélyeztesd az életét, ön bíráskodj, büntess. Ha látod, hogy veszélyeztet, veszélyesen vezet, akkor meg főleg nem "segítesz rá" egy balesetre azzal, hogy hülye vagy.


Én mondjuk pont ennek a két típusnak vonnám be azonnal a jogosítványát. A telefonozósoknak, mert tény, hogy baromi veszélyes. Meg az olyanoknak, akiknek pillanatok alatt elborul az agya és képtelenek kontrollálni magukat, mert mindennél veszélyesebb egy kiszámíthatatlan sofőr.


Neked is mennyivel egyszerűbb lett volna, ha kényelmesen elmész mellette (40-es tempónál ez azért nem nagy művészet) és elfelejtve az egészet boldogan éled tovább az életed.

2019. febr. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát írhatnál oda mi is történt. Egyébként én sem értem miért van ennyi felelőtlen autós, semmi nem számít sokaknak, ezért van ez a sok baleset.
2019. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem mintha lenne értelme védenem magamat ebben a szituációban, de az autósok 99%-a büntet,bosszul,megtorol, legyen szó arról,hogy nem enged be azért mert, vagy nem enged előzni és így tovább.Vagy apróság vagy nagy dolog, de emberi tulajdonság,hogy felkapjuk a vizet előbb vagy utóbb.(szerintem én kellő ideig szenvedtem mögötte ami ugyan nem jogosít fel semmire, de sok autóstársam már a vasúti átjárónál elveszítette volna a türelmét)

Lényeg a lényeg, hogy minden internetes fórumon a szent emberek jelennek meg.Leírtam miben hibáztam, vállalom, de ez a jogosítvány elvétel olyan egy szánalmas szöveg.Átgondoltabban, és jobban vezetek mint a legtöbb ember, és vagy így vagy úgy de elkövetek én is hibákat mert ember vagyok.

Írhatnék arról is,hogy x-y szituációban milyen jól cselekedtem, akkor adnátok még egy jogosítványt ha emiatt elvennétek?Vagy nem így működik?


Elfelejtettem volna az egészet, csak felháborít, hogy ő hőbörög a nagyközönség előtt mikor ugyan olyan tróger volt mint én.

Erős az ok okozat összefüggés szerintem.


A kommentelők többségének igaza van velem kapcsolatban is, egyedül ezekre a szélsőséges véleményekre éreztem,hogy reagálnom kell.

Köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 9. 13:40
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Külddel nekem a bejegyzést, én is megerősíteném, hogy telefonozott :) és írd meg, hogy milyen kocsiba ült és egy autó szint is.
2019. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Molyember ***** válasza:
17%
Nem tudohatod, hogy végig telefonozott-e, vagy csak pont akkor, amikor elhaldtál mellette. Ezer okból mehetett lassabban, mint a megengedett maximum, és neked semmi közöd ahhoz, hogy ő miért megy annyival, amennyivel. Ráadásul ő csak feltartott másokat, ami kellemetlen, de te viszont veszélyeztettél, ami lényegesen nagyobb probléma. Csak azért, mert ideges lettél. Kettőtök közül a te fajtád okozza a több problémát az utakon. Ne érts félre, elhiszem, hogy ideges voltál, mert dühített, amit csinált, de akkor is az a helyzet, hogy ebben a szituban te voltál veszélyes másokra, nem ő. Hogy igazságos volt-e tőle a fénykép? Lehet, hogy nagyon megijedt tőled.
2019. febr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy az autósok 99%-a így reagálna. A többség maximum anyázik egyet magában, maximum villant vagy dudál egyet aztán megy tovább. Nem kezd el veszélyeztetni.


Az hogy felkapjuk a vizet, természetes. Az, hogy ettől elborul az agyunk és belemegyünk olyan büntető manőverbe amitől még "magunk is megijedünk" az nem normális viselkedés.


Persze, hogy hőbörög, de akárhogy nézzük, ebben a történetben te voltál a "tróger". Összességében meg engedd el...

2019. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Emberileg teljesen érthető volt a reakciód, én nem ítéllek el érte. Az más kérdés, hogy ha baleset történik, akkor kizárólag te lennél megbüntetve - és ezt én is igazságtalannak tartanám.

20 évvel ezelőtt talán én is ezt tettem volna. De az öregedésnek van jó oldala is. :DDDD

Aztán honnét tudjuk, hogy tényleg ott utazott-e vele az egész családja? Vagy hogy egyáltalán van-e neki?

Szerintem egymaga ült az autóban, könnyen lehet, hogy nincs is családja, szórakoztatta magát a telefonnal, csak ez a "feleségem, gyerekem" duma ez annyira jól hangzik, ha közlekedésbiztonságról van szó, úgyhogy a hatás kedvéért beleírta.

Talán jobb, hogy nem reagáltál rá. Ott is véres hús lettél volna az oroszlánok előtt...


A tanulság annyi, hogy a közzétett közlekedési fotóknál gondoljunk arra, hogy nem ismerjük a másik fél véleményét. Anélkül meg nemigen lehet ítélkezni.

2019. febr. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!