Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi történik a férfiakkal?

Mi történik a férfiakkal?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem bárkivel akivel próbálok ismerkedni , kiderül hogy nem akar egyetemen tanulni és inkább OKJ-t csinál. Hogy lehet az hogy a fiúk 90%-a ennyire sza*ik a tanulásra és inkább csinál egy OKJ-t? Az oké hogy érdekli mert engem is érdekel egy kettő de elötte szerzek diplomát és utána csinálok OKJ-t, ez nekik miert nem megy? Vagy csak nekem tűnik ennyire alapozatlannak a jövőjük?

2019. nov. 12. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Talán benne lehet, hogy lassan a mérnök is nettó 120-szal kezd, miközben egy lakatos vagy egy hegesztő meg 4-5 százzal. Én is bánom, hogy büfédiplomát csináltam ahelyett, hogy elmentem volna lakatosnak vagy villanyszerelőnek, és most hülyére kereshetném magam.
2019. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak lustaságon múlik. Nem mindenkinek vannak jó képességei. Pl ismerek olyat aki rengeteget tanult egyetemen de egyszerűen idegileg kikészítette és nem folytatta. Arról nem is beszélve hogy egy burkoló, Ács stb. elég jól keres attól hogy nincs diplomája.
2019. nov. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Akinek jó a kézügyessége vagy eltanulja a szakmát a szüleitől miért ne tanulhatna szakmát?


Ha egy burkoló 5000ft/négyzetméter áron dolgozik és egy óra alatt lerak mondjuk három-négy négyzetmétert, nekem az elég megalapozott jövőnek tűnik királykisasszony.

2019. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Diplomásként mondom, hogy igazuk van. Manapság már szinte mindenki diplomát akar, a pálya telítődik, túljelentkezés van minden állásra miközben szakemberből hiány van. Ahol én dolgozom a szerelők annyit keresnek mint én vagy jóval többet. Annyi a különbség, hogy ők kint dolgoznak én meg bent rohadok az irodában és jópofizhatok a főnöknek.
2019. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elterjedt a szülők "tanulj, hogy ne kelljen dolgoznod szemlélete" és nagyon sok gyereket neveltek így, most pedig generációváltás van, a rosszul működő sémákat pedig a szükség orvosolja, visszaigazodik a mérleg ami túlbillent... (legalábbis reméljük)
2019. nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem királykisasszony vagyok :D mert ápolónak tanulok , szóval igen gondolnom kell a jövőbeli családom hátterére is. Én meg ezen kívül nem értek semmihez és diploma kell hozzá ez stabilabb.
2019. nov. 12. 20:50
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
A burkolók is csak addig fognak ennyiért dolgozni, amíg megy az ingatlanpiac. De ha jön a válság és leáll az építkezés, már nem fognak kelleni annyira. És a legtöbb szakmunkas kb 50 éves koráig kell valahova, aztán már jönnek a fiatalabbak, akik gyorsabban dolgoznak nála és nem betegek folyton. Egy diplomás mérnököt viszont sose kell félteni. Ez a különbség.
2019. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert nem akarok 4-5 évet még elvesztegetni,hogy azután pályakezdőként annyit keressek mint egy diákmunkás a mekiben.

Inkább kitanulok több szakmát és gyarapítom a nyelvtudásom

2019. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A nők, a család, a társadalom, és így önmaga egyaránt tehet erről a hozzáállás elterjedéséről.
2019. nov. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Miss Endzsi ***** válasza:
Egyetem nélkül is lehet tanulni. Letesz egy normális szakmát, attól még lehet igénye a tudásra.
2019. nov. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!