Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerinted hogyan változott a...

Szerinted hogyan változott a Hős kép nagyszüleink óta?

Figyelt kérdés

#hőskép
2019. nov. 24. 14:21
 1/2 anonim válasza:

Hát vannak a régi tipusú emberek, pl akik még udvarolnak, vagy gondoskodóbbak a nőkkel, és vannak (inkább a fiatalabbak, de ott is van sok kivétel, szóval szerintem ez korosztálytól független) akik hanyagabbak, elkényesztetettek, vagy hasonló.


Na most a hős az nagyjából szerintem most is azt jelenti amit régen, csak régebben talán elérhetőbb volt. Ugye pl a sok szabály, illik, nem illik, etikett vagy csak az hogy mennyire konzervatív volt az udvarlás is, és sokkal jobban elkülönült a férfi és női szerep.


Szerintem manapság inkább össze folyik a kettő, most nem az öltözködés csak identitás miatt, (persze régen is voltak melegek), hanem mert sokkal lazább és kötetlenebb minden, és a filmekben a hősök már nem csak lovakon vágtatnak és mentenek meg embereket, hanem repülnek, lézer szemük van, stb...


Pedig ha belegondolunk, a hősök nem is ők, hanem a tűzoltó, aki bemegy egy égő házba, és magát kockáztatja hogy kimentsen egy gyereket, miközben neki is vannak otthon gyerekei.

Vagy a rendőr, akit lelőnek miközben elkap egy emberkereskedőt. Az orvos, aki szintén belehal egy halálos beteg betegségében.


Kicsit össze vissza lett, de összegezve annyi, hogy a hős fogalma már nem azt jelenti, hogy tényleg megment valakit jutalom reménye nélkül, hanem nagy akciókat csinál és cserébe mindenki istenként néz rá.

2020. ápr. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ugye pl a sok szabály, illik, nem illik, etikett vagy csak az hogy mennyire konzervatív volt az udvarlás is, és sokkal jobban elkülönült a férfi és női szerep.


Szerintem manapság inkább össze folyik a kettő, most nem az öltözködés csak identitás miatt, (persze régen is voltak melegek), hanem mert sokkal lazább és kötetlenebb minden, és a filmekben a hősök már nem csak lovakon vágtatnak és mentenek meg embereket, hanem repülnek, lézer szemük van, stb...


Pedig ha belegondolunk, a hősök nem is ők, hanem a tűzoltó, aki bemegy egy égő házba, és magát kockáztatja hogy kimentsen egy gyereket, miközben neki is vannak otthon gyerekei.

Vagy a rendőr, akit lelőnek miközben elkap egy emberkereskedőt. Az orvos, aki szintén belehal egy halálos beteg betegségében.


Kicsit össze vissza lett, de összegezve annyi, hogy a hős fogalma már nem azt jelenti, hogy tényleg megment valakit jutalom reménye nélkül, hanem nagy akciókat csinál és cserébe mindenki istenként néz rá.

2020. ápr. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!