Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kezelnek máshogy Ausztri...

Miért kezelnek máshogy Ausztriában mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egy munkából kifolyólag gyakran járok Bécsben és azt vettem észre, hogy ott az emberek idegenként is sokkal illedelmesebben, tisztelettudóbban viszonyulnak hozzám mint idehaza. Ott ha valaki megszólít az utcán ezt általában angolul teszi Sir vagy valami hasonló udvarias megszólítással. Ritka, hogy németül szólítanak meg, valamiért mindenki angolul akar velem beszélni (ennek egyébként örülök is). Nagyon sokszor tapasztalom ezt, még a boltban meg a vasúti jegypénztárban is így szóltanak, tegnap pl. egy idősebb úr szólított Sir–nek, pedig sokkal fiatalabb voltam nála. Ezen kívül egyedül közlekedő nők, korombeliek és fiatalabbak is rendszeresen megszólítanak az utcán. Majdhogynem minden alkalommal elő szokott fordulni, egy nap többször is. Alig merek megállni nézelődni valahol, mert mindjárt odajön valaki és kedvesen megszólít. Azt kérdezik mindig, hogy egyedülálló vagyok–e és ha azt mondom igen, akkor felajánlják, hogy este hívjam meg őket valamilyen zenés szórakozóhelyre. Olyan egyetemista kinézetű mindegyik, jól öltözöttek és nagyon kedvesen, barátságosan viselkednek. Ezzel a lehetőséggel még nem éltem, de már gondolkodtam rajta, hogy egyszer esetleg kipróbálnám. Három héttel ezelőtt pedig egy teljesen hétköznapi étteremben (nem egy drága helyen amire nem is lenne pénzem) ebédeltem egyedül és oda jött hozzám két férfi, köszöntek és leültek az asztalomhoz. Azt mondták látják, hogy egyedül ebédelek és velem szeretnének tartani, mindenkinek jobb társaságban lenni mint egyedül. Egyébként mint elmondták Google alkalmazottak voltak a cég Bécsi központjában. Megint máskor a Schwedenplatzon egy afroamerikai fiú szólított meg és azt mondta, ha gondolom este menjenk el vele és a barátaival szórakozni az amerikai bárba, hogy zenét hallgassunk és nőkkel ismerkedhessünk meg. Ezzel szemben Magyarországon, azon a helyen ahol születtem és élek kiközösítenek az emberek. Szinte mindenki egyből letegez mintha a talpnyalója lennék, rám csapják az ajtót az illemhelyen, durván félrelöknek a buszon pedig senkinek sem léptem a lábára stb. A nők ha csak rájuk nézek vicsorognak és elhúzzák a szájukat (tisztelet a kivételnek), amikor észre veszik hogy van egy nagyon pici szépséghibám pofákat vágnak, szinte azonnal csúnyán néznek rám, úgy mintha én tehetnénk róla. Semmit nem csinálok máshogy, ugyanúgy öltözködök és viselkedek mindkét országban. A megjelenésem teljesen átlagos, nem nézek ki sznobnak vagy hivalkodó magamutogatónak, igyekszem mindenkivel szemben tisztelettudónak és udvariasnak lenni, még a nálam fiatalabbakkak is. Tényleg ekkor kulturális különbség van két szomszédos európai ország között? Magyarországon tényleg ennyire elmaradott az emberek szociális kultúrája?
2019. nov. 28. 11:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat.

Kérdező, hogy a kérdésedre válaszoljak: Én azt tapasztaltam, hogy külföldön van egy ALAP udvariasság, ami minden embernek JÁR alapból. Állásinterjún, utcán, hivatalban, bankban, ha idegenként megszólítasz bárkit, akkor is.

Itthon ez nincs.

2019. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon az emberek többsége proli, vad balkáni, keleti rosszabb értelemben.

Magyarországon az egyik legmagasabb az alkoholisták és öngyilkosok száma, magasabb mint a szegényebb országokban.

2019. nov. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Úgy látom ez az utcán ismerkedéses dolog nagyon betett Neked."


Nem tett be. Csak egyetértek azokkal a nőkkel(/férfiakkal), akik úgy vélekednek róla, hogy az utca nem éppen a csajozás/pasizás színtere, ahogy a tömegközlekedés sem erre való. Azért, mert Te, meg 1-2 más férfi tud kulturált viselkedéssel nyitni még nem jelenti azt, hogy vevő Rád a kiszemelt személy. Csak szimplán nem akar bunkó lenni, vagy épp nem tud hova odébbállni (pl. buszra várokozás során). Azt meg senki sem kockáztatja meg, hogy nyíltan megmondja Neked, hogy bocsi ronda vagy/nem vagy az esetem, mert ugye egy ilyen alkalomkor még nem beszélhetünk semmilyen belső tulajdonságról, max kisugárzásról/sármról. Senkisem akar egy kést a gyomrába, vagy a bokormentén végezni, mert igen, a visszautasítást sokan nem tűrik jól, és tele van féleszűekkel a világ.


"Ha nem szeretnél nem vagy köteles az utcán ismerkedni, aki nem akar azon látni lehet és szerintem mindenki békén is fogja hagyni."

Ez egy szép megközelítés, csak a gyakorlatban nagyon nem így működik. Az ellen senki sem tehet, hogy hozzászóljanak, ugye ezt vállalja az egyén amikor közösségi színterekre megy. Úgyhogy ilyenkor felvesz nyilván kötelességeket, azért, hogy működjen a rendszer.

A másik, hogy az emberek igen kis százaléka ért a testbeszédből, főleg a férfiak közül. (nem támadás, biológiai kódoltság). És ezt rontja az olyan apróságok, mint a vágyakozás, elképzelések, ingerek stb... Szóval rengeteg a félreértés is, a nem egyértelmű elképzelt jelekből.


Annyi történetet lehet hallani, hogy férfiak "ismerkedni" akartak, és amikor visszautasítás érte Őket, akkor bántalmazták a nőt. Egy kis városban éltem, ahol túl sok ismerkedési lehetőség nincs és igazából mindenki ismer mindenkit kb. az egész környéken. Egyik osztálytársam miután visszautasított egy meghívást és nem ment el a fiúkkal (átlagos személyek), azok megverték. Kb. délután 5 lehetett (ilyen télies időszakban), az utcán ment hazafelé, amikor leszólította az a 2 fiú. A srácok normális családból származtak, az addigi esetig nem volt velük semmi baj.


Ezt csak szemléltetésnek írtam le, amit jobb lenne belátni és elfogadni, és várni még úgy 10 évet, hogy olyanok legyenek a színvonalak mint kint 20 évvel ezelőtt. És mivel Magyarország még csak a közbiztonságban sem jeleskedhet, így persze, hogy az idegenek felé alig mer vki nyitni. Itthon is meg külföldön is voltam részese utcai/buszos ismerkedésnek mindkét nemmel kapcsolatban, és hát igen... szomorú az itteni helyzet.


#12 Azért ennyire ne rugaszkodjunk el a valóságtól. Tény, hogy Magyarország elöl van az öngyilkosságok és a májbetegségek terén, de azt is figyelembe kell venni, hogy a '80-as évekhez képest sokat javult az öngyilkossági ráta, és ez egy igen fontos tényező.

Egyébként a németek és a csehek kb. velünk egy szinten állnak alkoholfogyasztás terén. Tehát hozzájuk hasonlítva az országunkat, Nekik kínosabb ez az adat, mivel mi jócskán levagyunk maradva életszínvonaliag. Egyébként, még mindig a szegényebb országok viszik a prímet alkoholfogyasztásilag, mert ez a legegyszerűbben előállítható drog.


Tessék, egy hitelesebb szervezet statisztikája a betegségekről/öngyilkosságról, lehet játszani vele:

apps.who.int/healthinfo/statistics/mortality/whodpms/

2019. nov. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!