Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem szeretik az emberek...

Zsenc kérdése:

Miért nem szeretik az emberek a Gamereket?

Figyelt kérdés

Magam is Gamer vagyok, és úgy veszem észre, hogy az emberek alapvetően elutasítóbbak, érdektelenebbek a Gamer emberekkel szemben. Teljesen normális embernek tartom magam, annyi hogy ha van szabadidőm, akkor játszok és kész. Ha van bármi más program, akkor simán azt választom mert imádok lógni a haverokkal, iszogatni, beszélgetni, néha még bulizni is, ha jó az idő tuti elmegyek 1-2 órát biciklizni mert imádok tekerni, vagy épp bármit csinálni. Ha pedig nincs mit csinálni tényleg, akkor meg reggeltől estig gép és kész, de még játszani is csak haverokkal szoktam mert egyedül unalmas. Soha nem szoktam piszkálni egy embert azért mert az én elképzeléseim szerint más a "normális" ember. Viszont úgy veszem észre,engem (és más gamereket) emiatt folyton lenéznek és piszkálnak valamilyen formában. Ma is hazajövök a munkahelyről kicsit hamarabb mert dolgom volt, elköszönök az emberektől és hallom magam mögött hogy "igen, a játék nem játssza ki magát". Pedig nem is amiatt jöttem el, viszont a semmi miatt belém köt. És ezt egy tipikus "menő" munkatársam mondta. Így akar még menőbb lenni hogy beszól a másiknak a háta mögött? Sosem piszkáltam más embert csak azért mert sok időt tölt a hobbijával, vagy mert másképpen viselkedik. Valaki fest, köt, autót szerel, és CSAK arról tud beszélni. Én másról is tudok beszélni, annak ellenére hogy Gamer vagyok, mégis kollektívan ki vagyok rekesztve és csak a szintén Gamer munkatársakkal vagyok jóban. Miért az az első dolog hogy "jaaaaaj akkor biztos kockul" amikor csinálok valamit? Lehet hogy éppen más dolgom van nem? Egyből az én dolgaimmal foglalkoznak, és b*szogatnak. Én sem piszkálom hogy ha vissza utasít valami iszogatást vagy ilyesmi, hogy jaaaj mert biztos XY dolgot csinál.... Én miért bírom ki hogy ne foglalkozzak más dolgával? Miért van az hogy 1 perc alatt elkönyvelik magukban azt hogy egy kis Kocka vagyok? Van jogosítványom, kocsim, munkahelyem, társasági életem, lakásom is lesz a közel jövőben mert rá tudok ülni a pénzemre. És mind ezt eltörli az hogy Gamer vagyok és mehet a kirekesztés? Kezd az egész felemészteni, mondjátok meg miért ilyenek az emberek, és hogyan tudnám ezt elviselni, előre is köszönöm az empatikus válaszokat.


22/F



2019. dec. 11. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%

Tudnod kell egy bizonyos fajta mértéket betartani, csinálj más dolgokat is szabadidődben, alapvetően a játékkal nincsen semmi baj.

De ugye az élet megy előre és sokan meghalnak, születnek, szenvednek stb.. Ha a játékot túlzásba viszed és nem adsz magadról jelet, az sokaknak úgy tűnhet, nem is érdekel téged mi van velük vagy mi megy a nagybetűs életben..

Kicsit mozdulj ki néha.. gondolkozz, mi miért van, keresd Istent, valamit hobbit, beszélgess emberekkel.

Pl. egy mentősorvosnak is van szabadideje, de mégis a munkája a prioritás, mert ezzel add másoknak valamit ami jó, miért vállalta ezt a munkát ha olyan stresszes? Mi a jó benne..állandóan tiszta ideg, vért látni és fájdalmat mégis?..


Én is sokat játszottam régen, aztán előbb-utóbb rájöttem, valamerre kell haladni, mert a játék habár jó és "ideál", de az csak nekünk jó, annak, aki játszik..

Üdv.

2019. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
én mindenkit utálok
2019. dec. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Sokaknak csak a megszállott szintű gamer létezik. Persze sok ilyen is van...


Én is gamer voltam/vagyok, emiatt lettem programozó, sőt hobbi szinten játékfejlesztéssel is foglalkozom és kerestem is vele annyit, hogy a gépeim és VR eszközeimet bőven fedezte.


Meg van mindenkinek az a szint ami számára elfogadható. Van akinek már a napi 1 óra is sok, hisz azt "hasznosabban is eltöltheted", persze aki mondja 4-5-öt ül a facebook előtt, de hát az "hasznos" :)


Engem soha nem ért negatívan az, hogy gamer vagyok, sőt eddig pozitívum volt főleg, persze van ahol inkább az segített rá, hogy a gamerségből milyen dolgok jöttek még az életemben.


26F

2019. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

Én a mai napig rendszeresen játszom a laposomon, igaz, többnyire régi DOS-os játékokat, de mellette megszállottan Doom: Project Brutality, és minden, ami DOOM. Ja, mellette rendszeresen utazgatok is, van szabad életem és persze sok barát. Ésszel kell ezt kezelni, ennyi. ;-)

32/F

2019. dec. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Én a kollégámmal azon szoktam röhögni (aki nem gamer, mondjuk én sem, de a Brawl Stars-t most nagyon élem), hogy megint lenyomott egy 12 éves :D

34/F

2019. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Én szeretek kocka lenni :D 0 társasági élet és csak a játék . Teljes mértékben kielégít .
2019. dec. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Önmagában nem az jelent problémát, hogy egy ember szeret játszani, - azt feltételezve, hogy tömegközlekedéssel utazol, nap mint nap láthatod, hogy az emberek fő programjává a telefonok masszírozása vált és ezen belül is nagy az aránya azoknak, akik játékkal múlatják az örökké valóságot, amely alatt a bkk elcammog veled a-ból a b-be. Tény, hogy jobb ez program, mint a sok életunt, fáradt, ilyen-olyan arcot bámulni, de ez arról szól, hogy az ember elgányolja az időt, amíg nem tud mit kezdeni magával. Az azonban nincs rendben - szerintem, - hogy egy ember folyamatosan úgy próbál meg irányítani mindent maga körül, hogy csak a játékélmény reménye vezérli minden cselekményét, (néhányan fizikálisan képesek bepisilni csak azért, mert olyan szinten feledkeznek bele a játékba). Ez az a részlet, amelyet a magát normálisabbnak vélő többség nem tart normálisnak.
2019. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Mert az embereknek mindig kell egy ellenség.

Az ember pedig fél az ismeretlentől. A számítógépes játék pedig sokaknak ismeretlen terep.

Emellett a frusztrált ember meg szereti a saját sikertelenségét a környezetére vetíteni. Zavarja őket, ha más boldog, főleg, ha olyasmitől, ami neki idegen.

Utálni meg mindig egyszerűbb valamit, mint megismerni.

Elviselni meg úgy tudod, hogy figyelmen kívül hagyod a negatív emebreket.

2019. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

én pl ezért: seggvakarás élő adásban


[link]

2019. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
IDCLEV és normális emberek környezetének kétjegyű száma. Itt beírod IDKFA és te leszel ott a miniszter. 😄
2019. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!