Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amikor a beszélgetőpartnered...

Amikor a beszélgetőpartnered szándékosan nem akarja érteni a mondandód és valami nyilvánvaló hülyeséget vezet le belőle?

Figyelt kérdés

Például:

-Végül azért döntöttem emellett a szakma mellett, mert nem akarok emberekkel foglalkozni

-Teljesen úgysem tudod kikerülni őket. El kell menned a boltba vásárolni, hivatalos ügyeket kell intézned. Az utcán is találkozol emberekkel, a családod is emberekből áll. Minden munkahelyen lesznek kollegáid, akikkel valamennyit muszáj beszélgetni. 100%-ban nem lehet kizárni őket. Nem érdemes ez alapján választani a munkád.


Szerintem a hülye is értené, hogy nem a szobámban gubózó antiszocként akarok élni, pusztán nem akarok olyan foglalkozást, aminek fő tárgya, hogy emberekkel kell törődni, segíteni, tanácsot adni nekik. Nem lennék jó tanár, vagy pszichológus, de ettől még tudok beszélgetni a kollegáimmal, nem vagyok embergyűlölő, se szocfóbiás. Nem jelent gondot, hogy bevásároljak, vagy elmenjek a bankba. :D Csak szerintem emberekkel foglalkozni és emberekkel dolgozni egészen mást jelent.

Nem hiszem, hogy ezt olyan nehéz lenne megérteni, de a fenti párbeszéd után semmi motivációt nem éreztem, hogy meggyőzzem a másikat. Még leírni is hosszú volt, nincs arra valami kifejezés, mikor ezt csinálják az emberek? :D

És ez csak egy példa volt, nagyon sokszor kerülök ilyen beszélgetésbe. Idegesítő és már nincs türelmem kimagyarázni valamit, ami véleményem szerint nem szorul magyarázatra. De javítsatok ki, ha tévedek! :D

Ti is szoktatok találkozni ezzel a jelenséggel?

Hogyan kezelitek? Van valami bevált módszeretek?



2020. jan. 4. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem értem, MIÉRT kellene bárkinek is elmagyarázni, hogy miért akarsz valamilyen területet választani és másikat miért nem? Ez a te döntésed, nem kell magyarázkodni. Ha nagyon szükségét érzed, akkor közlöd, hogy ez érdekel, az meg nem.
2020. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A fenti csak egy példa volt. De nem is a pályaválasztást akartam igazán kihozni belőle, csak próbáltam átadni, mennyire értetlen volt az illető.

És érdekelne, mások hogy kezelik az ilyen embereket.

2020. jan. 4. 10:10
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Az emberek a sajat asszociaciojukra àtkonvertalnak mindent.


Tipikus pszichologiai teszt is az ilyenek. Random pelda:


Eled tesznek egy képet ahol egy ferfi es egy fiu àll, a ferfinek lenditve magasba a karja.

Kerdes mit latsz a kèpen?


Nos akit vertek gyerekkent elmondja hogy szerinte az apa meg akarja ütni a fiàt.

Akit nem vertek elmondja hogy szerinte az apa teniszezni tanitja a fiàt.


Mindenki asszocial.


En is jàrtam ugy sokszor hogy a legartatlanabb kèrdèsem/mondatom is kicsavarjàk raadasul tömegesen! En meg csak pislogok hogy milyen romlottak az emberek ezt igy felrerteni.

2020. jan. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen embereket hagyni szoktam a p.csába, mert vagy direkt szórakoznak az emberrel, vagy tényleg ennyire retardáltak. Szvsz csak pazarlod az idődet.
2020. jan. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismerõs. Felállok és otthagyom a getszybe, nincs nekem ehhez türelmem😅
2020. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tény, hogy az általad menetrend szerint megélt helyzetek sokasága nem kellemes. A problémás az, hogy ahányan vagyunk, annyiféle képpen gondolkodunk, - ami nekem logikus, attól lehet, hogy "befordulsz". A problémák abból szoktak adódni, amikor két olyan "erős" egyéniség találkozik, akikben az alkalmazkodási, empatikus képesség szikrája nincs meg. Ismerek olyan embert, aki következetesen sző mindenből összeesküvés elméletet, - egy gyufás skatulya odébb helyezéséből képes levezetni azt, hogy én az előbb el akartam tenni láb alól. Ez egy velejéig, zsigerből gonosz, primitív, erőszakos ember, akivel csak azt lehet tenni, hogy szemközt röhögöd és sorsára hagyod, mert ez az ember olyan rosszindulatú, hogy - szerintem - még otthon, az előszoba tükör előtt önmagával is összeverekszik időközönként. Leginkább a feleségét sajnálom, mert az jobb sorsra lenne érdemes, - de ez az ő dolguk.
2020. jan. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

(#3 Hitler jutott eszembe)


Én javaslom neked a emberekért dolgozni , mert emberekkel dolgozni nem hoz sok pénzt. Egy jó lokopédus, kutYa idomár, fogorvos meglehetősen jól keres.


Sokkal jobb érv kell "azért döntöttem, ...mert nem akarok emberekkel foglalkozni" Ez nagyon gyér érv, mert azt is mondhattad volna "mert nem akarok fókákkal foglalkozni" érvelj a szakma mellett "ezt a hivatást tudom szívvel-lélekkel végezni" és ne valami ellen: "..döntöttem emellett a szakma mellett, mert nem akarok emberekkel foglalkozni"

2020. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Te ugyanolyan fájóan idiótán túlmagyarázod a dolgot, mint a beszélgetőpartnered. Szóval win-win
2020. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!