Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor utcán találkozok egy általam ismert emberrel, vagy nagyon lassan vagy egyáltalán nem ismerem meg?

Figyelt kérdés
Gyakran 2-3 másodperc amire rájövök, hogy ki az, annak ellenére, hogy akár nap mint nap találkozok velük. De volt már olyan többször is, hogy egyáltalán nem ismertem meg az illetőt, ami nagyon kínos következményekkel járt. Különösen így téllel rosszabb ez a dolog, mert a réteges öltözködés miatt alig látni belőlük valamit. Másnak is van ilyen problémája? Ez mitől lehet? Bocsánat, hogy ha rossz kategóriába írtam, nem tudom hova lehetne.
2020. jan. 10. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Rossz az arcmemóriád. Van ilyen. Akár fiatal korban is előfordulhat, főleg akkor, ha valaki minden nap sok emberrel találkozik. Nehéz mindenkit fejben tartani. Ha más téren nincsenek hasonló problémák, akkor semmi gond. :)
2020. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen, de én tudom is magamról, hogy nagyon rossz az arcmemóriám. Kínos, de szólj nekik, hogy veled ez a helyzet, nem haragszol rájuk vagy ilyesmi.
2020. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én hosszabb idő alatt se nagyon tudok megkülönböztetni embereket külső alapján. Üdv a klubban!:)

Voltam vele neurológusnál, hogy valami agnózia lehet, de semmi bajom.

Tárgyakat se találok meg, közértben, ha átrendezik, idegrohamot kapok, nem találok meg semmit.

A hangzavar is ront a vizuális észlelésen, gondolkodáson.

2020. jan. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!