Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek férfiak vagy nők...

Szerintetek férfiak vagy nők szoktak kirekesztőbbek lenni egy közösségben?

Figyelt kérdés
2020. febr. 8. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nők.
2020. febr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Nok.
2020. febr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Nők.
2020. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Nők.
2020. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

A férfiaknál van egy ilyen agyhalott hierarchia, aminek ha az alján van valaki, akkor azt szétszedik. Kb mint a kakasok a sérült, beteg társukat.

Ez midnden közösségben megfigyelheto volt, aminek a tagja voltam. A legtöbb férfi jól kijott egymással, de mindig volt egy csicska; egy boxzsak,akit egy kicsit jobban ugatnak, és akinek egy kicsit kevesebbet ért a szava. (bár volt amikor nyíltan alázzták az ilyet)

A nőknél helyzetfüggő; ha van egy férfi, akinek a figyelemre vágynak, és a közösségbe bekerul egy új, csinos nő, akkor őt kitúrják, vagy ha nem érzik azt, hogy teljesen elfogadja őket a közösség, akkor szintén szoktak irigykedni másokra, pletykálni, stb.


Ha viszont úgy érted, hogy a kisebbségeket ki rekeszti ki jobban, akkor megint csak a férfiak. Mindegy hogy milyen forrásra alapozzuk (több baloldali nő van, kevesebb a nők által elkövetett gyűlöletbűntény, ha szavazni kell valamilyen emberi jogokat érintő kérdésről, a nők enyhebben szavaznak, stb stb), a nők toleransabbak.

2020. febr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért lett lepontozva az előző, pedig jól leírta a tipikus eseteket. Férfiak: kirekesztés, csicskítás. Nők: kibeszélés, kiközösítés, áskálódás. Sajnálom, hogy a tisztánlátás miatt le kell írnom, hogy ettől még nem minden férfi és nő ilyen. Saját tapasztalatból mondom: Nagyon hely és helyzetfüggő. Iskolában fiúként mindig a lányokkal jöttem ki jobban, a fiúcsapat kiközösítettje voltam, de jó, hogy ezt ki tudtam zárni és nem hagytam magam, szóval inkább egymáshoz sem szóltunk éveken át. Most a munkahelyen a férfi kollégákkal jövök ki jobban, a nők sértődősebbek, zárkózottabbak, inkább a maguk köreiben vannak, mert mi úgysem értenénk semmit... Ez függ attól is, hogy milyen az első benyomásod a társaság tagjaiban. Ha kedves vagy, nem tolakodó, kihívó stb, akkor senkinek nem is lesz oka neked állni és senkinek nem is érdeke csak úgy rosszban lenni veled, bár 1-2 idióta, akinek ez az életcélja minden közösségben előfordul akár nő akár férfi, de többet nem is érnek...
2020. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!