Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol találhatnék magamnak...

Hol találhatnék magamnak közösséget?

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem, hogy sehová nem illek be. Egyetemista vagyok, nekem nem igazán fekszik a bulizzunk-igyunk-hányjunk-dugjunk életmód, emiatt az egyetemről nem igazán lettek az évek alatt sem barátaim, mert a többség unalmasnak, strébernek tart, amiért nem tartok velük az egyetemi programokon. Magamat nem tartom unlamasnak, elég nyitott vagyok, rengeteg dolog érdekel, egyszerűen csak ezeknek a többsége egyedül végezhető "hobbi", nem olyasmi, amit csoportosan lehetne csinálni, mint pl egy sport. Értékrend szempontjából a vallásos ismerőseimmel értjük meg egymást a legjobban, viszont engem hiába érdekel a téma, nem vagyok vallásos és nem is szeretnék egyetlen gyülekezethez sem tartozni. Szóval az a problémám, hogy az "átlag" emberek között én vagyok a hangulat elrontója, a vallásosok között pedig a kívülálló. Valahogy sosem találkoztam hozzám hasonló emberekkel, nem szeretném szigorúan bekategorizálni magam, hogy én vagyok az xy érdeklődésű csaj, így nem tudok a "kategóriámban" keresgélni barátokat. Az érdekelne, hogy léteznek-e közösségek vagy csoportok, ahol nem én lennék a fura gyerek, akit mindenki kinéz, hanem esetleg hozzám hasonló emberek alkotják, ha pedig nem, akkor lenne-e más is, aki nyitott lenne ilyesmire.
2020. febr. 21. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogy nézel ki? Normálisan?
2020. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 szerintem a kérdés szempontjából teljesen mindegy, hogy hogy nézek ki.
2020. febr. 21. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztos én jártam "visszafogott" egyetemre, de nálunk kimondottan kevesen voltak ezek a tipikus csapjunk szét magunkat emberek. Oké, persze akadtak nagyon megborult tagok, de a nagy átlag teljesen normális volt.


Ha egy (akár) több száz fős egyetemen nem talál magának egy akár csak "baráti" közösséget az ember, akkor nem biztos hogy a társasággal van a baj. Lehet hogy te nagyon speciális igényekkel keresek ezt a csoportot ahova tartozhatnál. Nekem például soha nem jelentett gondot, hogy több különböző csoporthoz is csapódjak. Nyilván lesznek olyan emberek akikkel csak egy-két közös téma lesz, de szerintem ez nem rossz dolog. Az azonos érdeklődési körök összehoztak egy csomó emberrel, volt akikkel később nagyon szoros barátság alakult ki és egy rakat olyan is akikkel megszakadt a viszony.


Szóval nem biztos, hogy neked feltétlenül tartozni kell valahova, jól van ez így is, ha csak néhány emberrel van szorosabb kapcsolatod, nyugi :D

2020. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 nekem pont, hogy az a problémám, hogy nagyon sok emberrel van kapcsolatom, de mind csak felszínes kapcsolatok. Alapvetően barátságos vagyok, aki bármivel odajön hozzám, azzal szívesen beszélgetek, de senkivel nem sikerült közelebbi kapcsolatba kerülnöm. Elég kicsi a "közös halmazom" a legtöbb emberrel, én elfogadom, hogy csak a random haverja vagyok valakinek, akivel beszélget, ha épp meglát, de amúgy eszébe sem jutnék és gondolom ők is ugyanígy gondolnak rám.
2020. febr. 21. 21:41
 5/8 A kérdező kommentje:
A további anyázás elkerülése érdekében: akinek mondanivalója van, az legyen szíves válaszban írjon, ne privátban.
2020. febr. 21. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem mindegy
2020. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 October15 ***** válasza:

Anyázás?


Ebből igazából annyit tudtam leszűrni hogy az hogy szimplán "jól érzed magad" nem köti le a figyelmed. -> Unod magad az ilyen helyzetekben, ellenben az emberekkel jól elvagy csak éppen közös pontok hiányában nincs kihez közeledned.


Ez azért annyria nem sok. Teszem azt mik lennének az említett hobbik? [Iiiiiiiigen ez alapvetően inkább pü lett volna de ha már 1x külön írtad hogy ne akkor ez van.]

2020. febr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen. Én is nyitott vagyok baráti kapcsolatokra, de a "rengeteg dolog érdekel" elég kevés a közös pontok megtalálásához. Valami konkrétum nem ártana.
2020. febr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!