Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem szeretnek az emberek...

Miért nem szeretnek az emberek kölcsönt adni a másiknak még ha tudják hogy vissza is kapják?

Figyelt kérdés
2020. márc. 23. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert közel sincs biztosítva, hogy visszakapják, valamint lehet tartanak tőle, hogy pont akkor kell majd nekik, amikor pont kölcsön van adva.
2020. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a garancia, hogy visszakapom? Olyan emberekben csalódtam életem során, hogy a bizalom mint fogalom nem nagyon létezik a szótáramban.
2020. márc. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősökről, barátokról már sokszor derült ki ilyen helyzetben, hogy amikor segítségre szorulnak, az nagyon fontos, de visszafizetni nem, még neked szar hogy kuncsorogj a saját pénzedért. Az ember tanul más hibáiból. MI családon belül mindig adunk a másiknak mert mindenki vállalkozik valamivel és ne álljon feleslegesen a pénz, ha valaki tudna fejlődni belőle, ebből nálunk sose volt gond, de néhány más család nem ilyen korrekt.


Amúgymeg szerintem az általános hozzáállás az, hogy az az enyém, amiért megdolgoztam és itt van a zsebemben. Ha odaadom valakinek akkor nincs nálam, aztán csak remélhetem hogy majd visszaadja.

2020. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Még az egyik gyerekkori barátomtól is úgy kellett visszakönyörögnöm 50ezer forintot...mert neki fontosabb volt, hogy olyan embernek adja a pénzét, aki "menőbb" volt.
2020. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer az életemben kényszerültem ilyesmire. Édesanyám gyógyíttatására kellett, nem volt meg a pénz még indulás előtt pár nappal. Itt nem egy-két milliót kellett össze szedni rövid idő alatt, jelentősen többet. A maradékot egy gyerekkori barátom pótolta ki, szintén milliós összeg volt. Egy szó és papír nélkül. Azt hiszem egy hónapon belül vittem a zsetont, de ezt nem felejtettem el soha. Ha rokon vagy barát kér, és van, adok. Mindegy, hogy vissza kapom e vagy sem. Nem tudhatom, hogy mire kell. Ott és akkor megtanultam, hogy a pénz szart sem ér, nem sikerült a kezelés, elbuktam a harcot. De megértem azt is, aki másképp látja. Őszintén szólva én sem mindíg láttam így, csak így alakult az élet. Szarul.
2020. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

74% Sajnálom. Ez borzalmas.

Tőlem nem ilyen dologra kért, hanem annak a "menőbb" embernek szüksége volt pénzre és be akart nála vágódni, mint később kiderült.

2020. márc. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi leirtakat kiegeszitenem:

Jon A, ismerem, tudom hogy megadja, be is tartja az igeretet.

Jon B, o csuszik, reszletben adja vissza.

C meg vissza sem akarja adni.

Ha adtam A-nak, de B es C-nek tobbet nem, akkor en vagyok a paraszt, mert hat nem segitek rajtuk, bezzeg A-nak adtam.

Na itt jott a pillanat hogy nem adok senkinek.

2020. márc. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan menő az az illető, akkor miért kuncsorog pénzért?
2020. márc. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A többieket támasztanám alá: olyan emberben is csalódtam, akiről sosem gondoltam volna. Amikor pedig már sokadszorra említettem neki, még neki állt feljebb- egy pofátlan szemét.
2020. márc. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert vissza kell kérni, még, ha a másik tudja is, akarná is visszaadni, de valahogy "majd holnap" elfelejti.
2020. márc. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!