Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért mászkálnak maszkba az...

Miért mászkálnak maszkba az emberek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 08:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Koronavírus-járvány van Magyarországon (is) jelenleg.
2020. ápr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
18%
Mert taknyosak,az meg felfogja.
2020. ápr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Kornavírus járvány van..Így próbálják védeni magukat, környezetüket.

Javaslom mindenkinek, aki ezt olvassa, hogy ha el is kell mennie valahova azt csak maszkban, a szabályok betartásával tegye.

Vigyázzunk egymásra!

Rajtunk is múlik, hogy hogy végződik ez az egész!

További szép napot kívánok mindenkinek.:)

2020. ápr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%
Miért? A Marson ez nem szokás manapság?
2020. ápr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"ha el is kell mennie valahova azt csak maszkban, a szabályok betartásával tegye"

Vagyis az eldobható (500,-Ft-os) maszkot 2-3 óránként cserélje!

(Kórházban - más problémával, nem koronavírussal - fekvő betegeken sem cserélik, a patikusok is ugyanabban vannak egész nap, akkor képzelem, a hozzá nem értők hogy használják...)

2020. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

#7

Én például hetente egy alkalommal megyek el itthonról, 30-60 percre, úgyhogy azt tök jól bírja a textil maszkom. :)

De egyébként igen, az "egész álló nap hordom ugyanazt az egy maszkot" mentalitást el kéne felejteni, mert csak ront a helyzeten....

2020. ápr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Te hol éltél eddig, valami barlangban?
2020. ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem mászkálnak maszkba! Esetleg maszkban, de méginkább álarcban!!
2020. ápr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Én pl azért fogok, mikor legközelebb elmegyek otthonról, mert ugyan tisztában vagyok vele, hogy kb semmit nem ér egy textil vagy egy sebészi maszk, ha fertőzött vagyok, de mióta járvány (és úgy általában influenza-nátha-allergia és egyéb taknyosság szezon) van, olyan sokan és olyan gátlástalanul köhögtek és/vagy tüsszentettek a pofámba a heti 1x15 perces bevásárlásom során, hogy én ezt már nem bírom tovább gyomorral. Tudom, hogy fertőződés szempontjából sem ér sokat a maszk, de valahogy jobban esik, ha nem közvetlenül a számba taknyol valaki, hanem csak a vírusok jutnak be.
2020. ápr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%

Egy részük beteg, annak gondolja magát, nem akarják átadni másnak is, vagy elkapni még valamit. A másik részük pedig szimplán csak hülye, és azt hiszi, hogy így védettséget élvez a koronavírussal szemben. Náluk láthatsz olyan csodákat, mint az orra fel nem húzott, netán az állára, tokája alá tűrt maszk, gumikesztyű (amit még "fertőtlenít" is, hogy garantáltan sérüljön a kesztyű), stb. Pont a hétvégén lesz szerencsém egy ilyen agyabeteg bagázshoz, csak sajnos nem lesz módom felvilágosítani őket, mert ha cirkuszolnak miatta, én szívom meg.


És nem, nem azt mondom, hogy felesleges védekezni, sőt. Csak épp mit sem érnek a védelemre szolgáló eszközök, ha azokat ész nélkül használják, és felvásárolják például azok elől, akiknek tényleg szükségük lenne rá.

2020. ápr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!