Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Menőbb leszek ha megtanulok...

Menőbb leszek ha megtanulok rockgitározni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl menő,és az osztályomban mindenki jól tud valamit csinálni. Van aki nagyon jól énekel,rajzol,hangszeren játszik,breaktáncol,szerencsés a testalkata vagy egyszerűen csak vonzza magához a sok új barátot vagy havert. Az egyetlen dolog amiért oda meg vissza vagyok az a rockgitár. Kértem is egyet szülinapomra ami olyan 1 hónap múlva lesz(félénk is vagyok úgyhogy ezt is csak néhány erősebb célzással mertem megcsinálni)

De a reakcióból ítélve nem nagyon bíznak meg abban hogy menni fog nekem. A legjobb barátnőm idén elmegy a sulinkból,szóval tényleg akkor nem tudom mit fogok csinálni,ezért indításnak pl. jó lenne egy kis gitárszólóval indítani az évet hogy elismerjenek és észrevegyenek. Atyaég ez milyen szánalmasan hangzott.

A helyemben ti mit csinálnátok? :(



2020. ápr. 25. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ex-amatőr zenészként ajánlom, hogy csak akkor kezdj el tanulni hangszeren játszani, ha örömödet leled benne. Az első, hogy te szeresd csinálni, lásd értelmét, motivált legyél. A második, hogy a megszerzett tudásoddal sok embernek tudj örömet szerezni. Abba időt, energiát, pénzt feccölni nem sok értelmét látom, hogy "menőnek" véld magad általa. -Vagy bejön, vagy nem - és nincs arányban a befektetett energiával a kétes eredmény.
2020. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha félénk vagy, sohasem te leszel majd a társaság középpontja. Nehéz elképzelni egy félénk embert vad gitárszólót játszani. Amúgy egyedül nem nagyon fogsz tudni megtanulni gitározni. Az évek kitartó munkája, és jó, ha van egy tanár, aki vezet.
2020. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszel nekem, akkor nem elektromos gitáron kezdesz el tanulni, hanem nejlon húros kezdő gitáron. Elektromos gitárt venni legelső hangszernek olyan, mint A-s jogsival buszt vezetni. Egyébként van akinek nincs tehetsége hozzá, bárhogy is próbálkozik. Ehhez kitartónak kell lenni, plusz ahogy az első is irta, szereti is a dolgot. Ezek az emberek nem másokért teszik ezeket a dolgokat, hanem magukért. Azért mert te otthon gitározol, nem fognak rádragadni az emberek. Itt viselkedés és kisugárzás a mérvadó. És amúgy te is biztos jól vagy valamiben :)

Mellesleg 3 hónap alatt nem valószínű, hogy olyan gitárszólót rittyentesz az évnyitón, hogy leesik mindenkinek a gatyája úgy, hogy még sosem tanultál zenét. Sokkal könnyebnek tűnik, mint amilyen.

2020. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hmm. Heti 3-4 órát játszok klarinéton, zenekarban, és soloban, de ezt sosem csináltam volna azért, hogy menő legyek. Egy az, hogy ez nem egy elismert hangszer a mi korosztályunkban (14-18 évesek), a másik, hogy nem menőzésre kell használni egy hangszert, hanem arra, hogy szeress rajta játszani. Egyébként nem könnyű kitanulni egy hangszert. Saját példámból: 6 éve játszom, és még nem tudok mindent eljátszani, olyan profin, ahogyan egy-két ember csinálja. Szóval csak menőzésből elkezdesz játszani, nagyon rossz vége lesz.
2020. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3# vagyok.

Ja, és az tévhit, hogy nem tud egyedül megtanulni. Meg lehet. Viszont nem 3 hónap alatt úgy, hogy előtte a zenéhez csak hallgatás szintjén volt köze bárkinek is.

2020. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is azt akartam írni, mint a hármas. Ha semmi gyakorlatod nincs még a gitározásban, akkor ne egy spéci elektromos gitárral kezdj, hanem egy visszafogott tanulógitárral. Anyagilag is sokkal jobban kijössz majd belőle.
2020. ápr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogsz megtanulni gitározni. Mert nem örömből csinálod, hanem kényszerből. És a zenetanuláshoz rendkívül sok kitartás, szorgalom, és lemondás kell.
2020. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Amúgy a zenélés nekem örömöt jelent,már tanultam húros hangszeren játszani 5 évig (csak hát a tehetség kicsit hiányzott :D) szóval azért nem vagyok annyira tapasztalatlan. Meg igen,kezdetben én is csak a kezdőknek való gitárra gondoltam.

2020. ápr. 26. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!