Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyi időbe telik, míg...

Mennyi időbe telik, míg megtanulok folyékonyan beszélni, szint anyanyelvi szinten egy másik elterjedtebb európai nyelvet, ha már tudok angolul?

Figyelt kérdés
Nektek mik a személyes tapasztalatotok és milyen intenzitással tanultatok?
2020. márc. 8. 17:27
 1/8 A kérdező kommentje:
~szinte anyanyelvi szinten akart lenni
2020. márc. 8. 17:28
 2/8 anonim ***** válasza:
attól függ, napi hány órát foglalkozol vele intenzíven, ill. mennyi időt tudsz az adott nyelvterületen eltölteni.
2020. márc. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ezt én is tudtam, de 3 hónap alatt azt mondják nem igazán lehet elérni azt a szintet, azt olvastam, hogy realisztikusan 1 év kell a legtöbb európai nyelvhez.


Szerintetek?

2020. márc. 8. 17:57
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

A spanyol például az angol után kifejezetten könnyű. Nem mondom, hogy anyanyelvi szinten beszélem, de jól. Kb. két hónap volt eljutni oda, hogy bármilyen könyvet/filmet megértek minden gond nélkül.

Az írás mondjuk újabb egy hónap volt, aztán már ment a levelezés.

A beszéddel annyi a bajom, hogy nem nagyon van sajnos alkalmam gyakorolni, eddig egyszer voltam Spanyolországban, akkor jól elbeszélgettem, de nem jön olyan spontán, mint a német vagy az angol. Ahhoz nyilván több idő kellene. Ezen még dolgoznom kell.

2020. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

En Ugyan ki költöztem nyelvet tanulni egy évre, de ok nyelverzekkel a három hónap reálisnak tűnik

Én 1-1,5 hónap alatt kommunikáció szinten voltam gyakorlatilag 0-rol

2020. márc. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1 év alatt még akkor se jutsz anyanyelvi szintre, ha kint élsz a célterületen! Egy csökkentett szókincsszámmal biztosan kommunikációképes leszel, de messze nem anyanyelvi szinten!
2020. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, a C1 szintet érted anyanyelvi szintnek nem?
2020. márc. 9. 23:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok aki kiköltözött...

Az nem nyelvtanulás ha kikoltozol és ott vagy.

Én cserediák voltam, iskolába jártam, nemet családnál laktam, kéthetente egyszer beszéltem magyarul.

Ja, és közben otthon délután szavakat tanultam.

Szóval elég intenzív volt, 11 hónapig

Kamu, hogy nem tudsz megtanulni C1 es szinten

Meg tudsz

Csak tenni is kell erte

2020. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!