Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek illetlen megkérdez...

Szerintetek illetlen megkérdezni valakitől, mennyi a fizetése?

Figyelt kérdés
Mit feleljek ilyenkor, hogy udvariasnak tűnjek, de ne mondjak pontos információt?

2020. ápr. 27. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Én azt szoktam mondani, hogy megfelelő.

Sajnos mindenki rá van fixálva körülöttem erre... Az egyik ismerősömet folyamatosan le akarták húzni, miután megmondta. Mert neki úgyis belefér ez meg az, neki mindegy az a 10000 és társai. Na én ezért nem osztok meg pontos számokat. A párom és anyukám tud róla, a többieknek csak annyit mondok, hogy kijövök belőle, megfelelő.

2020. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
90%

Illetlenség, igen, még akkor is, ha látszik, hogy jól keres valaki.

Válaszolj igazságnak megfelelően, hogy korrekt bért kapsz ( már ha ez igaz). Bár meggondolandó...

Én mondjuk hazudok, ha tőlem személyesen kérdezik meg, mindig azt válaszolom, szegény vagyok mint a templom egere, van 2 hitelem, és jahj de rosszak a magyar fizuk. 1x vallottam be személyesen egy ismerősnek, még siheder koromban, hogy jól keresek, és van nyaralónk, rá 2 napra már azt kérte, hagy menjenek már oda le Balatonra egy hétre. Soha többet.

Csak a legjobb baráti köröm tudja mi a stájz.

Amúgy parasztság bármikor is megkérdezni, ki mennyit keres.

2020. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez jó válasz! Ilyenkor veszik a lapot vagy tovább nyomulnak?
2020. ápr. 27. 13:03
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam általában vették a lapot. Ha nem, konkrétan rákérdeztem, hogy mire kell az infó, mert bank nem feltétlenül szeretnék lenni random embereknek. :D
2020. ápr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha jó ismerős akkor megmondom kerek perec mennyit keresek. Szerintem egy normális összeg tehát nem kell szégyellnem és miért ne tudhatná. Legalább így neki is van képe arról mennyit fizet ez a munkakör.
2020. ápr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én már konkrétan visszakérdeztem, miért, és azt mondták, csak kíváncsiság, nem akart megsérteni
2020. ápr. 27. 13:08
 7/15 anonim válasza:
56%
Abszolút illetlenségnek tartom. Ez ilyen kelet-európai mentalitás, a másik zsebében turkálni, mindig izgalmas. Ordenáré, suttyó és tapintatlan dolog a más anyagi helyzetén csámcsogni. Akárhányszor előjött egy társaságban ez a téma, egyfajta csillogást figyeltem meg az emberek szemében.
2020. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Borzasztó illetlenség!! Sosem kérdezek senkitől ilyet. Tavaly kezdtem dolgozni. A "jóindulatú" keresztanyám minden alkalommal megkérdezte mennyi a fizetésem, majd sajnálkozott, hogy náluk a fővárosban a pályakezdők mennyivel jobban keresnek. Ebben az évben kaptam emelést, januárban egyből rákérdezett. Akkor már csak annyit mondtam, lehetne több is de megvagyok most így. Erre nem mondott semmit.

Szüleim tudják, párom és a legjobb barátnőim. Nem mondom el másoknak. Bezzeg aki ilyeneket kérdez, az sosem mond magáról semmit, csak a másik életén akar csámcsogni.

25N

2020. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Illetlenség ilyet kérdezni. "nem panaszkodom" valami ilyesféle semmitmondó válassal elütheted.
2020. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Metionin ***** válasza:
77%
Ha olyan kérdezi, aki anno kiröhögött hogy tanulni akarok, annak azt mondom hogy nagyon sokat :D egyébként meg azt hogy pont eleget. Nem kötöm senki orrára, mert ha keveslik akkor egyből jönnek azzal hogy minek tanultam ennyit meg hogy xy fia/lánya többet keres, ha pedig sokallják, akkor felkerülök a kölcsönért zaklathatók listájára. Meg egyébként is mi közük hozzá, 99% aki megkérdezi az csak futólag ismer, a szüleim miatt. Ha barát vagy tényleg közeli ismerős kérdezné meg, lehet másképp reagálnék de a tipikus az, hogy évente 2x megyek anyámékhoz és random megállít az utcán Józsi néni, hogy te tényleg városi lettél? Oszt mennyit keresel? - nonszensz. A magánügy és magánélet fogalmát hírből sem ismerik.
2020. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!