Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek rossz ötlet...

S55 kérdése:

Szerintetek rossz ötlet nyiltan megkérdezni valakitől, mi a véleménye rólam?

Figyelt kérdés

Ti kérdeztetek már ilyet?

Ha titeket kérdezne egy ismerősötök, mennyire lennétek őszinték?



2016. szept. 5. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nekem is eszembe jutott, ugyanis az ember nagyon nem képes elfogulatlanul szemlélni önmagát.


Csak olyat tudnál megkérdezni, aki jól ismer, de nem elfogult az irányodban sem negatív, sem pozitív téren.


Nem biztos, hogy teljesen őszinték lennének, engem ez tart vissza a kérdésektől. Na meg egy kissé az is, hogyan tudnám kezelni a nagyon negatív megnyilvánulásokat.

2016. szept. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem olyan esetben érdemes, ha valakivel valóban közeli jó barátok vagytok, tehát valóban érdekel a véleménye, adsz is a véleményére és tudod, hogy ismer annyira, hogy őszinte véleményt mondjon, de azért normálisan megfogalmazva. Pl. a "dagadt disznó vagy" és a "ha szeretnél néhány kilót leadni, én szívesen segítek" óriási különbség van.

Ami fontos. Hogyha valóban őszinte véleményt kérsz, akkor ne sértődj meg, ha olyat mond, ami neked nem tetszik.

2016. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MZ.per.X ***** válasza:
100%
Én kérdeztem már, de az a baj, hogy nem nagyon tudnak az emberek válaszolni, vagy nem is nagyon akarnak. Vagy épp adnak valamilyen semleges, megfelelően diplomatikus választ, amivel kitörölhetem.
2016. szept. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, én is pontosan ettől tartok:D Esetleg valaki tud ellenpéldát hozni, amikor egy ismerőse tényleg őszintén tudott válaszolni a kérdésre?
2016. szept. 5. 20:41
 5/7 anonim válasza:
100%

Ha van olyan közeli barátod, akiben megbízol, szerintem neki felteheted. Volt, hogy én is próbálkoztam hasonló kérdéssel. Most nem merném feltenni már ezt a kérdést. Nincs olyan közelebbi barátom és távolabbival meg félek, hogy kellemetlen lenne.


Ha engem kérdezne valaki, először meglepődnék, majd megpróbálnék őszintén válaszolni. Szerintem a negatív dolgokat is elmondanám, csak próbálnám úgy fogalmazni, hogy rámutassak min kéne szerintem változtatnia, hogy azzal amit mondok végül épülni is tudjon.


Engem is nagyon foglalkoztat ez a probléma ami téged. Érdekel, hogy látnak mások, milyen a rólam kialakult kép, mennyire vagyok értékes ember. Csak sajnos eléggé elmagányosodtam az utóbbi időben.

2016. szept. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Amikor próbálkoztál hasonló kérdéssel, milyen választ kaptál? Közeli viszonyban voltál az illetővel? Sajnos én sem vagyok biztos benne, hogy eléggé ismerek bárkit is ahhoz hogy érdemes legyen kérdezni..
2016. szept. 7. 09:15
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem látom értelmét az ilyen kérdésnek. Csak annak fontos a véleménye, aki nekem fontos. Aki közel áll hozzám. Az ő véleményét meg régóta ismerem. Az meg, hogy a sarki fűszeres mit gondol rólam, a kutyát se érdekli.
2016. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!