Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A szóf.só embereket miért...

A szóf.só embereket miért fogadják el jobban, mint a csendeseket?

Figyelt kérdés
Akinek be nem áll a szája, a semmiről is órákig tud locsogni, azt legalább emberszámba veszik. Ha unják már, akkor is többre becsülik, mint egy visszahúzódó embert. Pedig logikus lenne, hogy ha keveset beszél, arra a kevésre jobban figyeljenek, de pont fordítva van. Miért?

2020. máj. 13. 06:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
43%
2020. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%

"Igy igaz, ahogy többen írjak. Egy csendes ember társaságában a kínos csend miatt olyan érzésed lehet, mintha a csendes ember ki nem allhatna, nem érzi jól magát a tarsasagodban."


És ez valószínűleg így is van. De valahogy az extrovertáltaknak az a fixa ideája, hogy mindenkinek szeretnie kell egymást (de főleg őket). Nekem egyszer volt (sajnos csak néhány hónapig) egy olyan kolléganőm, aki nem igazán rejtette véka alá, hogy nem vagyok neki szimpatikus, de ezt teljesen civilizáltan kezelte, reggel köszöntünk, egész nap nem szóltunk egymáshoz, csak kb. annyit, hogy jééé eleredt az eső, aztán este elköszöntünk. Maga volt a mennyország.

2020. máj. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Ez sokmindentől függ. Pl angliában szeretik az ilyen embereket a pubokban. Én is a csendeseket kedvelem inkább mert magam is ilyen vagyok
2020. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a baj, hogy sokan összemossák a csendest a zárkózottal, pedig az ember lehet magabiztos és csendes, és az introvertáltsággal is összekeverik, de ez még mindig nem a csendes nyomi szinonimája.


Introvertált vagyok, ha izgalmas a téma, akkor én beszélek a leghangosabban. Ha nem bírok valakit, nem bájcsevegek vele, csak hogy kedveljen. Ha meg unalmas a téma, csendben maradok.


Ha valaki a csendet kínosnak érzi, ott vele van baj.

2020. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki lehet nagypofájú, személyiségfüggő. Valaki egyszerűen nem szeret annyit beszélni, illetve nehezen nyílik meg.
2020. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mert fenn tudják tartani a társaság alaphangulatát, meg tudja azt indítani, de feszkót is jobban fent tudják tartani.
2020. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
65%

#14

Nem magával a csenddel van a baj, otthon én is imádom a csendet! De ha már társaságban van az ember, akkor gondolom azért vannak együtt, hogy beszélgessenek sokat, eszmét cseréljenek, jól érezzék magukat és minél kevesebb legyen a csend.

Ha valaki csendre vágyik, akkor egyedül kimegy a természetbe, vagy otthon meditál. De ha már társaságról van szó, akkor az emberek 99%-nak nem a csendesség fog eszébe jutni, hanem pl. a hangosság, nevetés, humor, szórakozás.

2020. máj. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!