Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A szóf.só embereket miért...

A szóf.só embereket miért fogadják el jobban, mint a csendeseket?

Figyelt kérdés
Akinek be nem áll a szája, a semmiről is órákig tud locsogni, azt legalább emberszámba veszik. Ha unják már, akkor is többre becsülik, mint egy visszahúzódó embert. Pedig logikus lenne, hogy ha keveset beszél, arra a kevésre jobban figyeljenek, de pont fordítva van. Miért?

2020. máj. 13. 06:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

A csendes emberek jó nagy része alig szól valamit, ül mint a kuka. Az emberek pedig szeretnek beszélgetni. Oké, én is falra tudok mászni attól, ha valaki a semmiről beszél órákat, de ez a másik véglet. Ha van egy téma, akkor arról beszélgessünk. A csendes emberek is nyíljanak meg, eresszék ki a hangjukat.


Senki nem szereti a kínos csendet.

2020. máj. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
91%
Tapasztalatból mondom, hogy a folyamatosan dumáló embereket sem szereti mindenki. Ez erősen társaságfüggő. Az hogy kit mennyire becsülnek nem ez határozza meg, mert hoába dumál egyfolytában ha értelmes témánt nem (tud) érinteni.
2020. máj. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Inkább arról lehet szó, hogy akik szóf.sóak azok gyakran extrovertált személyiségek, és a jelenlegi társadalmunk, kultúránk ennek a személyiségtípusnak kedvez.
2020. máj. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Mint ahogy az az 1. válaszadó válaszából is kiderül :) Aki csendes, visszahúzódó, azt elkönyvelik magukban néhányak, hogy milyen kis muja, nem érdekli semmi, holott csak ilyen a személyiségtípusa (introvertált)
2020. máj. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
47%

Introvertált típusnak tartom magam, de vonzom az extrovertáltakat.


Zárva vannak még mindig a könyvtárak a vírushelyzet miatt, ez okoz nekem némi nehézséget a mindennapokban.

2020. máj. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Tapasztalatom szerint nincs csendes ember.

Bárki megnyílik egy bizonyos közegben, és akkor kiadja magából, amit kell.

Én legalábbis előhozok mindenkiből ilyesmit.

2020. máj. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy mindenki szereti a szófosó embereket. Akkor szeretik őket, ha van mondanivalójuk, vagy legalább viccesek. Aki sokat beszél, de unalmas vagy idegesítő, azt kevésbé szokták tolerálni, mint azt, aki inkább csendben marad.
2020. máj. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
14%
Mivel a csendes ember nem mond magáról semmit, nem lehet megismerni, így kedvelni sem.
2020. máj. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Igy igaz, ahogy többen írjak. Egy csendes ember társaságában a kínos csend miatt olyan érzésed lehet, mintha a csendes ember ki nem allhatna, nem érzi jól magát a tarsasagodban.
2020. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

5-ös válaszoló vagyok.


Hidd el, hogy az a legjobb, ha nem mondasz el túl sok mindent magadról!


Nemrégiben jártam nagyon pórul. Kiszolgáltatott helyzettel élt vissza egy közalkalmazottként foglalkoztatott személy (egyházi intézmény.)


(Már régen a bírósági pernél kellene tartanom az illetővel kapcsolatban. Túl sokszor és gyakran visszaélt MINDEN BIZALMAS INFORMÁCIÓVAL, amit rólam megtudott...)

2020. máj. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!